Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CSD-Man

    csendes tag

    Sziasztok!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Amikor találok jó ajánlatot. Saját régi laptopom eladtam, a cégest használom. Szóval azért jó lenne nem halogatni még fél évig mondjuk, de nem is égető a kérdés.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    300k; +15% mondjuk, ha logikus a többlet

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Otthoni általános felhasználás, netezés, online tv, filmezés. Apróbb munkák, office programok, esetleg programozói és tervezői környezet (egyetem miatt). Játék: FIFA

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    FIFA bolond vagyok, szóval jó lenne, ha még vinné a következő két kiadását is, lehetőleg FHD-ban. Nem tudom a FIFA mennyire számít gépigényes játéknak.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Nem igazán szempont, mert monitor lesz rákötve. 13"tól 15,6"ig bármi.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hétvégente haza vidékre és vissza vonaton. Útközben csak olvasás vagy film.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nincs rá külön igény, viszont ha van hozzá Win10, az is jó.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD jó lenne, esetleg utólag belerakva. Legalább 8GB RAM. Optikai meghajtó nem igény, van külső USB-s optikai meghajtóm.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Monitor miatt HDMI fontos, DisplayPort opcionális.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Új gép

    0%-os THM hitelre szeretném megvenni. Jelenleg a notebook.hu-n látok ilyet, innen mit tudnátok ajánlani? Esetleg, ha tovább várok edigitalnal, laptopszalonnál is szokott lenni ilyen akció, de ha van egyéb ajánlott bolt, szívesen meghallgatom!
    Köszönöm a segítséget! :)

  • CSD-Man

    csendes tag

    Sziasztok!

    Korábban már kitöltöttem az útmutatót: [link], viszont azóta sem vettem még laptopot, annyira nem erőltettem a témát.
    Most újra napirenden van a kérdés, szerintetek [ez a gép] megérne ennyit? Több helyen még drágábban is láttam, viszont nem ismerem az előnyeit, hátrányait, tipushibáit, ha van ilyen. Illetve fontos, hogy ezen a helyen most 0%thm van, ezért esetleg alternatívaként innen tudnátok ajánlani valamit, maximum eddig az árig?

    Kicsit off, de ha teszek a gépbe SSD-t, akkor arra át tudom rakni a win10-et, hogy hivatalosan menjen tovább, vagy csak az eredeti helyén lehet újrarakni törés nélkül?

    Köszönöm :)

  • CSD-Man

    csendes tag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1 hónapon belül jó lenne.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    200k, kis mozgástér belefér.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Otthoni gép lenne, szóval a tipikus: film, multimédia, sok böngészés, msoffice programok kisebb használata. Lesz rákötve külső monitor.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem lesz játék.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Matt. Inkább kisebb 14" jobb lenne a hordozhatóság miatt (persze a 15.6 se vészes még), otthon a monitor úgyis kiváltaná a kisebb képernyőt, illetve a monitor miatt kevésbé számít a panel.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hétvégi utazásoknál, lenne közben szintén multimédiás használat.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem szükséges.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Kizárólag SSD, inkább 512GB, mert eddig a 256-on nehezebben fértem el. RAM 8GB.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    HDMI
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Kizárólag új.

    Jó lenne, ha 2-3 évig tudnám használni a gépet jó sebességgel, illetve bővíteni se szeretném. Ezért gondoltam 512GB SSD-re és legalább 8GB RAM-ra, mellé pedig a leírt megfontolásból legalább i5 vagy Ryzen5 jó lenne így laikusként.

    Amit kinéztem:
    [link]
    Ez szimpatikus az új proci és a nagy tárhely miatt. Másrészt ennyiért még inkább 8.gen típusokat szoktam látni. Szívesen várom a tippeket ha van ennél jobb ár/érték arányban.

    Köszönöm a segítséget! :)

Új hozzászólás Aktív témák