Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pucavirag

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ezt a hozzászólást korábban leírtam egy másik témához, gondoltam bemásolom ide, hátha segítek vele:

    A napokban vásároltam egy Dell Inspiron 7577 notebookot, gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat, hátha valaki más is vásárlás előtt áll és segíthetek. Hetekig olvasgattam a teszteket/összehasonlításokat, hogy melyik gyártó illetve típus mellett döntsek. Felmerült Acer Predator Helios 300, Lenovo y720, sőt külföldi Alienware is (néha utazom az USA-ba). Miután ár/érték aránya miatt sikerült kiválasztanom a DELL-t, azon gondolkodtam, i5 vagy i7 processzor legyen, végül az i5 7300HQ mellett döntöttem GTX 1060 6gb Max-Q chip-el párosítva, 8gb RAM-al és egy 256gb SSD-vel (ami iszonyat gyors az asztali SATA SSD után), illetve vettem alá egy Cooler Master L1 hűtőt, a tesztek alapján a legjobb a piacon. Nem fúj, hanem szív, emiatt sokkal hatékonyabb a hűtés, és por is nehezebben jut a notebook rendszerébe. Annyira bevált, hogy veszek még 1-et tartalékba :K . Nem bántam meg a döntésem. Minden játék, amivel játszani szoktam tökéletesen tartja a 60+fps-t max beállításon natív 1080p felbontás mellett. Amikkel eddig játszottam: Fortnite (60+ fps all epic), PUBG (60+ fps all high), Battlefield 4 (75+ fps all ultra), CS:GO (200+fps all high). Játék közben MSI Afterburner segítségével monitorozom a hőfokokat és a CPU/GPU terhelési szinteket. Az a helyzet, hogy sokkal rosszabb hőfokokra számítottam, mint amiket mérek. 100% terhelés mellett a GPU soha nem volt még 60 C°-fölött, a CPU max hőmérséklet pedig 67 C° volt, mindez gyári pasztával. A ventilátorok hangja kicsit megnő terheléskor, de aki hozzá van szokva egy komolyabb, nem vízhűtéses gamer PC hangjához annak nem lesz újdonság. Egyelőre ennyit tudok írni, remélem van olyan fórumtag, akinek segíthettem egy dilemma megoldásában. Szép napot, jó játékot! :R

  • pucavirag

    csendes tag

    válasz BReal #142935 üzenetére

    Valóban eléggé régi a PC-ben lévő Kingston HyperX 3K, bár lassúnak nem mondható. Az a szubjektív véleményem, hogy tapasztalatom szerint több év használat után az ember hozzászokik egy eszköz sebességéhez, és észreveszi a legapróbb gyorsulást/lassulást is. Az laptoppal valahogy rövidebbnek érzem a várakozási időt mikor elindítok egy programot, bár lehet, hogy ez nem pusztán az SSD-nek köszönhető.

    Az i5 processzor pedig azért lett kiválasztva, mert a legmagasabb hardverigényű munkám a játék, ahhoz pedig bőven elég ez is. Nem mellékesen pedig 100K-val rövidebb lett a végösszeg vásárláskor. ;)

Új hozzászólás Aktív témák