Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabork1003

    csendes tag

    Hali!

    Segítségetek szeretném kérni!
    Adott egy TP-Link WR740N router, amelyről egy asztali pc egy laptop és néha telefon megy.Ezek wifivel.
    A router az egyik helységben szekrény tetején a fal mellett van. A pc a mellette lévőben a fal másik oldalán kb. 3 méterre, ellátva egy TP LinkWN 722 adapterrel.
    A laptop egy távolabbi helységben, plusz egy fallal odébb egy TL WA850 RE erősítővel.
    A probléma a wifi jel gyengesége, időnkénti hiánya.
    Az erősítőn csak két szegmens világít az ötből, a jel is igen ingadozik.
    A falak 40 cm vályogból vannak!
    Ha lecserélném ezt a routert egy erősebbre, jobb lesz e a jelerősség? Hallottam olyan véleményt, miszerint nem. Otthoni használatra ez pont megfelel, inkább kábelezzek. (de akkor minek a wifi?)
    Van aki azt mondja igen, erősebb jel és átvitel érhető el (pl. itt a fórumon)
    Nyilván helyi sajátosság, de gondolom a 'szakik' tapasztalat alapján esetleg tudnak véleményt alkotni.
    Első körben cseredarabként a TP-Link TL-WR1043ND vagy a Asus RT-AC51U típust néztem.(szintén itteni ajánlások alapján) Az alapvető különbség nem tudom mi közöttük. Esetleg jobb termék ebben az árkategóriában, ha van ilyen. Az lenne a lényeg, hogy a jelerősség és az adatátvitel is javuljon.
    Előre is köszönöm!

    Fegyvertelen emberrel, nem lehet szellemi párbajt vívni!

Új hozzászólás Aktív témák