Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HuNHuNt3r

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Jövő héten.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Kb. 250.000 - 290.000 Ft

    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    egyetem, programozás, játék (1-2 lan party)

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    CoD4 ill. újabb CoD-ok, CS:GO, más újabb játékok (inkább legyen FPS, mint részletesség, pl. 1980x1024).

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15,6" Többi kb. mindegy, (mostani 1366x768-as), ennél jobb lenne mondjuk egy min. 1980x1024-es.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Lesz hordozva, de nem nagyon használnám utazás közben.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem kell rá. Támogassa (de úgyis támogatják már) a win 8.1-et.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    HDD (min. 500GB) + SSD (64 v. 128GB) lenne a legjobb, RAM 8GB szerintem elég, optikai nem muszáj.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    NE melegedjen (túlságosan), pár éve vett dell n5110 katasztrófa, kazán...
    Lenovo Y50-est és Asus G551JM-et nézegettem. Utóbbi ROG gép, de nem tetszenek a tesztekben látható 92-96 fokos CPU hőmérsékletek.
    Van-e ezeknél jobb választás?

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új gép.

    Köszi szépen! :)

  • HuNHuNt3r

    csendes tag

    válasz Khelben #86659 üzenetére

    A programozás (ill. a tanulmányok) fontosabb, lan party-ra sajnos kevesebb idő jut.
    Csak kíváncsiságból kérdem, hogy milyen paraméterekben jelenik meg a kettő közti eltérés, miket néztek máshogy, ha a játékot preferálnám?
    (Én csak kb. felsoroltam, hogy mire használnám :) )

  • HuNHuNt3r

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hölgy ismerősöm szeretne laptopot vásárolni:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Jövő héten.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    250.000 Ft
    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    Iskola, filmnézés(!!!).
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    SIMS 4, magas felbontáson, nagy részletességgel.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15,6", IPS panel, hogy ha lehet.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Sokat lesz, igen, használná.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem kell, de Windows 7-et szeretne majd rá, hogy ha lehetséges.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    1 TB + SSD jó lenne. 4 giga RAM elég, optikai meghajtó kell.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Strapabíró legyen, minőségi anyaghasználattal. :) (fémházas)
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új gép.

    Köszi szépen! :)

  • HuNHuNt3r

    csendes tag

    Sziasztok!

    Barátnőmnek segítek laptopot keresni. Ezek a preferenciái:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Két héten belül.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    100k (de max. 150k is lehet, ha részletekben lehet fizetni, pl. 15*10).
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Netezés, videóchat, film, office.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    10-12 col, ha lehetséges, akkor matt!
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Sokat! Nem.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Nem kell nagy, SSD jó lenne, de nem tudom, hogy az SSD mennyire fér bele a keretbe. Nem kell optikai.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    USB3
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Új

    Ezek, meg az összefoglaló alapján ez tetszett meg nekem:
    https://www.notebook.hu/dell-inspiron-11-3168-2in1-240589-kek
    Itt lehet elvileg 10 havi bontásban vásárolni, szóval belefér a 150k.

    Nagyon megörültem, mert ahogy nézem SSD-vel van, úgy gondolom manapság anélkül már nem érdemes gépet venni.Bár nem matt a kijelző, de sebaj. Van szerintetek ennél jobb vétel számára?
    Előre is köszönjük szépen a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

  • HuNHuNt3r

    csendes tag

    Sziasztok!

    Barátnőm anyukájának keresek új gépet, ebben kérném a szakértői segítségeteket.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Mostanában.
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    150.000 Ft
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Irodai programok, böngészés.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem lesz játékra használva.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Max. 14 col, inkább matt.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Lesz hordozva, de nem lesz közben használva. Lehetőleg könnyű legyen, mondjuk max. 2 kg.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows 10.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Nyilván jó lenne egy SSD, de nem hiszem, hogy ebbe az árkategóriába ez belefér. Szóval SSD nélkül a HDD legyen fél, 1 TB mondjuk. Memória talán 4GB? (Ami szerintetek manapság az irodai munkához szükséges.) Nem kell optikai.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Nincs.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új.

    Előre is köszönöm szépen a segítséget!! :)

  • HuNHuNt3r

    csendes tag

    válasz HuNHuNt3r #154336 üzenetére

    Sziasztok!

    Láttam, hogy HP 15-öst, meg 250-est ajánlatok az enyémhez hasonló paraméterekre.
    Nekem ugyebár max. 14 colos kéne, a HP 14-es, 240-esek is jó gépek szerintetek?
    Pl. ezek:
    https://ipon.hu/shop/termek/hp-240-g7-6eb89ea-fekete/1733736
    https://ipon.hu/shop/termek/hp-240-g7-6hl78ea-fekete/1733741

    Előre is köszi!

Új hozzászólás Aktív témák