Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Core2duo6600 #63299 üzenetére

    Huhh ez így jó sok vacsi helyett :) Alapból nem dolgozom itthonról minden nap, pláne nem folyamatosan. Rendes srác vagyok és bemegyek a munkahelyemre :) Az alaptézis még mindig az lenne, hogy van itthon 2 laptop 1 ac-s, 1 n-es, 2 telefon 1 ac-s 1 n-es és egy ps4 slim. Idén váltanék diginet 500-ra. Kábelen max az elvileg okos TV-m csatlakozik a routerhez :) Alap itthoni felhasználók vagyunk. Internet, youtube online sorozat nézés esetleg 1-2 dolog letöltése,olvasás, ritkán ps4-en online game de inkább offline. Lehet lesz még véve idén egy wi-fi-s nyomtató is, amit megint csak ritkán de azért fogunk használni. Illetve néha átugranak tesómék is 5-en vannak + 5 mobile ami wi-fire akar menni n-es ac-s vegyesen. A kecó nem nagy, panel 2 szoba legmagasabbik emelet így nekem nem kell az utcára is sugároznia. A váltás amúgy nem sürgős azért fordult meg a fejemben a router csere mivel 22-26k között volt asrock g10 és elég erősen elgondolkodtam rajta, hogy kipróbáljam-e vagy van hasonló jó ajánlat amit itt a kollégák tudnak mondani. Az asrock most visszament 40k fölé úgyhogy felejtő utca.

    Köszönöm mindenkinek aki segít illetve naivságomon segíteni akar de egy kicsit most összegeznem kell magamban mi a szitu.

    Előre is elnézést mindenkitől ez most itt egy teljesen magánvélemény lesz nem támadok senkinek csak kicsit kiakadtam és kiadom a gőzt.
    Ha abból indulok ki igazából a 2 éves 5000 Ft-os tp-link 841n is működik minden gond nélkül. Annyi a baj vele, hogy nem tud 5 ghz-et és kevés lesz diginet 500-hoz. Ahogy nézegetem az uuudejó routereket eléggé el vannak szállva az árak. Nekem egy picit nehéz megenni azt, hogy 30-40k egy normális router. És akkor mondjuk a Tp-linkekhez ahogy nézegettem nem nagyon van firmware frissítés így mi a helyzet a Wi-Fiket érintő vulnerabilitykkal? Pl.: Krack...
    Valóban érezhetően többet tud átlagos felhasználás terén mint egy 20k-s? Ha meg egyszerre azt szeretném, hogy több eszköz is simán működjön egyszerre akkor meg mu-mimosat kell venni ami meg még drágább mondjuk 50k. Így már a 35-40k-s értelmét is vesztette mert azok csak SU_MIMO-sak. Lehet csak én keresek szarul és ezért nehéz megemészteni. Az ajánlott Ac-seknél is 4 márkát látok, pedig van több gyártó is, Tenda, Netgear, Linksys, stb ezek közül tényleg egyiknek sincs jó cucca? Ezt nem azoknak szántam akik készítették a topikot és az összefoglalót hisz minden tiszteletem az övék :R csak egy költői kérdés volt

    Dolgozni csak akkor szoktam ha annyi volt bent amit már nem lehetett standard 8 óra +1-2 túlórába belezsúfolni. OpenVPN program és távoli asztal kombinációt is csak akkor használom ha 1-2 benti rendszerben kell piszkálódni. Ha nem szükséges akkor inkább nem. Ami még munkahelyi az max a vállalati levelezés amire a vállalati levelezőklienst használom a laptopomon illetve a telefonom gyári levelezőkliensét ha kell. Igazából nem élet-halál kérdése a munka itthon csak akkor ha valami ultra rövid határidős feladat.

    Ezekhez is kell ennyi-féle fajta ultrabiztonságos eszköz? Már csak azért, mert ha ez ennyire bonyolult akkor nem lenne egyszerűbb az, hogy a router mellé teszem az asztalt és ha dolgozni akarok bedugom a lan kábelt a laptoba? :) Vagy WPA2-Enterprise-t használni?

    [ Szerkesztve ]

    >> Új Galaxy S21 szériás Nillkin tokok és Spigen üvegfóliák adatlapomon <<

Új hozzászólás Aktív témák