Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rambovits

    senior tag

    Sziasztok,

    húgomnak szeretnénk karácsonyra egy laptopot venni.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Mostantól karácsonyig bármikor.
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    200-210k
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Multimédia, alkalmanként játék (Főként GTA V, Sims 3-4).
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    GTA V min. 1366*768, részletesség mindegy, kb. 50 FPS-el menjen. Ez a leg hardverigényesebb azok közül amik szóba jönnek.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15,4", többi mindegy.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Maximum évi 2-3x, nyaralásra és mamához elvinni.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem kell.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD a fő, lehetőleg ~240GB. Külső HDD-t tudunk használni. 8GB RAM. ODD nem fontos.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új, a notebook.hu-ről, mert oda van kedvezményem. Garancia minél több, annál jobb.

    Nézelődtem már, eddig 2 típuson akadt meg a szemem.
    Pavilion 15
    HP 15

    Láttam pár Acer-t is ami jó lenne, de félek a márkától, nem túl jók visszajelzések. Esetleg +5év garival bevállalnám.
    Tudtok esetleg valamit mondani az AMD Radeon™ R7 M440 4GB GPU-król? Notebookcheck-et láttam, nem voltam tőle elájulva, egy 920 hozza azt a szintet.
    A Pavilionban bővíteni kéne utólagosan a memóriát, nem tudom az mennyire macera garanciális szempontból.

    Előre is köszönöm a segítséget. :R

    [ Szerkesztve ]

    A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

Új hozzászólás Aktív témák