Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hortug

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Notebook várálás előtt vagyok. Fél évre kimegyek külföldre és szükségem lenne egy megbízható vasra. A alábbi paraméterekkel. Kérlek segítsetek ennek a kiválasztásában.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Mostanabán.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Jó lenne 200k körül kihozni, de esetleg 250-ből, nagyon max 300-ból.

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Elsősorban munkára (bioinformatikai program pl. CLC main workbench, office, stb.) de minden mást is ezen csinálnék sorozat és film nézés, játékok, netezés.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Full HD nem lenne rossz, de amugy nem, hajnlandó vagyok kompromisszumokra:) (pl. GTA V, Overwatch).

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Matt, IPS jó volna, full hd.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Elsősorban azért venném, hogy hordozhassam magammal, de nem út közben lenne használva leginkább.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows (10), esetleg nélküle.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Nem ragaszkodom az SSD meghalytóhoz, de az sem baj ha van, sokat gyorsítana. Tárhely meg minimum legyen 500GB, memóriából nem tudom most mennyi az elég, 8GB legalább? Optikai meghajtó szerintem nem fontos már.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI nem rossz ha van, ha van webkamera esetleg fizikális takarás opció (paranoia:D)

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Elsősorban új, de ha van olyan hasznlt ami nagyon megéri és nem adja meg magát egyhamar akár az is.

    Kompromisszumok is érdekelnek!
    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • Hortug

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Múltkor már, írtam ide notebookkal kapcsolatban, de azóta kicsit megváltozott, az elképzelésem. Fél évre kimegyek külföldre és szükségem lenne egy megbízható vasra, amit tudok hurcolászni. Kérlek segítsetek ennek a kiválasztásában.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Kb. két héten belül.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    200k körül szeretnék, de 250 is még elmegy akár, ennél drágábbat csak akkor ha nagyon indokolt és megéri

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Elsősorban munkára (bioinformatika, excel stb.), Otthon filmnezes, esetleg kis jatek.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Igen szeretném, régi játékokra legalább, hogy, ha olyan van el tudjam ütni az időt, ha másra nem is de pl. Warcraft 3, esetleg Heroes of the storm, SC2

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15 col körül, kisebbel nem tudom mennyire jo? nem vagyok tapasztalt igazabol, ez az elso notebookom lenne, eddig asztali gépen csináltam mindent, Full HD, matt, IPS jó volna.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Elsősorban azért venném, hogy hordozhassam magammal.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows 10-et szeretnék majd rá, de azt megoldom én.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD jó lenne leagalább 128GB. Tárhely meg minimum legyen kb 500GB?, memóriából nem tudom most mennyi az elég, 8GB legalább? Optikai meghajtó szerintem nem fontos már.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Elsősorban új, de ha van olyan használt ami nagyon megéri és nem adja meg magát egyhamar akár az is.

    Semmi sincs kőbe vésve, ez csak olyan nagyjábóli elképzelés.
    Előre is köszi!

  • Hortug

    csendes újonc

    válasz Khelben #132957 üzenetére

    Köszi!

    Nem lenne esetleg egy olyan gép jobb amiben van geforce vagy valamilyen radeon kártya vagy ez is tud alap dolgokat?

  • Hortug

    csendes újonc

    válasz xenom0rph #132959 üzenetére

    Szal eldöcög ezen is egy-két játék. Köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák