Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz csiszii #1426 üzenetére

    Persze, minden kártya teljesen egyedi, önálló. Mindegyiknek saját sorozatszáma van. Technikailag pont ugyanolyan, mintha mindegyik külön előfizetőhöz tartozna. Csupán a szerződés másabb kicsit.

    (#1427) spiritex: nem egyedi hiba, de úgy tűnik most nem figyelnek annyira a fórumokra, írtam emailt az ügyfélszolgálatnak erről (és a régóta hibás technikai segítség menüpontról a honlapon)

    [ Szerkesztve ]

  • jFox

    őstag

    Sziasztok!

    Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha veszek egy dekódert akciósan MindigTv Extra kártyával, akkor azt a kártyát másik dekóderben/ci modulban tudom használni?
    Teszem azt, ha közben veszek egy olyan tv-t, amibe bedugható a kártya, vagy belevág a villám a dekódetbe és ki kell cserélni.

    Csak azért merült fel bennem, ez a kérdés, mert regisztrációkor kéri a dekóder sorozatszámát.
    Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

    --==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

  • darvinya

    titán

    válasz jFox #5799 üzenetére

    regisztrációkor kéri a dekóder sorozatszámát.

    Mi a kártya kér ilyet?

    A kártyát kell nevedre regisztrálni és az alapján kapkod a kódot, hogy mire fizettél elő.
    Persze automatikusan megy ez.
    Van 1 hét korlátozás nélküli próba.

    Kártyánál nincs ilyen megkötés.

    De az új Tv-ben nincs conax kártya olvasó, csak kártya modulnak helye.

    Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

  • jFox

    őstag

    válasz darvinya #5800 üzenetére

    Amikor a kártyát regisztrálom, az online regisztráló oldalon, akkor kéri a dekóder sorozatszámát.

    --==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

  • wagi

    senior tag

    Regisztrációkor miért kérik el a dekóder sorozatszámát?

    Történt ugyanis,hogy vettem egy komplett csomagot (dekóder+kártya)
    A dekódert a havernak eladtam mivel csak a kártyára volt szükségem.
    Regisztráláskor a hölgy kérte a dekóder számát mivel nem azt adtam meg amivel vettem a csomagban közölte,hogy nem jó,mert a kártyához nem ez a dekóder tartozik.

    Tudtommal mindegy milyenbe teszem bele.

  • dana79

    csendes tag

    Üdv!

    Lehet nem ide vág, nekem lenne két kérdésem, hátha tudja valaki rá a választ.

    Apósom nemrég vásárolt egy csomagban 1 éves családi csomagos kártyát + egy dekódert. Akciós volt azért vette meg előre, meg akkor volt egy kis pénze pluszba.

    Amikor megvásárolta még volt 4 hónap az előző 1 éves kártyájából. Most járt le a régi, szerettük volna aktiválni az új kártyát. Az a gondunk, hogy a dekódert odaadta a fiának, ő viszont nem tudja hová tüntette el. Az aktiváláskor viszont szükség van a dekóder sorozatszámára is. Nem lehet valahogyan visszakeresni ezt a sorozatszámot a kártya számából kiindulva?

    Másik kérdésem. Egy barátomnak van jelenleg egy családi csomagos előfizetése. Már lejárt a 2 éves hűségidő rajta. Havonta fizeti az előfizetési díjat. Szeretne egy másik TV-hez egy kártyát. Van rá lehetőség hogy társkártyát rendeljen?

    Köszi!

  • azbest

    félisten

    válasz dana79 #10912 üzenetére

    A box sorszám valószínűleg azért kell, mert a kedvezményes kártyát csak boxszal együtt árulhatták. Esetleg próbálja meg ott megkérdezni, ahol vette, hogy vissza tudják-e még keresni a számláját, ha az sincsen meg neki. A számlán általában rajta szokott lenni a sorozatszám is, már ha az kell hozzá. Persz ez nem kötelesség szerintem, szóval kedvesen kell kérni és jó lenne arra is emlékeznie, hogy milyen névre szólt a számla.

    Ha máshogy nem megy, akkor az első problémát is a telefonos ügyfélszolgálatnál érdeklődje meg szerintem.

    Szerintem előfizetéseshez bármikor lehet kérni társkártyát/kártyákat. Valószínűleg a telefonos ügyfélszolgálatot kellene megkeresnie. A szerződésszám ismerete nem hátrány.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz tomee987 #16760 üzenetére

    persze, hogy nem. Szabadon használható.

    Annyit érdemes csinálni, hogy a box sorozatszámát felírni, ha esetleg valamikor továbbadod. Régebben az ilyen kapcsolt előfizetés ügyintézésénél talán kérték valahová. De maga a kártya bármiben használható.

    szerk, közben látom. Valsz csak a mindigtv ügyfélkapu regnél kellhetet régen [link] vagy esetleg új kártya aktiválásánál (hogy az élelmes kereskedők nehogy külön bontsák a kártya+box kedvezményes csomagokat)

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz pjen #16809 üzenetére

    Vagy mert tényleg rossz a vétel azon a muxon és a lejátszó programod / codec-ed nem támogatja a hibajavítást, amit esetleg az élő adásnál a box megcsinál. A boxon visszajátszható?

    Vagy a fevett ts fájl nem teljesen szabványos és azért látszik széthullónak, ilyenkor esetleg valamilyen programmal kell kijavítani a ts-t, hogy lejátszható legyen. Régebben több boxnál az volt a közhiedelem, hogy a box titkosítottan vesz fel, pedig valójában csak a ts fájlban nem volt benne az egyik paraméter, ami a lejátszóknak kell általában.

    Persze van olyan box is, ami valóban sorozatszámával elkódolja, az megint másik eset, de ott semmilyen képet nem kapsz, ha mással akarod lejátszani.

    [ Szerkesztve ]

  • lócitrom

    őstag

    válasz Cunaja #17946 üzenetére

    akkor tényleg valami műszaki jellegű. C MUX alatt a kolléga az egyik ún. multiplexert érti, ami az adótornyon végzi egy adott frekvencia szórását. tehát az adótorony bizonyos frekvenciákon szórja a szolgáltatást. 4-5 frekvencián történik szórás tornyonként, mindegyik frekvencián jön valamennyi csatorna. a C MUX az, amiről érkezik a szükséges tesztadás országosan. erről jön továbbá az m2, RTL, TV2, stb. ergo ha a tévé jól van beállítva és stabil a vétel valamelyik toronyról, akkor az említett csatornák is stabilan láthatóak. így a tesztadásnak is annak kell lennie. erre céloznak a többiek. ha viszont nem stabil, akkor a felsorolt csatornák sem jönnek stabilan.

    a modulon is és a kártyán is van egy vonalkód. ezek mindig a tévé fele, azaz a nézővel szembe vannak fordítva. ha a tévén a foglalat bal oldalt van, akkor a KÁRTYÁN lévő sorozatszámnak olvasási irányban kell lenni. ha jobb oldalt, akkor értelemszerűen fejjel lefele.

    [ Szerkesztve ]

    „the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

  • SztiviVander

    őstag

    válasz Lasersailing #18794 üzenetére

    A helyzet az, hogy mivel nem kérdezték meg kérek-e ilyet, nem is szóltak semmilyen formában hogy kapni fogok ilyet és jelezzem már még előtte ha esetleg mégsem kérem, és nincs is semmiféle olyan szerződésem (se írásos, se szóbeli) velük amiben én stb-t kérnék igénybe venni tőlük, így ha ők ezt önkényesen ideküldik akkor ha kell nekik majd szépen megkeresnek ők aztán ahogy hozták pont úgy el is vihetik. Ha meg nem kell nekik akkor maximum ellesz valahol a szekrény aljában. Azért képzeljük már el hogy majd elkezdni minden szolgáltató ezt csinálni és a vízművek ideküld nekem kéretlenül egy új vízórát, a telekom egy telefont, az internet szolgáltatóm valami hulladék wifi routert stb stb, mert azt hiszik hogy hátha az majd kell nekem, ha meg mégsem akkor majd én töltsem azzal a napom hogy futkossak visszahordani nekik meg hallgassam fél órákig mozartot mire talán kapcsolnak valami fogalmatlan ügyintézőt? Aha, hogyne... Bár biztos akad bőven olyan akivel ezt meg lehet csinálni. Amúgy a hűségnyilatkozatosokkal vagy akár csak az anélküli havidíjasokkal ellentétben az előre fizetősőknek pont azért bazi nagy öngól anélkül kiküldeni hogy megbizonyosodtak volna róla valami módon (telefon, sms, email de akár a mindigtv ügyfélkapun is lehetett volna belépéskor egy kérdés hogy "kell majd neked stb paraszt? tervezed használni továbbra is a szolgáltatásukat? igen/nem") hogy valóban kell, mert nekem pl baromira nem kötelező két hét múlva -amikor lejárt a mostani feltöltésem- újból feltölteni, szóval mi van ha egyáltalán nem is terveztem tovább használni? Egyébként egyelőre az ügyfélkapun a fiókomban még ott van a jelenleg használt kártyám, csak megjelent mellette az stb is saját sorozatszámmal és ahogy nézem most perpillanat mindkettőre tudnék feltölteni. Mondjuk az stb-re biztos hogy nem fogok :D

