Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PociAti

    senior tag

    válasz atala #12309 üzenetére

    "Valamennyire ez is támpont."
    Szerintem pont ezzel van a baj!
    A legrosszabb támpont az, ami hibás, vagy félrevezető támpontot nyújt.
    Mint írtam, talán csak a véletlen műve, de a hármas számú, "fogyasztásra" kihegyezett táblázatban feltűnően drágán üzemelő nyomtatókat is találtam, ugyanakkor a gyártók olcsóbban dolgozó gépei kimaradtak. Pedig eredeti felvetés éppen az volt, hogy olcsón üzemelő nyomtatókat keres.

    Pár hete én is elkezdtem készíteni egy táblázatot, amint időm engedi folyamatosan töltöm bele az adatokat.

    Elég hamar leszűrtem pár tapasztalatot belőle:
    - A nyomtatókat toner szerint éri meg csoportosítani.
    - Egyéb funkciókat mindenki árazza be magának. (Mivel az alapgép és a drágább modell üzemeltetésének azonos a költsége, a gépek beszerzési árának különbsége az extra szolgáltatásokban rejlik. Pl. megér-e valakinek +X ezer Ft-ot a Wifi, vagy Y ezer Ft-ot a scanner és az ADF?)
    - Mindenki szűrje le magának a következtetést, hogy sok évvel ezelőtt vásárolt nyomtató mennyire jó választás volt? Pl. 6 év alatt csak 6000 oldalt nyomtatott, akkor az évi fogyasztás csak 1000 oldal, nem pedig havi 500-1000, amit eleinte feltételeztem, hogy nyomtatni fogok. Azért a 6000 oldal is elég tetemes mennyiség, egy oldalasan 12 csomag papír (30 kg).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák