Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    válasz kecsetif #5402 üzenetére

    Hello!

    Gyorsan leszögezem, hogy a701-em van, így biztosan elfogult vagyok az irányában, de én ezt javasolnám az alábbiak figyelembe vételével:

    A501: felejtős a ti proci miatt (embertelen lassú az a701-hez képest, tapasztalat). Két érv szól csak mellette a kis mérete és az EDGE kapcsolat lehetősége, de ez nem fog változtatni a sebességén. Hiába van EDGE, a proci miatt egy nomális oldal betöltése percekbe telik...

    X500, X600: Nincs velük tapasztalatom, anno mindkettő szóba jött az a701 vételekor, de a procijuk és a nem túl fényes gyári romok miatt hamar letettem róluk. Ellenben nagyon sokan vettek ilyen gépeket, így könnyen találsz róluk véleményt és a közösség is segítőkész.:)

    A701: másfél év használat után azt hiszem most is ezt vennem. 40e körül találsz még garanciális (anno két év volt mindegyik, nem szürke importos gépre garancia), jó állapotú készüléket. Kapod hozzá az autóstartót + autóstöltőt is. Ami miatt én anno vettem, az a procija volt. Egyszerűen zseniális. Nem kell a divx/xvid filmeket tovább konvertálni, simán lehet nézni a pc-re kódolt sorozatokat/filmeket. A proci miatt a win is egész emberi sebességgel megy rajta. A benne lévő procinál ma is csak kevés gépben van gyorsabb. A másik, sokkal fontosabb dolog csak a vásárlás után derült ki; nagyon jó közösségi support van a géphez. Például már most van elérhető wm6.5 bétás rom hozzá.:) Jelenleg én egy sima wm6.1-et használok, beleintegrált touchflow-val, és három hete nem kellett a resethez nyúlni, pedig nyúzom a gépet rendesen. Az összeszerelése nem high-end telefonokat idéz, de pda-s szinten azért erős középmezőny.
    Persze vannak hibái is és szerintem ezek ismerete a legfontosabb. Szóval:
    - nincs EDGE, HSDPA, WLAN (bár az utóbbi kettő talán egyik készülékben sincs a kinézettek közül) Wlan-t át tudod hidalni egy sd-s kártyával (használtan nem lesz vészes ára), én is ezt tettem. Ekkor viszont csak a szerény, beépített tárhellyel lehet gazdálkodni, de e-mail-ezéshez ez is bőven elég
    - két mp-es 'bug', azaz ha hívnak és felvetted, akkor két másodpercig nem hall téged a hívó. Ez szerencsére elég gyorsan megszokható.
    - bluetooth 'caller-not-hear-you' bug: ez sajnos wines hiba, az újabb főzött romokban már javítva van, egyébként pedig annyi a trükk, hogy nem szabad engedni, hogy a készülék sleep mode-ba menjen, még aktív a bluetooth (pl ae button tud ilyet).
    - SD kártyahely fülecskéje nem rögzül be a helyére. Ez egyszerűen orvosolható, a fülecske két oldalán van két még kisebb fülecske, melyeknek be kellene feszülnie a helyükre. Ezekre kell egy-egy csepp pillanatragasztót cseppenteni és örök életében tökéletesen zárni fog.:)
    - Stylus. Ez sajnos a fülecske mellett a másik nagy mérnöki baki, egyszerűen a súrlódás miatt rögzül a stylus a helyére, de a súrlódó réteg elkopik, ami azt eredményezi, hogy nem marad benn a helyén. Aktív használat esetén ráadásul a stylus hajlamos szétjönni az 'összenyomási' részénél. A megoldás itt egyszerű Vaterán lehet venni olcsón újat. Azért ez nem napi probléma, én még mindig csak a második stylus-nál tartok, bár hamarosan ez is cserés lesz.

    Visszaolvasva elég sok negatívumot írtam, de mivel a negatívumokat kell elviselni hosszú távon és ezek soha nem derülnek ki egy rövid teszt során, ezért talán ez nem is baj. Szóval mindent összefoglalva: kicsit még tegyél a pénzedhez és vegyél egy garanciális a701-et, valószínűleg még akár 1 év garanciával rendelkezőt is fogsz kapni, csak ne felejtsd az üzletben megérdeklődni, hogy tényleg onnan van-e a garanciajegy.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • rumos14

    nagyúr

    válasz kecsetif #5402 üzenetére

    A701 a maga hibáival együtt nem rossz, láttam a vaterán 30k-ért (150k-ról indult anno :) )

Új hozzászólás Aktív témák