  • bizmark6

    tag

    válasz lócitrom #19493 üzenetére

    Az információkat megtaláltam róla,de szerintem más az elmélet,és más a gyakorlat.A kérdés feltevése előtt utánna olvastam.A tapasztalatra volnék kiváncsi.Tehát akinek ilyen tv-je van,mindig tv extra előfizetéssel,hogyan "muzsikál" nála?A fiam decemberbe vett tv (Lg 43um7100plb) Abban kipróbáltam,nem történt semmi.Bár lehet,hogy a cam modul,és a kártya a mostani tv-hez van regisztrálva.( Anno,ha jól emlékszek feltöltősként vettem,és telefonálnom kellett,hogy élesítsék és akkor mintha tv sorozatszámát is rögzítették.Ennek már 8 éve,fakult az emlék)De azért kösz.

    redmi note 10S MIUI Global 13.0.3.(SKLEUXM),Hisense 43"A7500F

  • azbest

    félisten

    válasz bizmark6 #19494 üzenetére

    A ca modul nincs készülékhez rendelve. Az előfizetői kártyát lehetne ca modulhoz rendelni, de a mindigtv-nél nincs ilyen. Azzal használod, amivel akarod.

    Ha kértek mégis sorozatszámot, az azért lehetett, mert voltak olyan akciók, amikor az előfizetést boxszal vagy ca modullal együtt árulták. Viszont voltak boltok, akik szétbontották a csomagot és külön árulták az előfizetést és a készüléket. Ennek kiszűrésére kérték a készülék sorozatszámát is az aktiváláshoz ilyen esetben. De a kártya akkor sincs hozzárendelve készülékhez. A prepaid esetén azért is kellett telefonálni, mert attól a naptól kezdve indult az előfizetett idő, onnantól fogytak a napok.

    A fiad tévéjére kötöttetek antennát? Nem mindenkinek triviális, hogy a földfelszíni adáshoz antennára kell kötni a tévét :)
    A kártya helyett nem kaptatok szolgálatói boxot? Az utóbbi napokban beszélgettük itt, hogy van akinek már nem nagyon küldték ki a régi kártyára a következő havi aktiválást, mondván a boxot kéne már használni helyette.
    Gondolom van élő előfizetés is mögötte :)

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz bizmark6 #19611 üzenetére

    Nekem sem él már a régi kártyám, de attól még ott az ügyfélkapun. Csak már gondolom nincs benne abban a listában a sorozatszáma a kártyának, amit az aktiváció kiküldésekor használnak.

    Lehet az adminisztrációs rendszerük butasága miatt benne is marad. Az új társkártya igénylésekor is a főkártyához rendelték hozzá az új kártyát, ha jól értettem. Nem túl ügyes a rendszerük, hogy nem az ügyfél szerződéséhez kötik az eszközöket. Valamit pluszba be kellett állítania az ügyintézőnek, hogy nehogy letiltsák az új kártyát, legalábbis így monda, ahogy hangosan kommentálta az eseményeket :)

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz andatti #20275 üzenetére

    ja és még annyi, hogy ha a telefonos appban nézed, akkor alapból az ingyens csomagot mutatja a csomag előfizetésnél, és az alatta lévő részletek gombra jön elő a teljes lista a többivel együtt. Az a gomb is rossz helyen van, teljesen félrevezető. Ott nekem szépen felsorolja, hogy ingyens, belépő, alap, családi és szabadidő is aktív nekem. A weboldalas listán is mindegyik aktív nekem.

    Az appban a személyes adatok részen, az email cím alatt van a rublika a kártya vagy box sorozatszámának.

    Lol, amúgy tényleg balfaszok. Ha most a nevemet ki akarom javítani, mert hülyén jelzi ki, akkor nem engedi menteni, mondván "A megadott kártyaszámhoz már tartozik érvényes regisztráció."

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz amarna #20585 üzenetére

    " kártya aktív most is, csak nincs miben használni. Lapos tévében volt, át állást követően a tévében nem lehetett tovább használni,"

    ha helyette kaptad a boxot, akkor nem aktív már. Az ügyfélkapun meg is tudod nézni, hogy nincs rá aktiválva szolgáltatás. Minden plusz hozzáférésért felárat kell fizetni, ingyen nem adnak 2őt. De ne dobd ki azért a kártyát, mert még visszakérhetik.

    Szóval, az nem opció, hogy boxon nézed vissza a korábbi adást? Dugd már internetre és ha még nem regisztráltál mindigo oldalon, akkor oda regiszrálj és add meg a fiókodnál a box sorozatszámát. Utána a box áramtalanítása után megjelenik a visszanézési lehetőség is, epg-ben a korábbi időpontokat is megnézhetet sok csatornánál. Akár a boxon, webböngészőből pécén, vagy a telefonos appban is.

    Hivatalosan lehet még nem jelentették be, de elvielg már működik. Nekem megy.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz DarkByte #21068 üzenetére

    ha az a box van mindigo weblapon beregisztrálva a sorozatszámával, akkor jönnek elő egy áramtalanítás után a netes dolgok szerintem. A beálítások rendszer információ - verziószám alatt nekem 0476 van

    De nem minden fajta videotár ingyenes [link] , azért pluszban kell fizetni.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz andatti #21616 üzenetére

    Nem egészen értem, hogy miért kéne az előfizetésedet lemondani és újat kötni drágábban. Miből jön az árkülönbség?

    Előfizetéses (havidíjas) csomaghoz 3 eszközt is használhatsz.
    A második eszköz + 330 ft, a harmadik + 450 ft / hó.
    Vagy most töltögetős vagy? Lehet hűség nélkül is havidíjra váltani, nem lemondással.

    Plusz eszközt a szolgáltatótól tudsz venni vagy bérelni. Kérj egy cam modult az integrált kártyával. A listaára tán 20 ezer forint + aktiválási díj 2900 az ászf szerint. Ha hűséggel együtt veszed még az is lehet, hogy adnak belőle kedvezményt. Bérleti lehetőséget is írnak, de 700 huf havonta a ca modul. A boxszal egyébként antenna nélkül is, lan-ra kapcsolva tudhatod nézni a mindigo csatornákból azt, ami az antennás előfizetéseddel jövő online csomagban van (500 feletti csatornaszámmal jelenik meg netre kötve), ha beregisztrálod a mindigo oldalon a box sorozatszámát (720p a legtöbb adás, jobb minőségű lehet, mint az 540p antennás, kivéve a pár fullhd-t).

    A boxot meg ha ingyen adták bérbe átálláskor, akkor maradhat nálad, használhatod másik készülékkel, másik szobában. Vagy persze vissza is adhatod, ha csak egy készüléket akarsz használni.

    Szóval lehet az ügyfélszolgálattal kellene lesakkoznod, hogy éri meg jobban neked.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz lócitrom #21764 üzenetére

    Sejtettem, hogy nincs mégsem ci+ modulosan ilyen.

    Egyébként amennyire hiányos ismereteim engedik, elvileg a hbbtv + ci együtt tud kezelni online is ts streames csatorna nyitást, tehát elvileg lehetne interneten át is ilyet. De ők kódolatlanul tolták a hbb-hez a ts formátumú 720 streameket régebben. Nem a mindigo streamet használták, mert az azt hiszem nem ts.

    A boxnál a "kártya" sorozatszámával ment az azonosítás. A ci + ts módnál meg az antennással egyező jogosultság nyitással megy azt hiszem.

    Gondolom se szándék, se szakember, mert nem hiszem, hogy nagyon akarnak terjeszkedni, elvannak a langyosban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák