Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Radeon_5

    aktív tag

    válasz Core2duo6600 #59737 üzenetére

    Igen, ez is egy jo kerdes, hogy a mesh mint megoldas az en esetemben jatszik-e, vagy tradicionalis csillag AP-k. Tekintve hogy nem fix telepitett halozat lesz, hanem helyrol helyre 'vandorlo', rugalmas megoldast kell keresnem, ugyhogy szerintem a ketto kombinacioja lesz.
    Arra gondoltam, hogy A router/switch melle egy eros sima AP (UAP-AC-HD valtozat) ami onmagaban is le tud kezelni egy csomo usert (MU-MIMO 4x4, datasheet szerint 500+ user, ami tobb mint kell, de jo ha van tartalek kesobbre, es egyebkent is high density szituaciora szamitok), es mondjuk egy vagy ket mesh kepes egyszerubb egyseg (UAP-AC-M) kiegeszitonek, ha valahova nem er el a fo AP, vagy siman csak jobb lefedeshez. Mit gondolsz ebben van racio?
    Azt olvastam hogy a mesh-kepesek igazabol hasznalhatoak sima AP-k kent is, szoval ez igy jo megoldasnak tunik. Ha van lehetoseg kabelezni, mind3 egyseg megy a switchbe, egyebkent csak a fo AP, a mesh-ek meg wifin at.

    A mesh igy ilyen B terv lenne, mar csak azert is, mert minden hoppal felezodik a savszel ugye, ha jol tudom, szoval alapvetoen nem a legjobb megoldas ha van kabel is.
    Amugy a sima AP es a mesh is PoE-n eszik aramot ha jol emlekszem, szoval azt meg nem tudom pl hogy hogyan lehet dzsusszal ellatni egy mesh-elt egyseget - van konnektorbol PoE adapter?

    Meg egy: ha nincs kabel, Powerline adapter is gondolom jatszik? Ez lehetne akkor a B lehetoseg, es a mesh csak a C.

    Son of a Bit

Új hozzászólás Aktív témák