Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz anglergab #18189 üzenetére

    valójában nem a vivőfrekvencia, hanem a sáv szélessége adja az átvihető mennyiséget. Egy 8MHz -es sáv ugyanannyira képes, akkor is, ha 100MHz-en van, meg akkor is ha 1GHz-en. Azért terjeszkednek felfelé, mert a magas frekvenciákon sokszor annyiszor X sáv elfér. Meg szélesebb sávokat használnak. Cserébe, ahogy írod is, az alacsonyon jobb a terjedés.

    Nemzetközi egyezmények alapján van felosztva, hogy hol, mit lehet használni. Szomszédos országok is használnak frekvenciákat. Plusz nem csak tévé meg telefon, hanem számtalan más rádiós sugárzás is folyik. Akár a meteorológia, akár a katonai, akár a rádiós gerinchálózatok számára. Szóval nem kihasználatlan. Azt hiszem például az nmhh oldalán találni erről hosszabb dokumentumokat.

    Az, hogy ip vagy dvb, az mondhatni csak technikai részlet. Vezetékesen van szolgáltató, amelyik egységesen ip alapon ad már mindent (nem lehet új előfizetést kötni másra). A mindigtv extra kapcsán is internetes kapcsolaton át ígérnek bővülést (hd alternatíva, visszanézhetőség, videótár...).

    Ha majd egyszer szinte minden háztatásban lesz antennás ip alapú sugárzás kompatibilis tévé, akkor lehet, hogy átváltanak rá. A közszolgáltati - katasztrófajelzési rendszer miatt mindig fenn fognak tartani valamilyen szabadon elérhető sugárzási formát, a lényeg, hogy szinte bárki képes legyen nézni. Jelenleg még nincs egy általánosan elterjedt szabványos megoldás erre, így marad a dvb-t.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák