Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brandynew

    őstag

    válasz Dhampir #143913 üzenetére

    Én kb. 2010-ig PC-t használtam, és még floppy olvasót is vettem bele, mondván, hogy kellhet az még, pedig már akkor is felesleges volt. Na meg két ODD-m is volt, ha lemezről lemezre szeretnék másolni. Mondanom sem kell, a floppyolvasót egyetlen egyszer sem használtam, a két ODD közül pedig csak az egyiket, amikor megpróbáltam lejátszani egy BSTH DVD-t, de már nem működött, és ismét szembesültem vele, hogy a lemezek élettartama 8-10 év max.

    A Dell 7559-emben már nincs ODD, soha nem is hiányzott, és a LAN portot is csak 1-2x használtam. Nem egy böhöm nagy súlyos gép, de akkor kezdtem el átértékelni magamban, hogy mit várok egy laptopról, amikor egy darabig MacBookot nyomogattam. A következő gépemnél már az lesz a szempont, hogy minél vékonyabb és könnyebb legyen, mert sokat utazok, és egyszerűen nem érnek annyit a portok és ODD, hogy feláldozzuk rajta a jó hordozhatóságot. Veszek majd egy USB-RJ45 átalakítót, meg ha kell, egy USB-s ODD-t is és azt tudom használni bármilyen számítógéphez, eláll a fiókban. (A MacBookban amúgy már túltolták a portelhagyást, két darab USB, egy darab HDMI, Magyarországon pedig egy darab D-SUB (a kivetítők miatt) szerintem mindenképp kell a laptopokra, bár ez utóbbi nélkül sokan tudnának élni).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák