Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • greenw88

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy 3 éves wdr-3600-as routerem. 2 laptop, 2-3 telefon, 1 smart TV (kábelen), PS4 (kábelen). A laptopok és a telefonok wifin csatlakoznak. Fél éve kb. elég gyakori, hogy naponta többször újra kell indítani a routert. Hozzáteszem a környezet sajnos "elég zajos" - társasház, így a 2.4-es sáv nagyon telített. A laptopok nem tudják az 5Ghz-t, a telefonok viszont erre a hálózatra csatlakoznak.
    Felmerült bennem, hogy lecseréljem e a routert egy drágább, erősebb verzióra (Archer C7 vagy ASUS RT-AC66U B1 - ezeket ajánlottátok a fórumban), mert lehetséges, hogy nem bírja már az eszközöket (annyira nem mond nekem sokat a routerek processzor és ram specifikációi) vagy lehetséges, hogy a "zajos" környezet miatt dobál le naponta többször a router? Mit gondoltok erről?

    Az internetsebességem egyébként 120mbit/sec, de ez a jövőben lehetséges, hogy magasabb sávszélességre váltok.

    Előre is köszönöm a segítségeteket.

    Szép vasárnapot!

  • greenw88

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy hardware kérdésem lenne, mert elég jól ismeritek az eszközöket és napi szinten böngészem a fórumot.

    Rendeltem egy ajánlott Xiaomi Mi Router 3G-t, majd ráteszem rá a padavant. Viszont, most hogy nézegettem róla teszteket, gyenge 5Ghz wifi-t említenek. Jelenleg egy wdr3600-as van használatban - 120-as Upc nettel (jövőben tervezek bővítést). Panel lakás (kb. 80nm), de itt-ott már az 5Ghz-t nem látják a telefonok.

    Az Asus ACU66 B1 megéri az árkülönbséget a Xiaomihoz képetst, vagy nem igazán? (A Xiaomit akkor szüleimhez beüzemelném.)

    Eszközeim: Ps4, smart tv - kábelen, 2-3 telefon wifin, és max 2-3 laptop szintén wifin. A lényeg csak annyi lenne, hogy stabil netem legyen, ne kelljen ki-be kapcsolgatni a routeret. Amit sajnos a Tp-linkemmel már gyakrabban meg kell csinálni.

    Köszönöm az infokat.

    Kellemes ünnepeket.

    Üdv.

  • greenw88

    csendes tag

    válasz woodworm #65636 üzenetére

    Köszönöm a válaszod! :)

    Ezen a linken olvastam, mint negatívumot, hogy gyenge a wifi, valamint pár spanyol youtube blooger oldalán láttam, hogy erre panaszkodnak. De, ha azt mondod, hogy teljesen jó a lefedettség, akkor hiszek Neked. :)

    Szerintem pár nap/hét és megjön az enyém is.

    http://www.thetrendyblog.net/xiaomi-mi-router-3g-review-amazing-performance-budget-price/

  • greenw88

    csendes tag

    Sziasztok!
    Hozzátok fordulok, miután a fórum keresőjében leszűkítettem a router listámat.
    Először is, meg kell, hogy köszönjem, hogy ennyire informatív ez a csoport. A következő, általatok is ajánlott eszközre esett a választásom: Asus RT-AX58U. Két db kérdésem még is lenne.
    80 nm-es lakásba keresek routert. A lakást tökéletesen lefedi a jelenlegi Vodafone (UPC) Connectbox is, szóval a wifi hatótávolsággal nem hiszem, hogy gond lenne egy komolyabb routerrel.
    Mindenképpen Wifi 6-os routert szeretnék. Egyre több eszközöm van, ami támogatja.
    Macbook Air (M1), Iphone 12 Pro, PS5, LG Smart Tv és a céges Lenovo X280 lenne a hálón. (Néha plusszban 1-1 telefon.) A PS és a TV kábelen van rákötve a Connectboxra, a többi eszköz wifi-n van.
    Már egy ideje feltűnt, hogy ha megy a Skpye/Zoom/Cisco Jabber és közben fut a torrent/stream, akkor nagyon rendesen megfogja a hálózatot és meg meg akad az online meeting.
    Érdemes-e foglalkozni/számításba venni ugyanilyen paraméterű Tp-Link routert vagy maradjak a fent megnevezett Asusnál? Árban 40-50e Ft között nézegetek. (Úgy látom, hogy ez az a szegmens, ami időtállóbb.) Korábban egy db Tp-Link routerem volt (WDR3600), de az 1 év után megadta magát.
    Ami még jól jönne az az USB 3.0, a kinézett ASUS ilyen porttal is rendelkezik. Azt nem láttam viszont sehol feltüntetve, hogy a Transmission nevű alkalmazást támogatja-e.

    Előre is köszönöm segítségeteket!

    Szép estét!

    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák