Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petrusz82

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van egy infosec x3 1000va/500w-os szünetmentesem, ami már egy éve védi a gépet, és sokszor volt a gép megmentője, áramszünetek esetén. Pár napja csináltam egy időzített battery self test-et. Kíváncsi voltam, hogy játék alatt mennyi ideig bírja. Meglepetésemre semeddig sem bírta, hanem lekapcsolta az egész gépet, és folyamatos sípolással kigyulladt a fault jelzőfény. A szünetmentes nem lehetett túlterhelve, hiszen bőven benne volt az 500 w-os határban. Pontosan monitor nélkül játék alatt 240-250 w-ot fogyaszt a gép.

    Végül is rájöttem, hogy a szünetmentes hibára kiállását egy lökésszerű induló áram okozza, melyet a videokártya generál. Tehát egy más konfigon tesztelve a jelenség nem feltétlen lesz tapasztalható.
    A következő teszt alapján jutottam erre: a szünetmentes "Load level" szintje a szoftver szerint furmarkkal terhelve, valamint everesttel rendszerstabilitást indítva 30% (gpu és processzorkihasználtság 100%). Ekkor ugyebár lekapcsol a szünetmentes áramszünetkor.
    Rákötöttem még az UPS-re 3db nagyobb teljesítményű izzólámpát, elindítottam az everestet, viszont a furmarkot már nem. Így a terhelési szint 60%-ra nőtt. Az izzólámpa se induktív, se kapacitív elemnek nem minősül (fázistényező=1), tehát nem generál áramlökést amikor a szünetmentes akkumulátoros üzemmódra vált. Áramszünetet létrehozva csodák csodájára a szünetmentes nem kapcsolt le!

    Nem tudom, létezik -e olyan megoldás, ami a fent említett lökésszerű tranzienst korlátozza. Valami eszközt be lehetne talán iktatni a szünetmentes és a gép közé. Például valami olyant, ami szabályozza, hogy 2A áramerősségnél több ne folyhasson keresztül, így a szünetmentes túláramvédelme nem aktiválódna, és a problémám megoldódna.

    Egyenáramra könnyen készítenék ilyen áramkorlátozós megoldást, de válatkozóáramra nem tudom hogyan kéne. Ráadásul kváziszinszos jelalakról van szó.

    Nagyon megköszönném, ha tudnátok tanácsot adni!

  • petrusz82

    aktív tag

    válasz dfdfdf #9621 üzenetére

    Bizony nekem sem kéne ilyent művelnie! Milyen típusú a te szünetmentesed?

Új hozzászólás Aktív témák