Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zephy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy kis segítséget kérni, mivel rég nem követtem a notebook piacot.
    (1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    320000Ft
    (2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
    15,6-17,3 szinte mindegy, felbontás minél jobb (>1366x768), teljesen mindegy, hogy matt vagy fényes (talán az előbbinek örülnék jobban)
    (3) Notebook súlya?
    <5kg :D Asztali helyettesítő lenne, ettől függetlenül lehet, hogy naponta lenne hurcolva lakás és iroda között. Minden esetre a súly legkevésbé jelentős szempont.
    (4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
    Első sorban fejlesztés folyik majd rajta, 4-5 féle fejlesztői szerver is futhat rajta egyszerre, akár virtuális gép is. Szünetekben, szabadnapokon azért szívesen játszanék rajta, ez is fontos szempont.
    (5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
    Mindkettő, nagy teljesítményű gép kell, de a legfontosabb, hogy a 300 ezres kütyü háza/zsanérjai ne adják meg magukat fél év után (vagy ha meg is adják, gariba beférjen). Kopást is szeretném elhúzni ameddig lehet.
    (6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
    Teljesen mindegy, nyilván anélkül olcsóbb de windows7/8 vagy linux is játszhat.
    (7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
    HDD-t tekintve 500GB-ban gondolkodom minimum, az se baj ha 1TB fölé kúszik, RAM pedig nagyon minimum 8GB kellene, de ideálisabb lenne 16+.
    (8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Nem baj ha van kamera, usb 3.0, hdmi de egyik sem létfontosságú.
    (9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
    Eddig
    ezt és
    ezt néztem ki.
    (10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1-2 héten belül.
    (11) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Csak új.

    A válaszokat előre is köszönöm.

  • Zephy

    csendes tag

    Köszönöm, de valószínűleg a cég csak 0 km-esről akar hallani. (lévén ők fizetik) Ettől eltekintve jó a gép (még ha külsőre nem is tetszik), bár 1600as ramot és i7es procit rakatnék bele ha lehetne.
    Acerrel mi a baj? Gyenge az anyaga?
    Egy i7-es proci pozitív lenne, 4 core és 8 thread segítségével hatékonyabb lenne a munka és a tesztelés.
    Elsősorban ugyan munka folyik majd rajta de nem feltétlen munkaállomást keresek, mint írtam multimédia, játék céljából is igénybe lenne véve. Úgy gondoltam, hogy ami elbánik a legújabb játékokkal, az bírni fogja egy nagy rendszer modulfejlesztéseit is, esetleg teljes buildeket, viszont fordítva ez már nem feltétlen igaz (már csak a vga miatt pl), tévedek?

    [ Szerkesztve ]

  • Zephy

    csendes tag

    válasz btudos #30016 üzenetére

    Akkor csak a garancia miatt lenne előnyösebb a lenovonál a dell?
    Erről mi a véleményed?
    Csak új gép jöhet szóba és a dell általad mutatott típusa újonnan, azonos felszereltséggel kint van a keretből.

Új hozzászólás Aktív témák