Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ance

    őstag

    Üdv!

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Minél előbb, legkésőbb augusztus.
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    350.000
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Munkára, otthon. Viszonylag sok program van egyszerre megnyitva, erőforrás igényesek is. A jelenlegi Core-i5 8265U elbír nagyjából velük.
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem használnám
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Mivel sok a szövegszerkesztés a 16:10 mindenképp kéne. Minimum 14-es, de inkább 15-16-os.
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nagyon ritkán, nem releváns.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows.
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    ssd minimum 256 GB, max 512 elég
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    A kijelző minősége fontos. Esti órákban, alacsony fényerőn sokat használom. A mostani HP 250 G7-től ezért búcsúznék. Alacsony fényerőn nem kontrasztos a kép és kicsit vibrál is. Az asszony Thinkpadjének szép képe van, olyan minőség megfelelne.
    Kiemelten fontos a venti nélküli üzemmód, ha pl. szövegszerkesztek. Gondolom egy i5-ös vagy hasonló ryzen ezt már teljesíteni tudja, a fenti HP is teljesíti.
    Érdekelne az OLED, de nem tudom, hogyan bírja a szövegszerkesztőt órákon át. Nem követtem, mit találtak ki erre.
    Világító billentyűzet szintén fontos lenne. Nem kötelező a numerikus, de akkor az Asus megoldása tetszik, ahol a tapipad átváltható numerikus billentyűzetté.
    Jó lenne az érintőkijelző, nem zavar, ha fényes, csak bent használom.
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Garis használt esetleg.

    Lényegében a telekomos Asus vivobook flip [link] tetszik, de az ugye az összefoglalóban valamiért nem ajánlott, ezért is gondoltam, hogy akkor kérdezek.

    Előre is köszi!

  • Ance

    őstag

    válasz Ance #177315 üzenetére

    Üdv! A keresgéléseim során leszűkítettem a kört. 16”-os, 16:10-es képarányú gépet keresek. Eddig néztem a Lenovo Ideapad 5-öt 2 félét: Intel: [link] és AMD: [link]

    Nem lehetett bekapcsolni, így képernyőt nem láttam minőségre. Az eddigiekhez képest a gombok nekem kicsit röviden járnak, de ez gondolom szokható. Melyik érdemesebb a kettő közül, ha a cél, hogy a venti ne kapcsoljon be szövegszerkesztés közben. Vagy az a megnyugtató válasz, hogy egyik sem fog?

    A másik az Asus Vivobook volt [link] képernyőt szintén nem láttam. A gombok a régi géphez hasonlóan kicsit hosszabban járnak, elsőre szimpatikusabb volt, persze éreztem, hogy nem olyan minőségi, mint a Lenovo. Viszont 50000-rel olcsóbb is.

    A kép minősége alacsony fényerőn fontos lenne, ha a kettő közül kéne választani. Tudom menjek, nézzem meg, de egyelőre csak kikapcsolt gépeket tudtam nézegetni mindenhol.

    Végül az lenne a kérdés, hogy van-e olyan 16”os gép, ami ezekhez hasonló és a régi helyen van az [ í ] betű, mert az egyelőre eléggé zavarónak tűnik. :B

    Köszi!

  • Ance

    őstag

    válasz tamas.nick #177335 üzenetére

    Köszi! Az í betűt benéztem, totál igazad van. Mindegyiknél megfelelő.

    Jelenleg HP van és “soha többet” jeligére cserélném, szóval az kizárt. Na azon pl. az í betűt sem sikerült a helyére rakni (lehet az általad linkelten igen) de a fontosabb, hogy a kijelzőjével nagyon nem vagyok kibékülve.

    Véleményed szerint a Lenovo megéri az 50k-s felárat? A kijelző a legfontosabb.

  • Ance

    őstag

    válasz cs.zs. #177337 üzenetére

    Köszönöm! Neked is tamas.nick! :R
    Akkor az alap i5 12500H lesz a 4GB-os dedikált GPU-val. Kerestem a nem dedikált GPU-st itthon most egy ideig, de nem találtam a linkeltnél jobb áron, így elengedem az usb-c-t, amire tamas.nick hívta fel a figyelmem. Majd cipelünk két töltőt, ha nagyritkán kell, ezen nem múlik.

    Erősebb GPU nem kell biztos.

    Dhampir: :D Ez hajaz a HP megoldására. Csak az volt a feladat, találjanak egy helyet és az ergonómia 0 pontot ért a képletben. HP féle keresd az í-t:

  • Ance

    őstag

    válasz cs.zs. #177342 üzenetére

    Köszi szépen a sorozatszámokat! Így sokkal könnyebb keresni. :R

    Az usb-c töltésre gondoltam, ami azért lenne jobb, mert lényegében szinte bármivel fel lehet tölteni, a másikat csak a saját tápjával gondolom.

    Nem értem, hogy lehet a Digiprime ennyivel olcsóbb, mint más boltok…

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák