Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tlac

    nagyúr

    válasz hegegabi80 #56748 üzenetére

    én openwrt használok ilyen célokra (open source router firmware)
    több, mint tizenéven keresztül futtattam routereken ilyeneket, plusz rákötve egy adattárolót, amin ment a torrent, meg megosztás
    teljesítménye nem lesz túl nagy, de cserébe szinte nulla fogyasztása van

    de most legutóbb kezdtem építeni inkább pc-s itx alapon egy ilyen gépet, ugyanerre a célra
    fogyasztás valamivel nagyobb, de főleg üresjáratban megy, kb. 20W, de ha kell ott van a nagyobb teljesítmény is

    MSI-Z87I
    4590T
    2x4GB low profile ddr3
    ID-Cooling IS-30
    Chieftec IX-01B-OP + Chieftec CDP-120ITX
    WD30EFRX
    [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

    [ Szerkesztve ]

  • Danex

    addikt

    válasz hegegabi80 #56748 üzenetére

    Unraid, TruenasScale, első valamivel egyszerűbb, különböző méretű hddvel folyamatosan bővíthető, de cserébe fizetős (lifetime), trunas ingyenes, de kicsit komolyabb, nehezebb illetve ott előre be kell szerezni az azonos méretű lemezeket.

  • Rick4

    félisten

    válasz hegegabi80 #56748 üzenetére

    Ilyen itthon épített nasokat 11 éve használok, van itthon asrock q1900b lap, 2x8GB rammal és egy 2TB-os vinyóval okos hosszabbítóval, valósban 11-12W-ot eszik, a másik szerverem asrock j4105B, 2x8GB rammal és egy 6TB-os vinyóval 13W-ot eszik, próbáltam ugyanezt i7-6700-as procival, asrock h110m-itx lappal, van erő, de feleslegesen, így ki is került, az 17w-ot eszik, persze ez idle fogyi, egy olyan rendszernél, amit én használok, elég nehéz ezeket csúcson járatni, probéltam még a kis itx-es kontron ktxm87-itx lappal is, az is 16-17w körül elvolt.
    én a synology rendszerét használom az általam épített gépen, torrent, féjlszerver, médiaszerver, kamera megfigyelő központ, meg amit csak akarsz, azt fogja tudni, nálunk pl közös mappákat használunk, a d meghajtó a nasban van, felcsatolt mappaként funkcionál, sőt, még a letöltés se az SSd-re érkezik, hanem az is a nas egyik mappájába megy. Annak idején még 2012-ben én voltam itt a ph-n az első, aki elkezdte használni, akkor még hp microserveren, csak aztán az lett, ami lenni szokott, saját hardverből ugyanolyan teljesítménnyel jóval olcsóbban, vagy ugyanannyiért jóval erősebb teljesítményt lehetett összerakni, úgyhogy ment a microserver is, pár kör harvderksérlet után a jó kis asrock q1900b lett, már 2012 óta megy, igaz mostmár csak backup funkciót tölt be, és napi 15 percre kell bekapcsolnia, a j4105 látja el a fő feladatot, de a régi a mai napig hibátlan, sose volt vele baj. Paneltáp, 60W-os adapter, és egy röccenés sincs.
    Kell egy pendrive, vagy mint nálam egy kis 20Gb-os SSD, balena etcher image kiírás, bootolás, utána már csak a webes felületen 5-6 katt, és indul a móka.
    Persze ez csak egy opció, van mindenféle ingyenes nas szoftver, de még egy widows is meg tudja oldani amit kell, végig kell próbálgatni pár próba telepítéssel, neked melyik hozza az elvártat a leginkább kézreálló kezelhetőséggel.
    Ez annyira bő téma, hogy itt nehéz lenne offolás nélkül átbeszélni, általánosan, és mindnek külön is megvan a maga topicja, javaslom olvasgass itt- ott a végső döntés előtt.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák