Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norba69

    senior tag

    válasz ShadowX #98647 üzenetére

    A laposomhoz van 2,5 GbE usb-s hálókártya.
    Nagyméretű anyagokat mozgatok a lapos és az asztali között, és a GbE sebességet is keveselltem :)
    Most vadászok egy 5 GbE usb-sre, de elég mesebeli jószág, csak néha kapható.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz ShadowX #98647 üzenetére

    Nyilván nem a hordozható eszközökre ajánljgatjuk az Ethernetet.

    Az asztali PC, attől, hogy szerinted kihalófélben van, elég triviális példa. Az ismerőseim döntő többsége azt használ.

    Médialejátszókhoz is általában a vezeték a jobb megoldás. Persze a videózás általában röhögve elmegy wifin, de azért rendszeresen jönnek a "wifin nézünk 4K-s filemeket, tökéletes, de időnként szaggat. Adjatok megoldást, de kábelezni nem fogok." jellegű hozzászólások.

    Meg aztán biztonsági kamerák. Csakis kábelen.

    NAS. Szóba sem jön a wifi.

    Társasházi környezetben nem ritka, hogy 5 GHz-en és AX-en is túl sűrű az éter, és minden lecsatlakoztatott eszköz javít a kapcsolaton.

    Az pedig, hogy kinek mennyi Ethernet-csatlakozója van, nem egy technikai kérdés.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • Alex91

    félisten

    válasz ShadowX #98647 üzenetére

    Egyébként egy mai átlag háztartásban mire jó a kábel?

    Hogy tudjon az ember jo wifi-t csinalni! :DD

    A legtobb haztartasban ma mar alapvetoen nincs szukseg vezetekes halozatra…

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • Patice

    nagyúr

    válasz ShadowX #98647 üzenetére

    Lehet én nem az átlagba tartozom, de lerom nálam mi a helyzet.
    Egyszintes családi ház, 550-es telekkel, 4 gyerek + kutya meg két teknős.
    Legnagyobb szobában van most a három fiam, két legidősebbnek van asztali gépe gémerkedni, ezekben már 2,5 gigás integrált LAN csati van, most még csak gigás kapcsolaton, de hamarosan hozzájuk is elérek egy új switch-el.
    Ebben a szobában még van egy régi LCD TV felokosítva egy Google Chromecast-el, amit egy külső adapterrel vezetékesítettem. Azaz egy szobában kapásból van 3 vezetékes eszköz.
    két nagyobbnak már van mobiltelefonja, ehhez csináltam jó wifis hálózatot
    TP-Link Omada rendszer, beltéren 2xEAP610, és most már a kertbe is sikerült egy kültéri EAP610-est telepíteni. Ezek az AP-ok is mind gigás vezetékes hálón lógnak, POE-val etetve.
    Hálószobánkban van egy TV, azon jó a plex kliens, vezetéket kapott. Abban a szobában is dupla fali ethernet kiállás van. Asszonynak is van mobilja.
    harmadik szobában még nem volt felújítás, elmegyeget wifiről egy második Chromecast, de oda is már van két cső vezetve, szintén lesz dupla fali kiállás.
    Konyhában szintén van az egyik végében egy TV, azon egy Amlogicos TV box, meg kábelTV, ott van az egyik EAP610 is, mert sokat vagyunk ott. Ott is van 2x ethernet (kihasználva), + telefon fali aljzat.
    Tetőtérben van egy beépíttett 12nm-es szoba, ez a dolgozó szobám és itt tudok kütyűzni is magamnak, ide jelenleg 4 szál LAN kábel van felhúzva.
    1x asztali gép LAN-on
    1x munkás laptop, amit dokkolóval használok itthon dupla monitorral, LAN-on lóg ez is
    1x hálózatos zenelejátszó/DAC, fejeserősítő a zenehallgatáshoz
    1x 2,5gigás etherenetes játszós szerver
    2018-ban melléképület épült a ház végében a ház mellé, két kamerának van vezetékes kiállás + 1 LAN kábel esetleg lehet oda is kell egy AP, vagy bárminek.
    Tavaly kocsibeállót építettünk, új utcafront, gyalogos kapu nyitásához POE-s kapucsengő, ezen a kocsibeállón van felszerelve a kültéri AP, annak is ugye kellett ide is húzni kábelt.
    Idén szerelik fel ennek a beállónak a tetejére a napelemet, az inverterhez húztam ki kábelt, de kapcsolódhat wifin is. A kert és a beálló megfigyeléséhez 2x POE-s kamerák vannak felszerelve.
    A ház folyosólyának egyik végében most csinálok beépített szekrényt a hálózati eszközöknek, NAS-nak, ott is modem, az megy a routerbe, az megy két switchbe, ott egyből mellette a NAS.
    A folyosón még egy beltéri wifis kamera.
    És néha betér valamelyik nagyi akiknek szintén van mobiljuk, vagy ha vendégség van, akkor a rokonság kap vendég wifit.
    Csak egy nagyobb család. Nem érzem elrugaszkodottnak az esetünket, vagy igen?

    Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz ShadowX #98647 üzenetére

    Én pl. régimódi és kábelpárti vagyok ;-) És bár tudom, hogy a mai wifi routerek már elég komoly sávszélességet tudnak, de bennem még mindig az van, hogy minél kevesebb eszköz használja a wifi-t, annál jobb!

    Ezért nálunk minden tévé és asztali gép kábelt kapott (pedig mindegyikben van wifi is) , ez 3 tévét és 3 asztali gépet jelent (nappali + két gyerekszoba) Plusz van hálózatos zenelejátszó a nappaliban, az is kábelen lóg. Ja, meg persze a NAS is ;-)
    Így ezek nem bitorolják a wifi hálózatot, sávszélességet: az megmarad a telefonoknak, laptopoknak, táblagépeknek, stb.
    Ráadásul az asztali gépek és a NAS között néha nagyobb fájlok közlekednek, a Gbit-es kábel azért jobb cucc, mint egy "akármilyen" wifi ;-)

    Ja, nálunk is az a baromság van, hogy pár éve lett a lakás teljesen felújítva (gyakorlatilag tégláig - aljzatig bombázva, víz-villany minden újrahúzva, stb., már így vettük) , de persze egy darab ethernet vagy antenna kábelt sem húztak sehová :-( Egy cat.5e kábel jön a nappaliba a lépcsőházból (azon jön a dsl) , ennyi. Elmebetegek... Egy akkora felújításnál nem hiszem, hogy sokat dobott volna a költségekre - vagy legalább csövezték volna be! De errefelé az a szokás (Ausztria) , hogy a szolgáltató behozza az internetet, letesz egy router-t, van wifi, mindenki boldog, a tévés boxokat meg Powerline kacattal kötik a routerre.
    Úgyhogy én meg beköltözés után ugorhattam neki a kábelcsatornázásnak... ;-)

    Az ethernet kábel nélküli luxuslakáshoz: otthon új építésű lakásunk volt, még csak papíron létezett, amikor megvettük. Piszok korrekt volt a kivitelező, még ő mondta, hogy itt a tervrajz, rajzoljuk be, hogy hová kérünk konnektort, fali lámpa kiállást, kapcsolót, stb. Ezeket ingyen megcsinálták a kívánságunk szerint, és kértem ethernet végpontokat is a szobákba - emlékeim szerint azért sem kértek semmit. Szerintem ha ennyi nem fér bele egy lakás árába, akkor ott már gáz van (a kivitelezővel)

Új hozzászólás Aktív témák