Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kargil

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni.
    Néhány napja váltottam Win 7-ről Win 10-re, ezzel együtt a régi (megszokott és jól működő) Mozillát is lecseréltem a legfrissebb, 88.0.1 változatra.
    Sajnos azóta több olyan változást is tapasztaltam, ami számomra zavaró.

    A jobb klikkes menü régen nagyon jól működött, minden körülmények között, az új változatban viszont sok minden teljesen megváltozott/eltűnt.

    Például a megnyitás új lapon - jobb klikk + l
    Ez régen hibátlanul működött, akár képeket tartalmazó oldalon is, a képekre klikkelve. Most viszont, bár alapból megvan a lehetőség, nem tudom egy gombnyomással használni, csak ha ráklikkelek. Ennek valószínűleg az az oka, hogy van még egy olyan lehetőség a menüben, ami szintén az l betűhöz van rendelve, ez pedig a képhivatkozás másolása.

    A másik a kép megjelenítése - jobb klikk + s
    Ez alapból nincs is benne a menüben, csak kiegészítő révén tudtam előcsalogatni.

    Milyen megoldás lenne erre? A második pont kiegészítővel javítható, de az elsőre még nem találtam megoldást.
    Van arra ehetőség, hogy a jobb klikkre megnyíló menüt átszerkesszük? Ha igen, ezt hogyan kell csinálni?
    Vagy esetleg vissza is állhatok egy régebbi Mozilla változatra, de vajon melyik volt az utolsó, ahol még a régi, megszokott jobb klikk menü működött?
    Előre is köszönöm a segítségeteket :)

  • Kargil

    csendes tag

    Cs1csó és Rimuru:

    Köszönöm szépen a hozzászólásokat! Próbáltam utánanézni még a kérdésnek és elvben át lehet szerkeszteni a jobb klikkre megnyíló kontextus menüt, de nem annyira egyszerű, egy, a témában még járatlan felhasználónak.
    Viszont az angol nyelvre váltásos megoldás valóban működik, úgyhogy maradtam annál :)
    A kép megtekintése problémát pedig a "View Image Context Menu Item " nevű kiegészítővel sikerült megoldanom :B

Új hozzászólás Aktív témák