Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz woodworm #84672 üzenetére

    Azt nem tudom, hogy port-forward mennyire működik ezen az eszközön. Azonban, ha a felület hozzáférhető az előfizető számára, akkor már előnyös. Lehet idővel javítani is fogják a hibákat.

    Ugyanakkor nézzük meg, hogy mi is a rögvalóság. Nézegetem nálam a WiFi -ket (többtucatszámra látok). A 2/3 -a alhangon csak 2.4 GHz -en N -es WiFi -t tudó Digi -s ONT -é (ez lakáson belül jó, ha 60-80 Mbps -t tud WiFi -n). Ezek mindegyike gigabit -es internet mellé (kisebbet kérni sem tudsz). Megkockáztatom sokuknál kb. semmi sincs kábelen ...

    Húgoméknál (családi ház) évekig az sem tudatosult, hogy gigabit -es internetük van. Ugyanezen a Digi -s ONT -al tolták WiFi -n a maximum 60-80 Mbps -t ... Pedig amikor építkeztek, akkor - a javaslatom alapján - az egész ház be van kábelezve (még hangszórókábelekkel is - még magasságiak is elöl-hátul). Még a ház külső falán is van fedett konnektor/UTP kábel/koax (TV) kiállás - nem használták kb. soha (a külső kiállás pedig az Ő ötletük volt - evés közben jött meg az étvágy) ... Eltartott egy ideig amíg rávettem Őket, hogy a laptop -ot legalább akkor dugják kábelvégre, ha sávszéligényes dolgot művelnek (pl. "virágboltozás") vagy a nappaliban levő TV legyen kábelen (ott is van kiállás).

    Na, most ilyen ügyfeleknél mennyi router van most? Nulla. Fogják és még az esetlegesen meglevő N -es routert is kivágják ...

    Akik ebbe a topikba jönnek (illetve jelenleg is használnak pl. a környékemen) azok miért is jönnek jellemzően?

    - mert mondjuk ezen N -es ONT -ok (legyen akár dual-band -es, mint a T -nél) WiFi -je helyett valami AC -s vagy AX -es megoldást szeretnének,
    - és/vagy szintén AC/AX igénye mellett WiFi lefedettség problémát szeretnének orvosolni,
    - "non plus ultra" szeretnének mondjuk port-forward szerű dolgokat állítani (azért ez már nem teljesen általános).

    Namost, ha szolgáltatói oldalról elkezdenének tömegese(bbe)n terjedni az olyan eszközök díjmentesen, melyek a fentebbi 3 feltételt együttesen teljesíteni tudják (OK, további WiFi -s egységekre kell rászánni némi plussz lóvét), akkor hogy fognak reagálni általánosságban a népek?

    @blakey,

    Köszönöm a tisztázást. Egyébként az Asus szerint az AC65P nem AC2400 -as, hanem AC1750 -es: [link] . Úgy egyébként a Mesh hiányában is köszönöm a kiigazítást.

    Akkor javaslom Veron küldje is vissza az AC65P -t. Még 2 db Asus RT-AC57U V3 -val (ez 32K HUF lenne) is jobban jár pl. Mesh -be kötve, mint az 1 db AC65P -el 25K HUF -ért.

    Akkor már tényleg nem értem mit keres az ajánlott router -ek az AC65P között ilyen áron, Mesh -t sem tud és még a WiFi lefedettségére is panaszkodnak ...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák