Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HookR

    addikt

    Lian-Li PC-Q11, valamint élesebb képek a J&W AM3-as MINIX alap- és azok adatlapjairól: <klatty>

    Tehát a MINIX 890GX-USB3 4db SATA portja valóban 6.0Gb/s-es és a processzor lehet akár 95W-os is, továbbá a mini-PCIe slot sem haszontalan bővíthetőség szempontjából (pl. SSD/BT/WiFi-N). Végre egy korrekt alaplap az AM3-as vonalon. :K Persze az árazással még keresztbe tehetnek... :D

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    Noctua prototípusok. Gondolom szondáztatják a médiát, melyiket érdemes tömeggyártani.

    Felül 120 mm-es venti. Anélkül 63 mm magas. Alulra 80 mm-es mehet.

    ====================================

    140 mm-es ventivel szerelt óriás. Ha csak alul van venti, akkor 105 mm magas. Jól mutatna egy mini-ITX lapon. :DDD
    Bár lehet, ennél már inkább az alaplapot kell a hűtőre felfogatni, mintsem fordítva. :B

    Noctua shows new low-profile cooler at Computex

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    Érdekes, hogy még csak most akadtam rá erre a Jetway lapra, holott már a Cebiten is kint volt:

    Jetway NC97-LF
    - LGA1156, H55
    - PCI-E x16 v2.0
    - 2x DDR3 1333MHz
    - 4x SATA 3Gb/s
    - 1x Gigabit LAN
    - ALC662 audio (6 channel)

    =================================
    Aztán itt egy (számomra) új versenyző a Giada személyében - gondolom mondanom se kell, hogy ez is egy a nemzetközi piacra kitörő kínai cég, s gyanítom, hogy nem az utolsó -, ráadásul több említésre méltó mini-ITX lap is akad a tarsolyukban. Talán érdemes lesz rájuk is odafigyelni:
    =================================

    Giada MI-H55
    - LGA1156, H55
    - PCI-E x16 v2.0
    - 2x DDR3 1333MHz
    - 4x SATA 3Gb/s
    - 1x Gigabit LAN
    - Realtek ALC883 HD Audio

    =================================

    Giada MI-R780G
    - AM2+, R780G+SB700
    - PCI-E x16 v2.0
    - 128 MB Sideport memory
    - 2x DDR2 (800/667/533 MHz)
    - 5x SATA 3.0Gb/s + 1x PATA (Na tessék, itt egy másik lap 7 drive-val :) )
    - 1x Gigabit LAN
    - Realtek ALC662 HD

    .

    [ Szerkesztve ]

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    A Giada MI-H55-ön a képek és a leírás tanulsága szerint (€112.- a bulgároknál) fellelhető még 1db eSATA port is a 4db SATA-n kívül, továbbá egy mini-PCIe (talán a hátoldalon?). Érdekes, hogy a gyártó nem tett róla említést.

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz chesterboy #2995 üzenetére

    Tetszik, hogy le mernek térni a kitaposott ösvényről, s a belső elrendezés kapcsán új variációval rukkolnak elő. :up:

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz McLaca #2967 üzenetére

    "Kb. 5mm az alaplap és a procifoglalat"
    ~1.5 mm a nyák, amihez képest +8 mm a processzor teteje, ahova a hűtő kerül. Szóval inkább 10 mm lesz az. Továbbá - mint ahogy arra már korábban valaki rávilágított - az alaplapi távtartó csavarokkal sem számoltál (jellemzően 10 mm).

    Az ODD előlapja 43 mm magas, se ha attól hátra még 40 mm is, akkor is csak a különbözet felét vonhatod le. Nem is annyira az a 1.5 mm a lényeg, hanem hogyha szűk helyen akarsz elhelyezni valamit és nem vagy tisztában a pontos számokkal, akkor inkább 1-2 mm-rel felfele kerekíts, mintsem lefele.

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz Osibaa #3114 üzenetére

    "Flex ATX táp: 100-200W-os teljesítményű"

    FSP500-80BU (500W)

    Illetve ezt a liter szerinti kategorizálást sem tartom szerencsésnek. Nem ilyen egyértelmű.

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz Osibaa #3117 üzenetére

    Szvsz. továbbra is az adott ház paramétereinek (táp, férőhelyek, szellőzés, méret) összességéből lehet/érdemes meghatározni a felhasználási területet, mérettől függetlenül. Ami ráadásul nem feltétlenül csak egy lehet.

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    Úgy tűnik, a Cebiten és Computexen még NC97-LF-ként aposztrofált lapból időközben Jetway NC97R-LF lett (megszaporodott a SATA portok száma):

    - LGA1156, H55
    - PCI-E x16 v2.0
    - 2x DDR3 1333MHz
    - 5x SATA 3Gb/s
    - 1x eSATA
    - 1x Gigabit LAN
    - ALC662 audio (6 channel)

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    Hosszas töprengés és a legkülönbözőbb variációk próbálgatása után talán végre sikerült megtalálni az egyensúlyt méret, bővíthetőség, variálhatóság, szellőzés és az egyszerűségre törekvő konstrukció között. Éppen ezért eljött az idő, hogy ismét elraboljam picit a figyelmetek és szondáztassam a közvéleményt az alábbi tervvel kapcsolatban, munkanevén egyszerűen csak a 'lehetőségek kicsiny tárháza' :) .

    Számtalan kombináció után arra jutottam, hogy képtelen vagyok eldönteni mire helyezzem a hangsúlyt, minden esetben kellett valami kompromisszumot kötni, s egyikkel sem voltam maradéktalanul elégedett. De talán pont ez a lényeg, hogy mindenki maga döntse el mi fontosabb, a ház pedig eredendően erre biztosítson lehetőséget.




    Külső:
    Alul, felül és oldalt is található szellőzőrács (porszűrő szövet mindenhol), a levegő útja alul és oldalt be, fent ki. Ha találok eloxálásra lehetőséget, akkor szálcsiszolt, feketére eloxált lesz az előlap. Ha nem, akkor mattra színterezett, mint a ház többi része.

    Variálhatóság:
    - A felső részben elfér 2db 140x140x25mm-es venti, vagy 1db 180x180x32mm-es venti + 1db HDD.
    - A ház elejében 1db ATX táp, vagy 1db SFX táp + 2db HDD helyezhető el.
    - A CPU hűtő méretétől függően a hátlapon 0-2db SSD.

    Specifikáció:
    - 305x184x265 mm (H x Sz x M) (14,9 liter) Viszonyításképp az SG07 350x222x190 mm (14,8 liter)
    - mini-ITX / mini-DTX alaplap
    - SFX / ATX táp (Max. 150mm hossz)
    - Max. 128mm magas CPU hűtő, akár 140mm-es ventilátorral.
    - 2 slotos VGA (Max. 290mm nyákhossz) (A képen 270mm-es van)
    - 2db 140x140x25 mm-es / 1db 180x180x32 mm-es ventilátor
    - 4db 3.5"-es HDD (ATX táppal max. 2db)
    - 4db 2.5"-es SSD
    - 1db slim ODD

    Részletmegoldások:
    A modell néhány részlete még finomításra szorul, de eredendően már mindent átgondoltam.
    - A 140mm-es ventiket egyszerűen csak műanyag távtartókra kell felülről ráhúzni, így könnyen eltávolíthatók a jobb hozzáférhetőség érdekében.
    - Lényegében majd minden alkatrész rögzítése távtartók és L-Profilok kombinációjával lesz megoldva, így házi barkácsolás keretében is könnyen kivitelezhetők.
    - Előlapi I/O portokat már beszereztem korábban, de nem biztos, hogy nekiállok vesződni a nyáklapra forrasztásukkal, ti. PC bontóban láttam kábellel, burkolattal készre szereltet (2x USB, 1x audio in, 1x mic in), amit csak simán rögzíteni kell. Több tucat van belőle, ezért az utánpótlás is biztosított. A modellen szereplővel ellentétben ezek egy vonalban vannak, tehát a VGA nyákja fölé kerülnének vízszintesen. Az előlapon a jobb alsó rész így megmaradna kizárólag Power és Reset gomb, illetve 2db LED számára.

