Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vasbonifac

    újonc

    Sziasztok!

    Évek óta szenvedünk az otthoni wifivel, már "végtelen" pénzt áldoztunk rá és még mindig rossz. Társasházban lakunk és egyszerre nagyon sok wifit látnak az eszközök, azt olvastam, hogy ez probléma lehet. Próbáltuk úgy megoldani, hogy 5Ghz-en sugározza a router, de ez sem segít. A jel gyenge és a lakás nagy részében pedig nem is lehet használni.
    A fő probléma, hogy a bejárati ajtónál lóg ki a falból az internet kábel, ezért csak oda tudom tenni a routert. A helyiségek, ahol internetezni szeretnék, távol vannak ettől a ponttól. Először simán wifi jel hosszabbítókkal próbálkoztunk, de nem javította meg a problémát. Mindig ledobált és újra kellett konfigurálni a routert.

    Ebbe beleuntunk és vettünk egy Airport expresst és egy Airport extreme-t (az egyik meghosszabbította a másiknak a jelét), amivel kb. 1 évig minden rendben volt, de aztán elromlott az express és most megint ugyanaz a probléma. Ezután vettünk 2 airport expresst (a régebbi fajtát) és most úgy van, hogy lényegében a wc-n és a fürdőszobán kívül a lakás minden helyiségében van már router. Internet viszont továbbra sincs és már kezdünk beleőrülni ebbe az egészbe. Egyszerüen nem értem, hogy ha bevásárló központokban lehet wifi jel, akkor itthon miért nem tudjuk megoldani. Hajlandóak vagyunk komolyabb router megvásárlására is.
    Tud valaki valamit ajánlani?

    Egyszerre kb. 2 laptop, 2 telefon, 1 tablet, 1 nyomtató csatlakozik a wifire. A környékbeli wifik száma, ami zavarhat: 20-on felül van. A lakás leegyszerűsítve négyzet alaprajzú és kacskaringós belső tere van. Ha az íróasztalomtól húzok egy képzeletbeli egyenest, akkor az 4 falat metsz. Egyébként viszont minden ajtó nyitva. A falak szerintem téglából vannak.

    [ Szerkesztve ]

  • vasbonifac

    újonc

    válasz Gubek-Einste #67975 üzenetére


    Rajzoltam egy lakásalaprajzot. A nagy X jelöli a vizesblokkot. Pirossal jelöltem azt a pontot, ahol az internetkábel belép a lakásba (oda kerülne a router). Kékkel jelöltem azokat a helyeket, ahol szeretnék internetezni.
    A válaszfalak téglából vannak. szomszéd két oldalról, alulról és felülről is van.

    Kliensek: 2 laptop, 1 tablet, 2 telefon, 1 nyomtató, + egy Airport time capsule (előbb elfelejtettem ezt is hozzáírni)

    Az internet csomagunk: 100/100 Mbit/s.

    Egyéb igények nincsenek.

    Árban 100 ezer Ft alatt lenne jó megoldani.

  • vasbonifac

    újonc

    válasz Multibit #67979 üzenetére

    Van a lakás több helyiségében is utp kábel kimenet, de csak a bejáratnál lévő kábelben van internet. Eddig nem foglalalkoztam a dologgal, de most szöget ütött a fejembe.
    Más lakásokban már 3x köttettem be internetet és mindig az volt, hogy az új szolgáltató hozta a saját kábelét, amit össze-vissza vezetett a lakásban. Nagyon nem értek a villanyszereléshez, de szerintetek lehet az, hogy az épület éptésekor (kb. 10 éve) valamelyik szolgáltató kiépítette a lakásban a saját kábelét és egy másik szolgáltató csak új kábel bevezetésével tudja behozni a lakásba az internetet? Tehát ha megtudnám, hogy melyik szolgáltató kábele van a falban, akkor egyszerűen előfizetnék arra és akkor mindjárt a lakás közepére kerülhetne a router?

  • vasbonifac

    újonc

    válasz Multibit #67983 üzenetére

    A képen a baloldali dolog lehet, hogy csak látszat és valójában nincs is benne kábel? A jobb oldali a mostani megoldás, fúrtak egy lyukat a falon és ott van bevezetve.

Új hozzászólás Aktív témák