Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • goom

    senior tag

    Sziasztok,
    kicsit később, tél végére/tavasz elejére terveztem VGA-cserét (8800GTS G92), de most vevőm akadt rá, ezért keresek utódot. Tudom, nem ideális időpontban, de hát ez van.
    Eredetileg 4870-est választottam volna, de elgondolkodtatott a kb. +20eFt-os különbség. Úgy vélem, hogy ennyit nekem nem ér meg - de kíváncsi vagyok a véleményeitekre.
    ...És még egy kérdés: most Gainward-om van, amit elégedetten használok - szívesen maradnék is a márkánál, elsősorban a szimpatikusnak tűnő Golden Sample-hűtés miatt. Érdemes? - vagy válasszak másikat? Vagy ezt már inkább a topicjában kérdezzem meg?

  • goom

    senior tag

    válasz barnam_ #21034 üzenetére

    Köszönöm a választ! Ha egy árban vannak, akkor viszont ott is érvényes ugyanaz a kérdésem: megéri-e a többletet (+20eFt)? Értem ezt teljesítményre és értéktartásra is. Mert bizony a márciusban 73eFt-ért vásárolt 8800GTS-em minden, csak nem értéktartó - még csak relatívan sem.
    Jó, persze, nem is befektetésnek szántam, nyilván - de ennél azért jobbra számítottam... :(

  • goom

    senior tag

    Mindenkinek nagyon köszönöm a választ! Igazán örültem nekik.
    Aggregátor: igen, tényleg elég lenne a G92-es. De az nem alternatíva nekem, hogy marad a VGA, mivelhogy már elígértem, és ami fontos: nagyon jó áron. Ez tehát az alapeset, ebből kell kiindulnom: kell egy másik. Ami kb. háromnegyed évvel fiatalabb lesz, mint ez, ami valahol azért előny, szerintem.
    szasanyi: nagyot nyeltem, amikor olvastam az írásod. Amúgy is él bennem némely aggodalom ATi-ék felé (bocs a fanoktól, de volt már, ismerem) - most ez erősebb lett... És a topicba is bekukkantottam, kösz a tippet. Hát ja...
    Hogy miért "kapkodom el ezt a cserét", azt az előzőek után már jobban értheted. És a 4850 értékében nem nagyon látok nVidia-t, hacsak a 9800GTX+-t nem. Inkább akkor azt nézzek? Mert 59 és 68eFt között van egy nagy űr - a GTX260 meg már drága lenne. A Gainward 9800GTX+ ára egy ezressel tér el a - szintén Gainward - HD4850-esétől...
    zolynet: igen, a Gainward-hoz (mint láthatod is) ragaszkodom: elsősorban pont a hűtés miatt. A +20eFt-ról meggyőztetek; igazatok van, belátom. Inkább azt hozzáteszem a jövőbeni CPU-cserére rakogatott pénzhez.

  • goom

    senior tag

    válasz szasanyi #21081 üzenetére

    Köszönöm a válaszod. Kicsit körülnéztem és meglepő árakat találtam itt és itt. Kb. 63-65-ig még el tudnék menni, ha érdemes... csak ezeket az üzleteket nem ismerem (bár a márkákat igen). Ráadásul az előbbinél különféle órajelekkel találkoztam: az természetes? - nem egyformák ezek a kártyák?

Aktív témák