Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ájvé

    veterán

    válasz Ronyn #1190 üzenetére

    Marketing duma, divat meg eladhatóság, teljesen mindegy miből készül, mivel nincs köze állathoz, ezért rá lehet mondani hogy vegán. Ez nem csak itt van, hanem például én szoktam inni zab italt, arra is rá van írva hogy vegán, hát sejthető hogy az hiszen zab, víz, só meg max néhány nem állati eredetű összetevő van benne. Bármire ráírják lassan hogy vegán, hogy rá lehessen húzni és jobban eladható legyen. Pont olyan hülyeség, mint a green washing (mondjuk ezzel alapvetően nem ártanak azért, mármint hogy ráírják hogy vegán).
    Úgyhogy marketing bullshit az egész, de nyilván ez az én véleményem.
    Azzal én nem tudok mit kezdeni, hogy vegán bőr, mivel nem eredeti bőr (állati), hanem annak bármiből is készült utánzata így ez szó szerint értelmezve "mű" bőr. Szóval ha nem eredeti alatti bőr, de annak egy imitált mesterséges reprodukciója, azaz én olvasatomban műbőr.
    Az hogy hogyan nevezik, meg hogyan hozzák létre tök mindegy. Bőrt akartak imitálni, marketinges meg rádobta hogy ha már vannak benne növényi összetevők akkor legyen már vegán, mert milyen f*szán el lehet majd adni.
    "nem a "vegán" kifejezés a bőrre értve, hanem hogy vegán bőr van a telón"
    Ezt meg nem értem, de szerintem nem is akarom megérteni.

    XSiGma
    Gumi hatású akkor talán, gumi szerű az már olyan mintha már tartalmazná is az anyagot, hiszen ezért írod, mert nem vagy benne biztos hogy van benne, de akár az is elképzelhető (egyébként ki tudja, még ez is lehet). Na de mindegy is, tényleg lehet bármi ebben a valamiben, nem értek hozzá.

    No offense, csak véleményt írtam, másként látunk dolgokat ennyi.

Új hozzászólás Aktív témák