    Kérdések:
    1.) Kell-e egyáltalán reset gomb és PowerON LED, gyári házakon sem feltétlenül van.
    2.) Érdemes-e megnövelni 10mm-rel a ház magasságát, hogy 160mm hosszú ATX tápok (140mm-es ventivel) is beférjenek?
    3.) Van-e értelme a 2db 140x140x25mm-es ventis variációnak, ha elfér 1db 180x180x32mm-es venti is?

    VGA:
    Végeztem egy kis kutatást nyákhossz ügyben, hogy lássam mire érdemes méretezni és arra jutottam, hogy a realitás talaján maradva tökéletesen elegendő a 270mm-es nyákhossznak helyet biztosítani. A HD5970 310mm-e már az ágyúval verébre kategória.

    GeForce GTS 250 230 mm F (9"/229mm)

    GeForce GTX 260 267 mm F
    GeForce GTX 275 267 mm F
    GeForce GTX 285 267 mm F
    GeForce GTX 295 267 mm F (10.5"/267mm)

    GeForce GTX 465 250 mm (9.5"/241mm)
    GeForce GTX 470 240 mm F (9.5"/241mm)
    GeForce GTX 480 270 mm F (10.5"/267mm)

    Radeon HD4670 180 mm -
    Radeon HD4770 207 mm H
    Radeon HD4850 230 mm H
    Radeon HD4870 240 mm H (220-242 mm)
    Radeon HD4890 244 mm H
    Radeon HD4870X2 270 mm O

    Radeon HD5670 190 mm -
    Radeon HD5750 185 mm H
    Radeon HD5770 205 mm H
    Radeon HD5850 240 mm H
    Radeon HD5870 270 mm F
    Radeon HD5970 310 mm F

    Várom az észrevételeket.

    [ Szerkesztve ]

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz toldy #3189 üzenetére

    A 180x180x32mm-es venti is előre kerülne, tehát a táp szellőztetésébe az is besegítene.

    Mármint, hogy az ilyen hátlapi USB kivezetést szedjem le a fémlemezről és rögzítsem a ház elejébe? Jó ötlet. :K

    Azért talán egy slim ODD férőhely nem árt, ha már a bővíthetőséget is 'kitűztem a zászlóra'. :) Na meg nem utolsó sorban a ház szélességét amúgy is az alaplap mögött elhelyezett HDD és a 270mm-nél rövidebb VGA-kon oldalra néző tápcsatlakozó szabta meg, illetve időközben már a 180x180x32mm-es venti elhelyezhetősége is. Ha elveszem az ODD-t, a helyére olyan vastagságban csak SSD fér, azt meg majd minden HDD helyére lehetne tenni 4db-ot... ...feleslegesen.

    Magamnak és néhány darabot eladásra, hogy visszajöjjön a sajátom ára. ;)

    Hogy érted azt, hogy túl rugalmas? Milyen paraméter rovására?

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz toldy #3191 üzenetére

    Szó szerint több, mint egy tucat variáción rágtam át magam. Minden méretében kisebben; hosszabb, de keskenyebben; a már korábban vázolt egészen lapos fektetetten; flexibilis riser card-dal VGA-t a lap alá helyezősön (003, 004), de mindegyik esetén volt valami komoly kompromisszum. Vagy a ház szerkezete lett bonyolult, vagy nem fért el benne kellő számú HDD, vagy a szellőzés nem volt kielégítő... stb. (Vagy ezek kombinációja)
    Persze, lehet kisebb házat készíteni, de nem mindegy, hogy milyen áron. Eredendően azon múlik, hogy mekkora VGA-nak és tápnak kell helyet biztosítani, minden más majdhogynem tetszőlegesen variálható. Minél kisebb az alkatrész (pl. SSD), annál könnyebb számára alternatív helyet találni és/vagy a számát növelni.

    "lehetne faragni"... ..."anyag mennyíségen,szerkezet lehet egyszerűsíteni hasonlók."
    Hát, kíváncsivá tettél. :)
    A ház fő szerkezete 1db előlapból, 1db hátlapból és 4db négyzetrúdból áll. Ezen kívül burkolati elem (U lemez, szellőzőrácsok), vagy az alkatrészek rögzítési pontja (alaplapi tálca, L-profilok, távtartók) és nélkülözhetetlen kiegészítők (talpak, gombok, LED-ek, I/O portok, porszűrő szövetek) alkotják.

    "Nem érzem az egységet a házban"
    Ha arra célzol, hogy a megszokottnál variábilisabb, az elvileg az egyik fő erényének lett szánva. :B

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz canniball #3192 üzenetére

    A Silverstone 180mm-esei tűnnek megfelelőnek. Pl. amilyeneket az SG07-be is raknak.

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz zodo #3195 üzenetére

    Zodo: "Vga szellőzése szerintem fojtva lesz, ha így marad."
    Talán. Ennek a kérdésnek leginkább kipróbálással lehetne utánajárni, de tény, hogy fektetve valóban akadálytalanabb lenne a légáram. Cserébe egy szélesebb és alacsonyabb házat kapunk, mely esetben én személy szerint nem vagyok kibékülve az arányokkal. :N

    "Kábelezés. :F "
    Aránytalanul sok munka lenne a lemodellezése, ezért a képeken nem látható, de persze azt is átgondoltam minden alkatrésznél.

    "pl. az Antec NSK 1380 kockája sem nagyobb annyival"
    3.2 literrel.
    Pro:
    - mATX alaplap
    - 1db 5.25"-es nagy ODD
    - 3db 3.5"-es HDD (vs. 4x HDD + 4x SSD)
    - 120mm-es venti a kis méretű tápon.

    Kontra:
    - Szellőzés teljesen le van fojtva (Pl. Mi van a HDD-kkel? Vagy a VGA honnan kap hűs levegőt?)
    - CPU hűtőből csak nagyon apró fér be a táptól
    - Egyedi tápot nem pótolhatod akármivel, ha meghibásodik.

    toldy: "Azt a hosszanti távtartó/merevítő, a táp tartóját -amire függesztve van- illetve a venti tartó füleket pl kilehetne maratani -én a helyedben minden elemet cnc-vel vágatnék- egy anyagból ( pl 4-5mm alu) ezzel nyerve pár mm-t illetve kellő merevség megmarad és kevesebb elemből épül fel."
    Mennyi kiforgácsolt hulladék árán? Szerintem a CNC megmunkálás drágább, mint L-profilokból levágni megfelelő darabokat, kifurkálni, lereszelni/csiszolni a sarkaikat, amit SK is meg tud csinálni az ember.
    De lehet félreértem, amit írsz. :B

    Osibaa: "Egy 17x17 cm-es lap tényleg annyivel csábítóbb egy 24,5x24,5 cm-es lapnál, hogy emiatt zéróról építs fel neki egy házat?"
    Micsoda kérdés!? :B Még szép! ;)
    Nem az a gond, hogy zéróról felépíteni, mert nincs olyan gyári ház, ami maradéktalanul tetszene, hanem hogy már elvesztem a sok lehetőség közül, s már-már magam sem tudom milyet akarok. :DDD A bőség zavara. Ezért is vagyok hálás minden építő jellegű kritikáért, ami segít kijelölni a helyes irányt. :R

    "Egy dolgot érzek úgy, hogy gondolkodni kellene rajta, a merevlemezek elhelyezését. Értem én, hogy az ATX táp miatt nem fér sehova, de a ház oldalára "akasztást" nem tartom jó megoldásnak. Egyrészt így növeli az egész ház méreteit..."
    Amit már csak az ATX táp szélessége is indokol, ha még az ODD-t is mellé vagyok kénytelen helyezni. Alternatív megoldásként az ODD lehetne elől keresztbe, úgy hogy az előlapja vagy oldalra, vagy felülre néz. Ha oldalra, az nem a legszerencsésebb az U alakú, felfelé levehető burkolat szempontjából. Ha felülre, akkor a ventilátorok helyigényével kell összehangolni (ház hosszának növekedése).

    "...másrészt ilyen közel az oldallaphoz szerintem felerősödik a zörgése..."
    Talán igen, nem tudom.
    Amúgy amit eddig még nem említettem, hogy nem véletlenül olyan trükkös a kivágás az alaplapi tálcán, mint ami egy kicsit a 18-as képen is látható. A 'Barbatrükk' az lenne, hogy egy hosszabb (8-10mm-es menethosszú) csavarra lenne felfűzve 3 gumialátétből álló szendvics (két nagyobb átmérőjű fog közre egy keskenyebbet), s ezzel együtt lenne a HDD-be csavarozva. A HDD-t így csak az előre kialakított helyre kellene beakasztani úgy, hogy a nagyobb alátétek közrezárnák az alaplapi tálcát is. Egyszerű, felhasználóbarát rögzítés rezgéscsillapítással társítva.

    "...harmadrészt a hűtés szempontjából sem tűnik optimálisnak."
    A fent elhelyezett ventilátorok egyúttal lehetővé teszik az alaplapi tálcára erősített HDD szellőztetését is. Nem véletlen az sem, hogy a ház teljes alja szellőzőrács.

    "Ezeknek kellene még valami jó kis helyet találni a ház belsejében, lehet az általad is írt SFX táp a jó megoldás erre, nem tudom."
    Mindig a nagyobb alkatrész elhelyezésén múlik, hol marad hely a kisebbeknek. A VGA után a táp (legalábbis ATX/SFX méret esetén) a soron következő, majd az ODD, HDD, SSD... stb. A méreten kívül persze további függőséget jelent a kábelezés, szellőzés, ventik elhelyezése. A táp eredendően 4 helyre kerülhet:
    1.) A procihűtő fölé a hátlapra (pl. SG05)
    2.) Az alaplap elé a ház elejébe (már csak a VGA túlnyúlása miatt is)
    3.) Az alaplap mellé (hagyományos tornyok elrendezése)
    4.) Az alaplap mögé (pl. 003, 004).
    - Ha kordában akarjuk tartani a ház méreteit - márpediglen ITX esetén ez ugye sarkalatos pont -, akkor a 3-as megoldás kilőve.
    - Ha nem szeretnénk flexibilis riser card-ra költeni és bonyolítani a szerkezetet egyedi kártyarögzítéssel, akkor a 4-es is kilőve.
    - Ha szeretnénk valamirevaló CPU hűtőt, akkor az 1-es sem feltétlenül ideális, de az legalább már vállalható kompromisszum, főleg ha a táp ventilátorát használjuk a hűtőborda szellőztetésére (két legyet egy csapásra). Nem utolsó sorban így az alaplap előtti, VGA túlnyúlása által mindenképp ott tátongó tér helyet biztosít a HDD-knek.
    - Ezen kívül a 2-es lehetőség marad még, ami erősen leszűkíti a HDD elhelyezhetőségét, noha azért akad néhány alvariáció.

    "Van esetleg olyan rajzod, ahol SFX táp van bent (és mondjuk nem függ a ház oldalán a két lemez)?"
    Pl. ezek, bár SSD azért függ az alaplapi tálcán: :)
    A: mDTX-Box_004, mDTX-Box_005
    B: mDTX-Box_009, mDTX-Box_010, mDTX-Box_011

    "Mekkora lenne úgy a ház teljes mérete?"
    184mm helyett 165, vagy 160mm lenne a ház szélessége, attól függően, akarunk-e helyet SSD-nek az alaplapi tálcán. De inkább 165, hogy a ház esetleges rövidítésével az ODD is mögé férjen.
    A hosszt pedig a VGA nyákhossza, illetve a táp/HDD kombináció határozza meg. Pl. 270, 290, 305mm.
    A felső ventik elhagyása 230mm-re csökkenti a magasságot.

    zodo: "...hogy kb. el tud képzelni mire is gondoltam itt egy házikó ami szerintem, majdnem tökéletes."
    Mármint, hogy a szem számára tetszetős, áttekinthető módon, funkciók szerinti szekciókra van felosztva a belső tér?
    Akkora befoglalóméretben nem ördöngösség. ;) 22.4 liter :B
    És még így is csak 1 slotos VGA-nak biztosítottak helyet...

    "Elrendezés 5-ös , de lehetne akár alacsonyabb is max. a vga kari magasságáig kellene, hogy érjen ill. a fenti 5,25" helyeket kellene még átalakítani ( ha kell) slim odd vagy további kiegészítők fogadására.
    Szerintem, ebből te is meríthetsz ötleteket..."

    A már korábban linkelt variáció (003, 004) lényegében ilyen, csak a VGA-t felxibilis riser card-dal az alaplap mellé helyeztem, hogy annyival is keskenyebb lehessen a ház. Eleinte tetszett, hogy szemre minden elkülönülve, pedánsan a helyén van, de aztán a ház arányai (hosszú és keskeny) és a bonyolultabb szerkezet miatt továbbléptem.
    Mondjuk rövidebb VGA-val és kevesebb HDD-vel sokat javulnának az arányok...

    "félre ne értsd csak segíteni próbálok! :K"
    Minden észrevételt örömmel fogadok. Még ha nem is értek minddel feltétlenül egyet. :R

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz Osibaa #3216 üzenetére

    Osibaa: "Egy SSD beférne az SFX táp alá is"
    A rögzítés problémás lehet, de amúgy jó ötlet. :)

    "Keresgéltem a neten, sokféle intel hűtőt találtam, ha minden igaz a Tiéd 6,5 cm magas."
    A képen látható inkább a 46mm-es, nem a 63mm-es. (+ a proci teteje és az alaplap nyákja közti 8mm). Konkrétan ennek a hűtőnek a méreteit - részletes műszaki rajzokkal illusztrálva - az Intel LGA1156-os foglalatra vonatkozó Thermal Design Guidelines-ában találod meg (80. oldal).
    Ugyanezen doksi 70. oldalán a gyári ajánlás szerint 3.2"-et (81.3mm) kell szabadon hagyni a procihűtő felett, a nyák síkjától számítva (Mint emlíettem, a procitól számítva ebből lejön 8mm). Az persze más kérdés, hogy melyik háznál mennyire tartják be.

    Zodo: "...180 fokkal elforgatva..."
    Igen, lehet, hogy azt kellene.

    vitar100: "Fractal Design Array" ... "NAS-nak tényleg tökéletes! Sőtt!"
    Nem mondhatni, hogy túlbonyolították. :) Mint, ahogy az értékelésben is utalnak rá, a letisztult, minimalizmus kívül erény, belül ellenben meglepő. Sok minden más is elfért volna benne (nem csak ODD), vagy ugyanez kisebb méretben.

    kisza25: "akkor marad egy big shuriken proci hűtőnek, valaki esetleg használ ilyet Giga GA-H55N USB3 lappal?
    elfér tőle minden?gondolok itt VGA, RAM..."

    #3188-as hsz.-ban láthatod a képeken, hogy belelóg a VGA terébe, a memóriákkal nincs gond (amíg nem extra magas hűtőbordával ellátott példányokat szeretnél alá begyömöszölni).

    [ Szerkesztve ]

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    [ Szerkesztve ]

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz Osibaa #3318 üzenetére

    Azon a néhány lukon keresztül a ház tetején nem csoda, hogy nem tud rendesen szellőztetni a Big Shuriken ventilátora.

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    A múltkori össze-vissza variálható ház erősen megosztotta a közvéleményt, ezért okulva a visszajelzésekből - miszerint az elhelyezhető alkatrészek számosságát és a megcélzott széleskörű felhasználhatóságot és az ezekből fakadó befoglalóméretet inkább hátrányként, a mini-ITX filozófiájától idegennek értékeltétek -, ezúttal többféle, az adott felhasználási terület igényeire szabott, kisebb házikókat vetettem papírra monitorra.

    Mindenek előtt egy kis vizuális összehasonlítás (Méretek bejelölve. A gombok/LED-ek/IO portok egyiken sem a végleges elrendezést tükrözik):

    15 (14,6), 10 (kisebb, mint az SG05, de a CPU hűtő magasságát leszámítva több minden fér bele) és 5 literesek.


    Mint az látható, igyekeztem az utolsó cm³-t is kihasználni. :DD
    Aminek persze ára van. A kábeleknek megszabott helyeken, katonás rendben kell lennie, illetve az alkatrészek beszerelése is megkívánja az előre meghatározott sorrendet. Gyakorlatilag - ahogy az utolsó képen is látszik - szét kell szedni néhány nagyobb darabra a házat, hogy mindenhez hozzá lehessen férni. :B
    Pl. maga az előlap a HDD keret.

    Specifikáció:
    - 220x190x120 mm (H x Sz x M) (5 liter) (viszonyításképp a Silverstone LC12 5.16 liter)
    - mini-ITX alaplap
    - Panel / Pico PSU
    - Max. 62mm magas CPU hűtő
    - 1db fél magas bővítőkártya
    - 1db 3.5" HDD
    - 2db 2.5" SSD/HDD
    - 1db slim ODD

    ===============================

    Érdeklődés esetén a 10 literest is megmutathatom. (miniITX/DTX; SFX táp a CPU fölött, mint az SG05-ben; max. 240 mm-es dupla slotos VGA; 2db 3.5"-es HDD, 2db 2.5"-es SSD, 1db slim ODD; 1db 140x25mm venti.
    Illetve a 10 literes projekt keretében egy másik irányba is elindultam, az 290x170x230mm (11 liter), 270mm-es VGA-val és az alaplap alapterülete és a VGA által behatárolt, max. 132mm léghűtővel.

    [ Szerkesztve ]

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    toldy: "a középső és a 3. első ránézésre q08 beütése volt,de jóval kisebb ( nyugodtan felrakhatod róluk is a képeket)"
    Kissé talán pongyolán fogalmaztam, a 3-ból csak a két kisebb képviseli az új csapásirányt, a 15 literes az a már korábban a #3188-ban bemutatott, variálható változat.
    De rendben, rakok fel a 10 (a képen a középső) és 11 (Ez még eddig nem volt látható) literesről is képeket.

    "1, letisztult fém pl Silverstone PT-07, és egy konfig róla."
    Nini, ez sok tekintetben emlékeztet az enyémre. Persze nem is csoda, hiszen ilyen kis méretben már erősen korlátozottak a lehetőségek. Látom, csak OEM-ként forgalmazza a Silverstone.

    "2, szép fa ilyen Inwines, ehhez hasonlóan kidolgozva."
    Hűű és wow, ez a fa/alu/plexi burkolat igazán első osztályú iparos munka. Lenyűgözően szépre sikeredett. :C

    Geree: "-lehetne álló (bár ezt talán a legkönnyebb kivitelezni :) )"
    Ezek az arányok nekem is jobban tetszenek állva. Ám ellene szól, hogy úgy a magasabb súlypont miatt borulékonyabb, illetve valószínűleg más fajta gumitalpat kellene találnom. A mostaniakat a rögzítésükből fakadóan nem lehetne nagyon a ház szélére helyezni.

    "-panel helyett PicoPSU-val (már amúgy is van)"
    A választási lehetőség adott. Csak tervezésnél mindig a legrosszabb (ez esetben legtöbb helyet igénylő) eshetőséget kell figyelembe venni.

    "-lehetne kicsit nagyobb (min. lc12 méret), de ne legyen ennyire "bonyolult" a szerelése, kábelezése"
    Igen, talán a szélesség 190-ről 200mm-re növelése még belefér a kitűzött 5 literbe (5.28), amit meghálálna a kábelezés, illetve úgy az oldalsó, kisebb szellőzőrácsot is meghosszabbíthatnám. Az vizuálisan arányosabb, laposabb megjelenést kölcsönözne a háznak.
    A szerelés egyszerűsítése már nehezebb dió, az bonyolítana és vagy előnytelenül nagyítana a konstrukción, márpedig annak egyszerűsége fajsúlyosabb érv, mint hogy 8 perc helyett 5 alatt lehessen kicserélni az SSD-t. Most őszintén, milyen gyakran kerül sor ilyesmire?
    ...
    Hmm... Jobban belegondolva sem a 3.5"-es HDD, sem a slim ODD miatt nem kell eltávolítani az alaplapot (csak a ház elejét), egyedül az SSD-k miatt, mert azoknak a csavarjához lehet csak felülről hozzáférni. Talán még komolyabb bonyodalom nélkül orvosolható, hogy alulról lehessen csavarozni, az alsó rács eltávolításával.
    ...
    Sőt, magához az alsó rácshoz, az semmilyen bonyodalmat nem jelent.
    Na, szerelés egyszerűsítése megoldva. :K

    "...nem gondolkodtál pl. egy antec isk-300 féle mod házon? "
    Nem, mert a meghatározott alkatrészek elhelyezését a helykihasználás - lehetőségek szerinti - maximalizálásával szeretném megoldani, amihez célravezetőbb, ha az alapoktól építkezem.

    "...nekem szimpatikusabb az olyan ház aminek nem csupa méhecskeluk az oldala, hanem van egy átgondolt szellőztetési irány mondjuk 2 ventivel és az átfújja az egészet- lehet, hogy valamivel hatékonyabb a lyukas, de ennyi erővel az asztalomra is kitehetem az alkatrészeket..."
    Ilyen kis méretben az elsődleges szempont, hogy egyáltalán hogyan férnek el az alkatrészek, utána jöhet a szellőzésen való töprengés. A CPU hűtő fölött szükségszerű ez a nagy rácsfelület, mert a különböző alaplapokon máshol helyezkedik el a processzor foglalata és így maga a hűtő is. Bárhova is kerüljön a ventilátor, fölötte rácsnak kell lennie. Ezért nagyobb, mint a 120mm-es venti, ami a modellen látható.
    Az oldalsó, kisebb rács pont arra kell, hogy a szellőzésnek legyen egy jellemző irányultsága, a venti ne (csak) ugyanúgy felül nyomja ki a levegőt, mint ahol beszívta.
    Az alsó, egész oldalt kitöltő rács létjogosultsága pedig az SSD-k és a paneltáp szellőzésével indokolható, még ha azok nem is tartoznak a 'forrófejűbb' alkatrészek közé.
    Egész oldalt kitöltő mivolta a konstrukció egyszerűsítése okán ilyen (és nem pedig a 'lemezben kisebb rács' irányvonalat követi). Ti. rácsot elhelyezni a burkolati lemezen trükkös feladat, ha nem akarjuk, hogy csavarok éktelenkedjenek körülötte. Tehát ahova nem muszáj, ott egyszerűbb mellőzni.

