Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csipszikutya

    senior tag

    Sziasztok!

    18 éves hugomnak ballagási ajándékként laptopot tervezünk venni.
    1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    - Április közepe
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    - 300.000 ft
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    - Internet és tartalomfogyasztás, kisebb Office munka, filmek és egyetemi felhasználás
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    - Nem
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    - 13,3 - 15,6
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    - Lesz, havonta 1-2x kisebb utakra
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    - OSX vagy Win10
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    - Lényegtelen
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    - Megbízhatóság, 0 hozzá értéssel
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    - Csak új gép

    Tapasztalatom: Én Macbookot használok amit ő is előszeretettel használ és tetszik is neki de ha szabad az én gépem mindig elkéri.
    Orvostudomány téren fog tovább tanulni így nem szükséges erőgép inkább a praktikum és a megbízhatóság ami a fő szempont. Nem szükséges az, hogy ő most "menőzni akarjon" mert apple vagy "nézd én körbe tudom hajtani" nem tudom mit tudnak a 18 évesek csinálni, nem ilyen.
    Igazából Lenovo Yoga 510 és az Apple részéről a 13,3-as Airt néztük és amellett is döntenénk csak hát az a kb. 120ezer ft. Megbízhatóak annyira a Lenovok átlagfelhasználásra mint az Apple? (2 db van a családban lassan 1 ill 2 évesek és semmi panaszunk velük) és ami még az OSX mellett szól, hogy az itthoni Win 10-es Asussal csak a probléma van, mind szerkezetileg és magával a Win10-el is, hugom pedig nem ért hozzá semennyire, csak használná napi szinten, kb. 4-5 évig.

    Köszi

Új hozzászólás Aktív témák