Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz Chris0321 #109614 üzenetére

    Bizonyára valós veszély, de valószínűleg kisebb, mintha a vakító napsütés miatt felrakott iridiumos plexivel bemégy a fák közé (vagy egy alagútba), nem látsz semmit és ezért szenvedsz balesetet....

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Chris0321 #109614 üzenetére

    Szerintem többnyire marketing és gyártói álláspont.. Persze, biztosan történt a világon az elmúlt 25-30 évben 1 olyan motorbaleset, ahol a beépített napszemüveg miatt roppant a sisak és az okozta konkrétan a halált / vagy maradandó sérülést, de úgy gondolom kijelenthető, h a halálos motorbalesetek esetében konkrétan a halált okozó sérülést 99%-ban nem a sisakban fejre mért ütés okozza (már).. ugyanis amikor már azon elmélkedünk, h a beépített napszemüveg miatt gyengébb lesz egy sisak héjazata és becsapódásnál számíthat.. akkor baleset során a test egyéb (lágy)részei egy 5-6cm komplex, műanyag, nikacell, mindenféle energiaelnyelő keményszivacs réteggel védett testrészhez képest mondhatni kb védtelenek (nyak, mellkas, has, vesetájéka, derék ágyék, stb.). Magyarán, ott ahol a napszemüveges bukó nem véd, ott lehet rajtad Arai, olyan mértékű energiák során nem ezen fog múlni, h a tested egyéb részei szenvednek-e súlyos behatást és túléled-e.

    Más felől azt is érdemes szerintem egyértelműsíteni, h az Arai erősen GP, superbike kupakokat gyárt kezdetek óta, az-az versenybukó, pályára. Ott pedig mindig az aktuális időjáráshoz és pilóta szeméhez igazított külső plexit dobnak fel futam előtt.
    Ha kizárólag pályázás szemszögéből nézzük a gyártói leírást, még lehet is alapja.. de utcára azt a filozófiát felesleges átvinni.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák