Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • setup

    tag

    válasz daninet #44113 üzenetére

    Azért nehéz nekem belőni mit is szeretnék, mert tengernyi új típus is van és az "alap" dilemma, hogy egy acél+üveg „szekrény” az egy nagyon drága dolog, így önmagában nagyon megdobja a 3D nyomtató árát maga a kialakítás hogyanja. Lásd PC házak árai.
    Nehéz átlátni tulajdonképpen melyik konfigurációban a legmagasabb az egységnyi HUF-nak a hasznossága a 3D nyomtatóknál.
    A zárt szekrény nekem olyan relációkban jut az eszembe, mint a stabil hőmérséklet huzat vs fűtőbetét, fúvóka egyéb fűtött holmik hővezető képessége (pókhálósodás), stabil előhevítés, vagy tálca fűtés (ki hogy hívja) stb.
    No, és persze a pontosság. Az már nincs meg teljesen nekem, hogy pl. a pontossághoz mennyire szükséges ez a teljesen kimerevített kocka vázszerkezet.
    Az a része oké, hogy rengeteget fejlődött a minden is, de közben meg jelen van a „gagyi” megoldásokat alkalmazó, pontatlansághoz vezető igénytelenség is. Vacak rögzítési megoldások, pontatlan „esztergálás”, vagy épp műanyag találkozik a fémmel valahol és a fém óhatatlanul megeszi, vagy műanyag van egyenesen a fém helyett ott, ahol nem kéne stb.
    Az első látásra nyilván egyértelmű, hogy egy zárt nagy szekrény agyonmerevített vázszerkezete az stabil. Van tömege, nem mocorog. Ahhoz rögzített tűpontosan esztergált menetes száron mozog a tálca fel és le fixen és a fej léptető motorokkal ugrálja körbe minden irányba. Közben minden a stabil vázhoz rögzítve… ezen a konstrukción látszik, hogy ezt így tű pontosra meg lehet csinálni. Csak nagyon sok az anyag.
    Csak egy ekkora szekrény, önmagában, hát vagy 50-100k és ez akkora összeg a 3D nyomtató árához képest, hogy hát adódik a kérdés, hogy otthonra ezt így minek is?
    Inkább stabilabb asztal, bezárom az ajtót és nincs huzat stb… Ezeken lehet segíteni.

    Ha viszont nincs „szekrény” akkor jön az ésszerű kérdés, hogy minek a nagy kocka váz keret, az sem kell, így a végén már nem a fejet, hanem a tálcát mozgatják előre és hátra és ez a megoldás így mennyire lehet ugyanolyan jó és pontos. A tálca a fejhez képest nagy, ha elkezdem rángatni egy léptetőmotorral és nincs a merev vázszerkezetem az úgy elég jó lehet e, kiforrta e már magát a minden is, ebbe az irányba is, vagy ez így magából a szisztémából adódóan mindig vacakolósabb lesz mint egy stabil kockába beépített gép…

    Szóval nem is az igazából az első nagy kérdés, hogy mit választanék, ha bármit lehetne választani, mert az tuti "szekrényes" lenne, hanem hogy mit érdemes manapság ár-érték arányban. Mi az az anyagszükséglet, amiről ésszerű lemondani, mert otthonra "elég" lehet nélküle is és hol kezdődik az a szarrágás, amivel csak előre dedikálod magadnak, hogy szívni fogsz.

    Jaj és persze mindenkinek köszönöm a válaszokat és csak azért nem válaszolok mindenkinek, mert nem akarom szétfloodolni a topicot. :R

Új hozzászólás Aktív témák