Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz róland #10 üzenetére

    Ez meg szvsz annyira default, hogy nem is említettem...

    Aki hülye, haljon meg!

  • badamoa

    tag

    válasz róland #10 üzenetére

    Szerintem a fejlesztő programra gondolt - mint nyelv. Én szerintem olyan nyelven kell fejleszteni amiben az adott programozó vagy programozó csoport a legprofibb, a legrövidebb idő alatt képes olyan programot fejleszteni ami az adott feladatra alkalmas. Tudja javítani a hibákat, és a felmerült igényeket hamar a kívánságnak megfelelően megírni és a felhasználónak eljuttatni. Ha ezt végig gondoljuk nem is minden felel meg az adott célra esetenként. Pl. nem igazán az a lényeg hogy a divatot kövesd, hanem a cél és a felhasználás az első, valamint a profi kivitel. A felhasználót nem érdekli mivel programozol, de a végeredmény igen, Meg azt sem szereti ha azt hallja - ezt nem lehet megoldani (mert olyan meg nincs is, csak keveset tudó vagy lusta programozó) Még egy szempont: A program eredeti verziójával rendelkezned kell, mert ugye számlaképesnek kell lenni. A szomszédom lefordította ebben az esetben nem igaz, nem felel meg a törvényességnek, mivel számlát fogsz rólla adni, és a számlát adónak kell rendelkeznie az eredeti fejlesztőkészlettel hivatalosan. Ennek ára eléggé húzós is lehet, így lehet hogy ez is befolyásolja hogy mivel fejlesztesz. A felhasználónak kell e a saját program vagy adatbázis használatáért fizetni (royalti dij) vagy nem . Ez meg az árat befolyásolja. Szerintem sem érdemes olyanba fektetni a munkát, ami már kapható olcsón. (Számla progi már van 8000 ért....) Mindenféleképpen az egyedi fejlesztésű programokba kell gondolkodni, ott meg ugye első a felhasználó felkutatása, beszerzése. Nem könnyű... Én is ilyenben utazom, tehát elég nagy gond a fizetőképes partner fellelése. A többi már gyerekjáték.
    Még egy apróság. APEH engedélyes program NINCS!!! Az APEH mindent elfogad ami megfelel a törvénynek (egyébként erröl nyilatkozni is kell minden vevönek!)
    Két törvény van az 1992 LXXII törvény 13 paragrafusa (16 és 17 pont a lényeg) valamint a 24/1955 PM rendelet. Ezt kell betartani és nyilatkozatban cégszerüen aláírva átadni a program működési leírásával (teljes dokumentáció!) együtt.

    [Szerkesztve]

    Nincs más hátra - mint előre

Aktív témák