Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Masooo

    aktív tag

    Estét

    Nem tudom jó helyen kérdezem e, de olyasmi merült fel bennem, hogy egy régebbi laptopban lehet e cserélni procit.
    Kaptam egy toshiba laptopot 2013-ból, ami hibátlan, de lassú a reagálása. 2gb alap ram mellé tettem 4et egy elhalt laptopból és a sata2 hdd helyére egy ssd ment a cucc ismeri a sata 3at ahogy olvasgattam róla. Ezek után is elég döcögős a rendszer, persze fényévekkel jobb, de a saját laptopomhoz képest siralmas. Rálestem a procira és egy Amd e1 9w fogyasztással 2 mag 1gb tudással az, ami üzemel benne. Ez azért megmagyarázott nekem pár dolgot. Felmerült bennem, hogy ha kivehető az amd e1 akkor vmi betehető e a helyére esetleg ami jobb és ezzel a vas alkalmas lenne irodai munkához és nem a szekrényben végezné. toshiba c50d-a-149 amúgy.
    Köszönöm, a válaszokat is és az útbaigazítást is ha másfelé kell érdeklődni.

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz Khelben #153596 üzenetére

    Ez szomorú :( a vas további sorsát nézve.

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz Tikakukac #153598 üzenetére

    Köszönöm nektek, akkor ennyi volt a pályafutása :(

    Amúgy ezt a sütögetős eljárást láttam videó kártya esetén, milyen áron mehet illetve vki csinálja idehaza? Van egy egész jó laptopom i7 procival de a video chip elég gyenge, jó lenne értelmes áron fejleszteni kicsit legalább egy 1050ti vagy e körüli szintre.

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz Tikakukac #153604 üzenetére

    Újfent köszi mindenkinek.
    Hát igazából érdekelt a dolog, mert ami van amd a gépben nem rossz, de nem annyira jó. Mivel igazából cégem és munkám és hobbim megy erről a vasról, végül is megleszek nélküle. Mivel 1 játékkal szoktam játszani csak, AC sorozat.... gondoltam lökhetne egyet a dolgon egy ilyen művelet. Első olvasatra viszont jobb döntés, ha veszek egy konzolt :)

    Én is kérdeznék akkor mert jobban tudjátok mint én!

    Kedvesemnek akarnék egy laptopot venni:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? -- Ebben az évben október körül (szülinap)

    (2) A gépre szánt összeg forintban? Nem tudom, legyen 150-400 között. A lenti paraméterek úgy is szűkítik.

    (3) Felhasználás? - Film, zene, net, irodai dolgok, PS / és még 2-3 tervező program.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14-16 között, inkább közel a 15.6-hoz. IPS ha lehet de ha nem nem gond. A matt jobb akkor matt, ha nem akkor fényes.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Könnyű gép lenne jó, igazából a tabletként használat dokkolható kivitel is jó lenne, meg fém ház is igen kellemes lenne. Amennyiben ilyen kombináció van akkor sokat lenne hordozva.

    (7) Operációs rendszer? WIn10 de mivel van, így ha OP nélküli az nem tragédia.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? HDD is elég mert van pár biankó sam 850 pro amit még nem használtunk fel így ha van bővítési lehetőség akkor elég a hdd vagy ha az sincs az sem gond, hdd is van pár tartalékban.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Új főként, de kíváncsiságból meghallgatnám a használt lehetőségeket is, akkor az viszont nem árt, ha játékra is alkalmas, hátha elcsábulnék, AC-ket vigye kiválóan.

    Köszönöm mindenkinek aki időt szán rám!

    [ Szerkesztve ]

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz Masooo #153607 üzenetére

    Elnézést, lemaradt:

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? HDD is elég mert van pár biankó sam 850 pro amit még nem használtunk fel így ha van bővítési lehetőség akkor elég a hdd vagy ha az sincs az sem gond, hdd is van pár tartalékban. ---- RAM van egy selejtre váró vasban, igaz 1600as csak, ebből van 16. Amennyiben 8 lenne benne jó lenne és max veszek másik 8at ha gyorsabb ennél.
    Optikai nem kell.

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    Sziasztok

    Remélem nem tévedtem el.

    Épp most elém került egy nagyon régi asus laptop.
    asus x301A rx283d
    ebben ahogy olvastam egy 2020m intel dolgozgat g2 foglalatban.
    Anno volt egy toshibám ebből az időből amiben viszont anno egy i7 3630qm dolgozott.
    Most az ötlött fel bennem, hogy ha lehetne és pároztatnám ezen két gépezetet akkor a procit át is lehetne pakolni a működő asusba a memóriát is lehetne tolni felfelé és talán akkor még alkalmas lenne arra, hogy netezni lehessen az új szüleményen.

    Ez kivitelezhető lehet,?

    Köszönöm szépen!

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

Új hozzászólás Aktív témák