Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • knbs

    senior tag

    válasz yodamastah #5010 üzenetére

    Ja ezek a belinkelt szoba kepek mind elrontott mozik

    Vicces, de tenyleg. Semmi reklam a videot en is csak ugy talatam de elviekben amolyan referencia kepek egy cegtol.

    Na most mennyire profi egy ceg, ha kepes tobb millios szettet telpiteni valakinek es nem vilagositja fel a kedves vevot arrol, hogy ha feheren hagyod a falakat akkor nagy BAROM vagy.... vagy valami ilyesmi.

    Ha teszem azt lenne ennyi penzem, hogy profit hivjak hazimozit epiteni, es azt mondja na 3 millio itt a vaszon projektor hifi cucc hozza, de at kene festened a falakat feherrol legalabb sotet bordora vagy barmi masra, biztos megteszem, hisz kiadok 3 milliot a cuccra azt mondja a profi,hogy at is kene festeni(ami kerul par tizezerbe) es nem csinalom meg... :W eleg butan hangzik.

    Nem akarok ezen lovagolni, lehet pont a legrosszab peldat kaptam el yotube-rol ;]

    A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

  • M@trixfan

    addikt

    válasz yodamastah #5010 üzenetére

    Elkezdtem kalibrálni és belefutotam abba, hogy választanom kell a pontos gamma vagy a viszonylag normálisabb rgb együttfutás között. Nagyon pongyola kérdés: melyik paraméter a fontosabb?

    A sima gamma állítás mellett megtaláltam a "Custom Gamma" almenüt ahol RGB-csatornánként lehet 10 ponton állítani. Ezzel nemcsak a grafikon szintjét de az elején és végén levő huplikat sikerült eltüntetni. Ennek nagyon megörültem. Viszont a szürkeskála méréseknél észrevettem, hogy pont olyan alakban csúnya az RGB grafikon ahogyan a "Custom Gamma" beállításnál változtattam. Itt hagytam abba tegnap. Ha most elkezdeném korrigálni az RGB grafikont akkor úgy gondolom visszahatna a gammára. Sajnos más komolyabb több ponton állítható dolog nincs a menüben. Szóval gamma vagy RGB együttfutás? :F

    Jaj, még egy dolog amiben el vagyok veszve! Mégpedig ez a "full range" vagy "limited" beállítása a HDMI-nek. Az olvastam, hogy a rec 709-hez a "limited" kell. Igenám, de a PS3 is és a vetítő is ismeri a beállíást. A kalibráló lemezem az AVS HD 709 AVCHD DVD ami valószínű "limited". Ha ezel a lemezzel dolgozom akkor tegyek mindent "limited" állásba a PS3-on és a vetítőn is? Vagy pedig mivel a lánc minden eleme tudatosan kezeli a "full range" módot ezért jó helyre kerül a brightness és a contrast az AVS HD lemezzel?

    Előre is köszönöm ha ezt a hosszú üzenetet átfutod!

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Új hozzászólás Aktív témák