    A szellőzőrács amúgy lehetne:
    - magából a burkolati lemezből kipréselve (hatszög lenne az ideális), vagy fúróval kifurkálva a kívánt mintázat, de előbbire nincs lehetőségem, utóbbi meg sokáig tart és nagy a hibalehetőség, hogy megszorul a fúrószár és szétroncsolja a vékony falu mintázatot.
    - előre gyártott perforált lemez a burkolati lemez síkjában, a számára kialakított kivágásba illesztve (ilyen látható a képeken). Ezt valahogy rögzíteni kell, lehetőleg a csavarkötés mellőzésével. Ezt eddig egy fém 'tartókeret' (lemez) alulról, átlapolással történő hozzájuk ragasztásával oldottam meg. Ez rögtön a lemez vastagságának megfelelően el is vesz a belső térből (jellemzően 2mm-t), de cserébe remek rögzítési lehetőséget nyújt olyan vékony, mosható porszűrő szövetnek, aminek a kerületébe gumigyűrűt varrva, egyszerűen csak ráhúzhatok. Két legyet egy csapásra.
    - előre gyártott perforált lemez a burkolat síkja alatt, alulról hozzáillesztve (mint a Silverstone PT-07 esetében). Ehhez ugyan nem kellene külön rögzítőkeret, ám ugyanúgy elvesz a belső térből és ráadásul megköveteli, hogy a burkolati lemez kivágásának pereme/éle is le legyen törve, hogy nézzen ki valahogy.

    "...de ennyi erővel az asztalomra is kitehetem az alkatrészeket..."
    A porszűrő szövet + perforált lemez kombináción az alkatrészek legfeljebb alig-alig látszódnak át, tehát sokkal egységesebb, rendezettebb képet sugall a 'csupa rács' burkolat, mint az alkatrészek szabadon az asztalon. Ebben az elrendezésben nehéz lenne olyan szellőzőcsatornát kialakítani, ami 1 vagy 2 ventivel az összes alkatrészt átszellőzteti.

    zodo: "Esetleg magamból kiindulva, nem egy hamar lesz sdd-m, pláne kettő...
    ...Cserébe szívesebben látnék még egy hdd helyet."

    Végül is, ahova ilyen elrendezésben befér 1db slim ODD, meg 2db 2.5" SSD, oda 1db 3.5" HDD is, tehát a variációs lehetőség itt is adott. ;)
    A 2 keresztben lévő alu tartóprofilt kell kicserélni 2 másikra, amin a HDD-nek megfelelő rögzítési pontok vannak kialakítva.

    =============================

    Oké, akkor hamarosan jön a 10 és 11 literes is - miután még picit gatyába ráztam azokat.

    [ Szerkesztve ]

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    user137:
    # "ellenben ezeken a szellőzőkön nincs igazán tervezett légáramlás. csak úgy megy benne a levegő, aztán majd elmegy "valahova". arról nem is beszélve, h mennyi por jön be 3 oldalról." #
    Pl. olyat lehet csinálni, hogy a rácsot a burkolathoz alulról átfedéssel, ragasztás útján rögzítő 'keretbe' belülre (kívül ugye a porszűrő szövet feszül rá a belevarrt gumimadzaggal, mint melegítőnadrág az ember derekára) egy megfelelő formára vágott, műanyag, teljesen áttetsző, viszonylag merev, de azért kellően hajlékony, egészen vékony (0,25-0,5 mm) lapot vágni, amit csak bele kell feszíteni. Ebből egy körző és körömolló segítségével tetszőleges helyre és átmérővel ki lehet vágni a venti fölé eső lukat, hogy a házon a felső szellőzőrács csak ott engedje át a levegőt, ahol a ventilátor beszívja. Ily módon biztosított a légáram útja, a levegő kényszerűen az oldalsó szellőzőn távozna. Alaplap/hűtő csere esetén könnyen lehet készíteni másikat az új méretekkel.
    Pl. irattartó mappa is készül ilyenből, így iratszerboltban biztos könnyen fellelhető.

    # "custom kábelek mindenből, lehet a rögzítő csavarok sem lesznek mindegyek." #
    Pico- és paneltáphoz eleve nincs akkor tápkábeldzsungel és igazából nem nagy ördöngösség rövidíteni rajtuk. A SATA adatkábel az, ami különböző, de fix hosszúságban kapható. Ebből a 3.5"-es HDD-hez könyökcsatlakozós kell, a hosszával meg lehet játszani extra 'hurok' beiktatásával az alaplapi csatlakozó előtt és/vagy szándékosan hosszabb úton vezetve. Nem hiszem, hogy ez komoly probléma lenne.

    A rögzítőcsavarokkal kapcsolatban hogy érted?

    # "ellenben még mindig 1 a kérdés ezrek ajkán: mennyibe kerül?!" #
    Azon vagyok, hogy a végére járjak. ;) Néhány részösszegnek, irányadó árnak már utánajártam... szóval folyamatban. :)

    zhagyma:
    # "Ha az opcionális 1x 3,5" / 2 x 2,5" HDD-ból csak egyet használnék és tovább "legóznék" talán nagyobb hely maradna a vezetékekre / levegő áramlásra ..." #
    Igen, több hely marad a vezetékeknek, tiszta sor, ám a szellőzés tekintetében a ház két részre osztható, az alaplap fölötti és alatti szekciókra. A procihűtő érdemben csak felül mozgatja meg a levegőt, ami alul van, az passzívan szellőzik a nagy rácson keresztül, akkor is, ha kevesebb a behelyezett alkatrész.
    Éppenséggel a ház amúgy is betervezett 200mm-re szélesítésével jutna hely az oldalsó szellőzőrács elé is egy 100x100x12mm-es Scythe ventinek, aminek folyománya, hogy az ODD-t a másik oldalra kell kivezetni, azaz az ODD/SSD kombináció elfordul 180 fokot. Ez a venti az alsó szekcióból szívná ki a meleget, amellett, hogy a procihűtő ventinek is besegít. Azért itt felteszem a kérdést, valóban szükség van egy ekkora házba 2 ventilátorra? :F Mondjuk nem kötelező kihasználni, a rögzítési pont meg nem kér enni...

    # "Vásárolható valahol "méhselyt szerkezetű" (hatszög alakú lyukak) acél / aluminium lemez vagy magamnak kell előállítani?" #
    Perforált lemezt, így külön táblában, eddig csak kör és négyzet alakú lukakkal láttam, de persze ez nem jelenti azt, hogy nem fellelhető. Bp.-en biztos nagyobb választékú, erre szakosodott fémkereskedések vannak, mint itt Miskolcon.

    Fölöttébb kíváncsivá tettél, magad hogyan állítanál elő hatszögletű lukakat? Készítenél présszerszámot?

    # "...milyen anyagból vagy miből-hogyan és mennyiért arról még valóban nem volt szó" #
    Biztos, hogy nem említettem? :B Aluból.

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    A Silverstone honlapján a PT-09 specifikációi közt szerepel, hogy "Heatsink Limitation - 127mm(Height)", amikor a ház magassága 135 mm, illetve a PT-07-nél, hogy "Heatsink Limitation - 70mm(height)", amikor a ház magassága 85 mm. Talány számomra, hogy ezek a számok pontosan mire vonatkoznak :F , mert az acéllemez burkolat vastagsága alul-felül 1-1 mm (és akkor még nem esett szó az alá, tehát nem síkban elhelyezett rács vastagságáról), az alaplapi távtartó legalább 8 mm (de inkább 10), az alaplap rétegszámtól függően 1.5-2mm, a proci teteje meg onnan 8 mm. Tehát jóindulattal is legalább 20 mm-t ki kell vonni a ház magasságából, hogy megkapjuk mekkora léghűtő fér rá a procira.

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    Nocsak, van itt a PH-n minden, mint a búcsúban. :D

    Méhsejt perforált lemez ház moddinghoz, Kábelharisnya táp modding -hoz!

    "Natúr acél lemez, 1,5mm vastag, 6mm beírható körátmérő és 7,5 mm-es körközéppont távolság"

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz zhagyma #3353 üzenetére

    Kíváncsi vagyok pontosan hogyan csinálnák. Megkérdeznéd tőlük?

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz zhagyma #3363 üzenetére

    A hatszögletű présszerszámára kíváncsi lennék hogyan készül, hogy néz ki... na de ez nagyon offtopic. A vágás akkor feltételezem vízzel, vagy lézerrel történik, azzal nem olcsó mulatság nagy felületű szellőzőrácsot kreálni, ha nem egy nagyobb munka közé szorítják be szívességből. :)

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz kisza25 #3398 üzenetére

    Egy slotos, azaz legfeljebb 20 mm vastag VGA-kat fogad. <Kép>

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz szacsee #3431 üzenetére

    "Ha lesz kedvem rajzolgatok egy ideálisat délután valamikor... :K"
    Kíváncsian várjuk. :)

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz Osibaa #3450 üzenetére

    Mindkét gyártó a saját útját járja, saját igényeik szerint készítenek alaplapot, nem a szabványokat követik. Ha valamelyik termékük netalán mégis flexATX, DTX vagy miniITX köré épült is - nem ismerem annyira a termékpalettáikat, hogy kizárjam a lehetőségét -, nem az a jellemző.

    [ Szerkesztve ]

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    Akinek van slim ODD-je és lehetősége, lemérné nekem a vastagabbik rész szélességét (lehetőleg fél milliméteres pontossággal)? Tehát a rögzítőfuratokat hordozó két oldal milyen távolságra található egymástól? Elvileg 102-103mm, de kíváncsi vagyok a szórásra a különböző modellek esetében. Illetve az előlap szélessége és magassága is érdekelne (elvileg 128x13mm).

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz zodo #3452 üzenetére

    "Igen, legalábbis én is úgy tudom, hogy a flex atx méret köré építkeznek, de eddig nem esett le mit akarsz ebből kihozni. :B"

    Bizonyára arra célzott, hogy a szóban forgó AOpen háznak nincs köze semmilyen ATX-szel kapcsolatos szabványhoz, ezért pl. hátlapot egy az egyben újat kell kreálni, függetlenül az alaplapi távtartók elhelyezkedésétől. Az alaplap hátlapi kivezetéseit keretező I/O Shield számára fenntartott nyílás például kevésbé széles (a kép alapján ~140mm, míg a miniITX / miniDTX / DTX / flexATX / microATX / ATX specifikáció 158.75mm-t ír elő.)

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz zodo #3457 üzenetére

    Zodo: Thx.

    Majdnem elcsúsztam egy banánhéjon. Feltűnt, hogy valami nem stimmel a bővítőkártyák modelljeivel, ezért előkotortam a szabványt leíró doksikat és bizony a sejtésem beigazolódott. Tanulság, az a pontos, amit magad modellezel, a netről letölthető (pl. SketchUp Components Collection-ből) modelleket fenntartásokkal kell kezelni, s bizony erősen ajánlott leellenőrizni a méreteiket. A doksik alapján kreáltam immár mérethelyes modelleket, ami mindjárt rávilágított néhány a házterveket érintő módosítás szükségességére.

    Aztán a low-profile kártyához textúrára is szükség volt, ezért keresgéltem a neten, s lám kiderült, hogy ma már egész korrekt VGA-k kaphatók ebben a méretben, mi több itt a PH-n is van a témának saját topicja (Melyik a legerősebb Low Profile VGA kártya?) - amit zodo-nak már nem kell bemutatni :) -.
    A teljesség igénye nélkül (kártyahossz):
    - Radeon HD4650 (6.6" = 168 mm)
    - Radeon HD5570 (6.6" = 168 mm)
    - GeForce 9600GT (<8" = <203 mm)
    - GeForce 9800GT (<8" = <203 mm)
    - GeForce GT220 (6.6" = 168 mm)
    - GeForce GT240 (6.6" = 168 mm)
    - GeForce GTS250 (<8" = <203 mm)

    Nem vitás, vérszemet kaptam, s erősen gondolkodóba ejtett, hogy szükségem van-e nagyobb 10-15 literes házra, amikor reálisan gondolkodva minden igényemet kielégítheti a kicsi, 5 literes konfiguráció low-profile kártyával. (Régóta nem kötnek le a játékok, a leendőek közül is talán csak a Diablo 3 érdekel, aminek a megjelenéséig még akár a Radeon HD6000-es családból is megjelenhet alacsony kivitelű kártya :) )
    Mindezek tükrében néhány újabb tervezési irányelvvel bővült a lista:
    1.) Egyes kártyák szabványostól hosszabb nyákjának elhelyezése
    2.) Egy slot-osnál nagyobb hűtés, minimum 80mm-es ventivel. Ha kell, egyedi bordával.
    3.) Tápellátás, elvégre a combosabb kártyák szélsőséges esetben 150-170W-ot is igényelhetnek. Persze a HD5570, vagy a GT240 józanabb választás, azok procival és HDD-kkel együtt is beérik 120-150W-os táppal is.

    1.) A HDD elhelyezésének minimális átvariálásával a kártya nyákja egészen az előlap hátuljáig elnyúlhat, az máris 205mm-t jelent a nyák számára. Sajnos azonban ez legfeljebb a 9600GT esetében zükkenőmentes, mert annak nem kell a hátuljába tápcsatlakozót dugni, szemben a 9800GT és GTS250-es kártyákkal. Bár jó lenne tudni, hogy pontosan mennyivel rövidebbek 8"-nél, hátha mégis ki lehet ötleni valamilyen használható megoldást. Pl. egyedi könyöktápcsati, ami kisebb helyen is elfér.
    A többi VGA szabványos méretű, tápcsatlakozótól mentes, azokkal nincs gond.
    2.) Erre a legjobb megoldás a gyárilag egy slotos, passzív bordával felvértezett kártya, ami mellé helyet biztosítok 1db 100x10mm-es, vagy 90x10mm-es, vagy 2db 80x10mm-es ventinek, ami egyúttal az alaplap alatti szekciót is szellőzteti. Szükség esetén nagyobb méretű, egyedi alu bordát is lehet készíteni, nem bonyolult.
    3.) A három közül a tápellátás az igazi limit, teljesítmény, ár és beszerezhetőség vonatkozásában. Lehet érdemes lenne valamilyen SFX tápot szétkapni és egyedi, laposabb burkolatba áttenni, nagyobb ventivel.

    Vélemény?

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz toldy #3461 üzenetére

    Korrekt kis kártyának tűnik, erre már végre GDDR5-öt raktak, tetszik. :K

    Ez is egyértelműen hosszabb a szabvány 6.6"-nél (túllóg az ITX lapon), de a képek alapján kevesebb, mint 8". A hűtő is vastagabb, mint ami belefér egy slotba.
    Ha meg még külön a burkolatot is le lehet venni a ventilátorokkal (a borda nélkül), az külön plusz pont. :K

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz Sir Psycho #3532 üzenetére

    Ilyenkor érdemes a jobb felső sarokban a 'gyorskeresés itt' mezőt használva rákeresni a megfelelő kulcsszóra (pl. '890gx'), hogy valóban újdonság-e a topiklakók számára.
    Ettől függetlenül a nemes szándék mindenképp értékelendő. :K

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz kisza25 #3605 üzenetére

    Low-profile HD5570-ese több gyártónak is van (némelyiknek több féle is), pl.: ASUS, MSI, HIS, Powercolor, Sapphire

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz kisza25 #3606 üzenetére

    Befér az. A gond inkább az lehet, hogy elzárja a táp szellőzőnyílását. A szóban forgó HD5770-es mindössze másfél centire nyúlik túl az alaplapon, az túl sokat nem tud kitakarni.

    ezolika hirdetésének egyik képén úgy tűnik, ő is hosszabb VGA-t használt. Írj neki PÜ-t, kérdezd meg tőle...

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    XFX is készül single slotos HD5770-nel, nem csak a PowerColor. <Link>

    Továbbá a Computex-en is terítékre került néhány ínyencség:
    XXX-től (nem XFX!) sinlge slotos HD5770 és HD5830 is. <link>

    PowerColor HD5770 low-profile :C (dupla slotos) <link>, <link2>

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    Néhány érdekesség a tápok világából:

    ===============================================

    FSP VR400 (ATX; 350W; 150 x 100 x 86 mm; $28.-)

    Tehát az ATX tápokra amúgy jellemző 140 mm helyett mindössze 100 mm a mélysége. Ez elvileg pl. a Codegen MX-31 esetén lehetne hasznos (A 40 mm-rel jobbra helyezhető táp szellőzését nem bénítaná meg a hosszú nyákú VGA sem), feltéve persze, hogy a táp rögzítését biztosító keret is arrébb kerül. Vagy barkács nélküli megoldás lehet, hogy az az arrébb tolt táp a fix tartókerethez távtartó csavarok segítségével kerül rögzítésre. Ha nincs pont 40mm-es, akkor több kisebbet egymásba csavarva.

    ===============================================

    FSP FSP150-50TNF (FANLESS) (Flex ATX; 150W; 150 x 81.5mm x 40.3 mm)

    ===============================================

    FSP FSP270-62LE(80) (Flex ATX; 270W; 150 x 81.5 x 40.3 mm; 60x60(?) mm-es venti)

    ===============================================

    FSP FSP150-5DD01 (150W; 141.0 x 43.0 x 22.1mm)

    DC-DC Paneltáp család 67, 85, 100, 130 és 150W-os változatban.

    ===============================================

    FSP FSP150-AHAN1 (150W; 12V/12.5A; 171 x 72 x 40mm)

    AC-DC Adapter.

    ===============================================

    Sinrace SRA-12V-200W (200W; 12V/17A; 200 x 80 x 38mm)

    AC-DC Adapter.

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    További AC-DC adapterek:

    Delta ADP-150BB B (150W; 12V/12.5A; 170 x 85 x 40mm)

    Delta ADP-180AB B (180W; 12V/15A; 178 x 116 x 54mm)

    Delta ADP-220AB BA (220W; 12V/18.3A; 200 x 100 x 50mm)

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz zodo #3615 üzenetére

    "...de hol tart a ház projekt ? :U "

    Egyrészt szándékosan nem írtam róla, hogy lássam a reakciókat. Ti. ha nem teszi szóvá senki, akkor nagy valószínűséggel csak untattam vele a topiklakókat. ;)
    Másrészt 'remekül' időzítettem, a forgácsoló ismerős éves nyári szabadságára ment, s csak augusztus vége felé lesz ismét. :U
    Az igazat megvallva nem is bánom egyáltalán annak fényében, hogy a low-profile HD5770-ről is csak most szereztem tudomást (holott, mint utólag kiderült, a low-profile VGA-s topikban június 1.-én már linkelte valaki), s ha időközben kiforgácsoltatom az elő- és hátlapot, akkor most nem állna módomban a dupla slotos hűtőjének helyet biztosítani.
    Persze nyilván valahol meg kell húzni a határt, és nem pepecselni a végtelenségig, de egyelőre úgy vagyok vele, inkább érlelem még kissé a tervet.

    Pl. időközben megoldódott, hogy:
    - az SSD az alsó burkolati rácshoz való csavarozás nélkül legyen felhasználóbarát módon rögzítve.
    - ha az ODD és SSD-k helyett egy 2. HDD kerül az alaplap alá, ugyanazok az alumínium profilok legyenek használhatók rögzítési pontnak, ne kelljen őket másikakra cserélni.
    - 71mm magas CPU hűtő is beférjen. Ez gyakorlatilag a Nexus LOW-7000 magassága, illetve ez esetben a Big Shurikenre is ráfér egy tetszőleges 120x25mm-es venti a gyári slim helyett (140x25mm-es csak azért nem, mert a hűtőlamellák a 120-as venti mellett felnyúlnak picit. Persze lehet, hogy akkor már ennek megfelelően 125-ről 128mm-re növelem a ház magasságát, ne azon a 3mm-en múljon.).
    - Találtam helyet ennek a készen kapható előlapi I/O kivezetésnek (természetesen a 3.5"-os beépítőkeret nélkül értendő). Rögzítési furatai ideálisak, pont erre találták ki. Egyszerűbb ezt beépíteni, mint minden csatlakozót külön berhelni, forrasztgatni.

    Ugyanakkor akad még tisztázatlan részlet is. A szellőzőnyílást még mindig szeretném a hangfalakon is látható, sűrű, apró lukú perforált lemezből készíteni, de egyelőre nem akadtam rá beszerzési lehetőségre. Itt van ugyan a hatszögletű, 5mm-es beírható körátmérővel, de azzal még nem sikerült 'megbarátkoznom'. Egyelőre talonban tartom arra az esetre, ha nem találok az eredeti elképzelésnek megfelelőt.

    'Hát, így állunk kérem szépen.' :)

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz zodo #3617 üzenetére

    "Akkor most low profile kártya lesz vagy csak terv ? :U"
    Mármint, hogy akarok-e low-profile kártyát belerakni? Eleinte nem. Később több, mint valószínű, hogy igen. (Mint említettem volt, meglátom mi lesz a Diablo III-ból, illetve hova fejlődnek a GPGPU alkalmazások és lesz-e szükség több erőforrásra. Persze az igazat megvallva akkor is törekednék a lehetőségekhez mérten kompromisszummentes háztervre - s így a szélesebb körű felhasználhatóságra -, ha azt magam soha nem használnám ki teljesen. ;) )

    "Az ODD, SDD, HDD keret összehozása nem lesz egyszerű feladat, de gondolom tudod. Mondjuk az SDD méreteit nem vágom, de pl. nálam az ODD felfogatási pontja csak 1-2mm szélesebb, mint a 3,5" Hdd rögzítési pontjánál így valami igen extra keretet tudok elképzelni, hogy mindhárom eszközt egy keretbe tud beszerelni."
    Ez a már megoldott problémák halmazában volt olvasható. ;)
    (Vigyázat, 'csalok'! Annyit írtam, hogy ugyanazok a profilok alkotják a rögzítési pontokat, azt nem, hogy ugyanott és ugyanúgy beépítve... :) Jelen esetben a 'rögzítőkeret' nem egy darabból áll, hanem kettőből, következésképp egymáshoz képest el lehet őket mozgatni/forgatni. Amelyik az alaplapot is tartja, azt nem kell bántani, csak a közbensőt fejjel lefele fordítani és berakni alá néhány távtartó csavart, hogy a megfelelő magasságba kerüljön. És nem mellesleg ehhez sem kell kivenni az alaplapot, azaz lényegében a kisebb méret mégsem követelt súlyos áldozatokat a szerelhetőség oltárán.)

    "Apró lukú perforált lemezt, szerintem a fémipari gyártóknál találsz vagy azok partnereinél."
    Igen, már átnyálaztam jó néhánynak a termékkínálatát, s ha akad is kis átmérőjű lukkal perforált lemez, jellemzően azok viszonylag távol helyezkednek el egymástól, nagy a köztes, megmaradt anyagszélesség, azaz a felülethez mérten alacsony a szabadon hagyott áramlási keresztmetszet. Amilyet keresek (a képen felül), azon sűrűn helyezkednek el a lukak.
    Persze lehet, hogy ez is olyan fixa idea, amit bölcsebb, ha kiverek a fejemből, s inkább abból 'főzök', ami van. :)

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz zodo #3620 üzenetére

    Na akkor 'kis színes' a változtatásokról. Némi képzavarral élve a 'kulcslyuk' a kulcsa a felhasználóbarát(abb) rögzítésnek. :) Arra szolgál, hogy az SSD/HDD-be csavart ehhez hasonló gumialátétes csavart mindössze alulról kelljen átdugni a szélesebb részen, majd eltolni a szűkület felé úgy, hogy a gumialátét 2 szélesebb része fogja közre a lemezt. A HDD-hez a piros, az SSD-hez a kék körrel jelölt 'kulcslyukak' tartoznak. Ebből a szögből utóbbi esetén 8-ból 2 takarásban van.

    "Ezt inkább, majd megnézem, ha elkészül."
    Nem olyan nagy ördöngösség. Ahogy a képeken is látszik, a közbenső L-Profil az SSD/ODD kombináció esetén a hosszanti négyzetrudakon, a talpán nyugszik; míg HDD esetén fejjel lefele, a távtartó csavarokon.

    Ezen a képen a színes négyszögek a gombok (Power és/vagy Reset) és LED-ek (Power és HDD) lehetséges helyeit hivatottak ábrázolni. A megjelenített variációnál a kiindulási alapot a fent üresen maradt sarkak motiválták. Alul ugye a ház rögzítéséért felelős imbusz csavarok vannak, így felülre mehettek a gombok. A LED-eket pedig (leginkább a kábelezés miatt) jobb oldalra, a fennmaradó helyekre tettem. E téren nyitott vagyok a javaslatokra, hogy miként lenne ésszerűbb és/vagy esztétikusabb? :F

    [ Szerkesztve ]

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    szacsee, zodo, kisza25: Thx :)

    zodo (#3639): Frappáns, egyszerű gyárthatóságra optimalizált konstrukció. :K
    Úgy látszik, megragadta a fantáziájukat a G69T.

    kisza25 (#3641): Na igen, több szögből nézve áttekinthetőbb. A #3332-es hsz.-ban találsz más szögből (egy korábbi állapotról) készült képet.

    ========================================

    Ez a táp is jónak tűnik. Ilyen arányokkal és ilyen rövid hosszúsággal (150-175 mm) könnyebb a térfogatot kordában tartani, mint az SFX 125 x 100 x 64 mm-ével és a ventilátor is ugyanúgy 80mm-es. Mondjuk SFX-ből akad 300-450W-os is.

    FSP GBA (250W; 175 x 81.5 x 40.5 mm; 80mm-es venti)

    [ Szerkesztve ]

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz zodo #3638 üzenetére

    "Azt hittem egyszerre lehet a "furfangos" befogadó keretedben rögzíteni mindhárom hardvert."
    Éppenséggel az is megvalósítható. De csak a ház térfogatának növelésével.

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz zodo #3647 üzenetére

    Elbeszélünk egymás mellett. Szigorúan konstrukciós szempontból (tehát méretezéstől, és stílustól függetlenül) a G69T (ami a dátumokból ítélve vélhetően az ötletadó) és a Viako házak ugyanarra az elegánsan egyszerű megoldásra épülnek, miszerint 4 megfelelően kialakított oszlopot sarokelemnek használva, azok közé csak be kell csúsztatni az oldallapokat, illetve rácsavarozni a fedlapot, aljlemezt. Ha van lehetőség egyedi rajzos profil alapján alut extrudálni (ahogy azt a Viako is tette), akkor azokat szinte csak méretre kell darabolni. A borítás többi darabját meg kis túlzással 'kiköpi' CNC-maró, és már lehet is összeszerelni.

    [ Szerkesztve ]

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    Zotac H55U3 Wifi - [link]
    A Gigabyte H55N-USB3 mintájára felvarrták a meglévő H55-ös deszkájuk ráncait, immár került rá USB3 és egy plusz hűtőborda is.

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz fkenny #3689 üzenetére

    picoPSU + adapter, vagy ha költséghatékonyabb kell, akkor paneltáp + adapter.

    Osibaa (#3690): 35 fokban megdöntve befér... :)

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz Mattanyahu #3708 üzenetére

    "kis moddinggal belefér kétslotos vga"
    Ez esetben a hűtés hogyan lenne megoldva? Mert ha jól látom, közvetlen az alaplap alá kerülne a VGA hűtője.

    "(bár a hosszal gondok lehetnek)"
    A 194mm-es hossz a műanyag előlappal együtt értendő. Belül a fém váz csak néhány mm-rel hosszabb az alaplapnál. Már egy HD5770 is 205mm-es nyákhosszal rendelkezik, aminek ráadásul hátul van a tápcsatlakozója.

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz Alex123 #3711 üzenetére

    A teljesség igénye nélkül:

    ======================================

    Thermaltake SlimX3 (92 x 99 x 36 mm venti nélkül)

    ======================================

    Cooler Master Vortex Plus (116 x 100 x 59 mm venti nélkül)

    Hogy beférjen az SG05-be, a gyári 90x25mm-es ventit le kell cserélni 90x20mm-esre.

    ======================================

    Prolimatech Samuel 17 (121.2 x 120 x 45 mm venti nélkül, ami amúgy sem jár hozzá.)

    A képen a GA-H55N-USB3-ra felszerelve látható. SG05-be 120x25mm-es ventivel is kényelmesen befér.

    ======================================

    Thermalright AXP-140 (145 x 147 x 70.2 mm venti nélkül)

    A képeken a GA-H55N-USB3-ra felszerelve látható. 120x12mm-es Scythe Slip Stream Slim ventivel éppen befér az SG05-be a táp alá.

    ======================================

    A lényeg, hogy a processzor közepétől a hűtőnek a VGA felé néző széle ne legyen messzebb 52 mm-nél, máskülönben hozzáér a nyákhoz. Tehát vagy szimmetrikus, maximum 104mm széles hűtőt kell keresni, vagy olyan asszimetrikusat, mint a Prolimatech Samuel 17, vagy a Thermalright AXP-140.
    A linkelt képeken ugyan nem látni, én azonban mindenképp tennék valami szigetelőlapot a Hűtő és a VGA közé, elkerülendő az esetleges elektromos rövidzárlatot, ami tönkreteheti a VGA-t.

    [ Szerkesztve ]

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz Alex123 #3728 üzenetére

    Nincs benne LED.

    Pl. Yate Loon, Scythe Slipstream, Noctua ventikre érdemes rákeresni.

    TESCO-Zsömle: "Ráadásul a dok. az i7 és i5 procikhoz van."
    Mi a különbség a dobozos I3 és I5 procik mellé csomagolt léghűtők között?

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz TESCO-Zsömle #3734 üzenetére

    Azt hiszem, elvesztettem a fonalat. Ha neked sincs tudomásod a dobozos I3 és I5 procikhoz csomagolt hűtőket érintő különbségről, akkor ezt hogyan kell a kontextusnak megfelelően értelmezni? "Ráadásul a dok. az i7 és i5 procikhoz van"

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Új hozzászólás Aktív témák