Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • footy

    addikt

    Sziasztok!

    Notebook vásárlás előtt állok. A noteszpiacon már sikerült körbenéznem, de sajnos nem tudok dönteni, ebben kérném a segítségeteket. A gépet felhasználása vegyes, mert munkára(suli) netezésre filmnézésre és egy kis játékra használnám (CS 1.6 , Source; FlatOut2). Néhány paraméter ami ezt lehetővé teszi (Ha valami nem stimmel szóljatok): 1800Mhz proc, 1G Ram, 80GB HDD. Wifi, DVD író, Nvidia 7400/Ati X700 Vga.

    Ez alapján találtam is néhány gépet, ami tetszene, de ezek közül már nem tudok dönteni. Max 160K a keret, ha ilyen árban valaki tud mást javasolni, azt is szívesen fogadom.
    (Jelöltem Pro:+ és Kontra a tulajsonságokat)


    CLEVO M40AE 01

    +2130Mhz Dothan(nagy fogyasztás , nagy teljesítmény)
    +táska
    +intel chipset 7.1-es hanggal
    +X700 (+nagy teljesítmény, - nagy fogyasztás)
    -nem widescreen
    -5200as Pata HDD
    -512MB ram
    -400Mhz DDR2
    -nincs oprendszer (nem nagy probléma)
    156K



    Fujitsu Siemens Pa1538

    +1GB ram
    +widescreen
    +oprendszer
    +Sata HDD
    -Sempron (+kis fogyasztás, de teljesítmény ????)
    -7400 (+kis fogysztás, szerényebb teljesítmény)
    -negatív vélemények a márkáról
    -nincs táska
    156K


    Fujitsu-Siemens Amilo M1437G

    +1GB ram
    +100GB HDD
    +Oprendszer
    +1890Mhz Dothan (nagy fogyasztás , nagy teljesítmény)
    +X700 (+nagy teljesítmény, - nagy fogyasztás)
    +widescreen
    -negatív vélemények a márkáról
    -nincs táska
    -ár
    164K

    Kérdések: A fent említett használatra megfelel-e egyáltalán a Pa1538? A fenti játékokban mennyivel erősebb az X700 a 7400-nál? Kell-e az erősebb processzor arra amire én használnám (DothanSempron)? Tényleg érdemesebb többet fizetni a clevoért?
    (Mellette megmarad egy asztali PC is)

    Köszi a válaszokat.


    [Szerkesztve]

  • footy

    addikt

    válasz shev7 #1851 üzenetére

    Azért kérdezek :R

    -a sempronhoz képest nagyobb a fogyasztása, legalábbis néháy topikban azt olvastam
    -annyira gagyi a táska? a célnak nekem gyakorlatilag bármi megfelel, beletuszkolom egy tes*o-sba is :DDD (na jó abba azért nem)
    -kevés, mert valaki írta a notebook vinyós topikban, hogy beszaggat miatta játék közben

    Azért mert fősuli tanulok másik városban és albiban lakom. Esetleg konkrét gépet ajánlanál, hasonló paraméterekkel? Ha a 3-ból kéne választani melyiket vennéd? A fusi tényleg annyira rossz? A Clevo-ról azt olvastam, hogy valamelyik nagy gyártónak (HP,Dell, vagy ilyesmi) leányvállalata. Business Class az mit tud (felső kategóriás)?

  • footy

    addikt

    válasz parandroid #1856 üzenetére

    Na mostmár tényleg nem tudom mi legyen :(

    Egyik helyen ezt írják ti mást mondottok, pedig az adott fórumban direkt olyan véleményét kerestem aki rendelkezik az adott notebookkal.

    Eddig a tasakról már lebeszéltél :))

    Nekem kéne egy noti, amiben legaláb a 7400-as VGA vanmeg minimum fél giga ram.
    Milyet ajánlassz?
    A vga-n nem nagyon akarok kompromisszumot kötni, mert a CS egy bizonyos szint alatt nem játszható(értsd.: aki már tud egy kicsit játszani, annak legalább 100FPS kell, de beérném 80-nal is) Az pedig ha az ember leveszi nullára a felbontást nem sokat ér, mert hol marad az élmény. Ne érts félre nem akarok full grafikával meg FSAA-val, Anizóval nyomulni laptopon, de azért ne pörögjünk vissza P3 szintre.

  • footy

    addikt

    Úgy érzem, olyan ez a :Milyen laptopot vegyek ??? kérdés, mint az autóvásárlás.
    Ott is megvannak az etalonok mint pl. Ferrari, Lexus, Mercedes , amik biztosan jó autók, de ha valakinek nincs annyi lóvéja, vagy egyszerűen nem szán rá annyit, akkor úgysem veszi meg. Ebből a logikából kiindúlva egy Suzuki is elvisz A-ból B-be csak nem olyan kényelmes, de attól a célnak megfelel.

  • footy

    addikt

    válasz #16820480 #1862 üzenetére

    Ez a 25ms komoly? Egyre jobban lelombozódom... :O
    A filmeknél utánhúzás is van akkor?
    Csak összehasonlítás képpen a 100fps-nél jóval nagyobbat tudsz ugrani mint 30-nál, pl fel tudsz ugrani egy doboz tetjére, ha ügyes vagy.

    Azért fordultam ide mert én is így gondolom, hogy értelmes emberek vannak, csak ha az egyik ember mást ír mint a másik akkor ott megakadok, ...hogy most akkor hogy is van ez...?

  • footy

    addikt

    válasz shev7 #1863 üzenetére

    Alapvetően nem arra akarom használni. Nem a FEAR-t akarom rajta futtatni fullon, hanem jóval kisebb hardverigényű játékokat, de azt mondjuk egy közepes minőségben. Szerintem itt nem is a technikai paraméterekkel van a gond, hanem véleményetek szerint a minőséggel.
    Nem akarom elkövetni a olcsó húsnak híg a leve dolgot, hanem az aranyközéputat keresem.
    A környezetemben van több Acer, Fusi, Toshiba notebook, de panaszt még csak a toshibára hallottam, ezért is vagyok kissé szkeptikus a már egyéb fórumokon is olvasott negatív tapasztalatokkal.

  • footy

    addikt

    válasz Quent1n #1874 üzenetére

    Köszi a keresgélést, meg mindenkinek aki tanácsot adott.

    Milyen oldalon találtad a gépeket?

    Még el kellene passzolnom az egyik asztali gépem, addig még alszok rá egy párat, hogy mi legyen.

    [Szerkesztve]

  • footy

    addikt

    Sziasztok!

    A renew program keretében néztem ki a HP NX7400-at. Általános felhasználásra kellene a gép, letettem a noti+játék kombóról. Általános felhasználás: Böngészés+MSN+Zene+Film+Szövegszerkesztés. Ezekből az esetek 90%-ban legalább kettő, de inkább 3 dolog fut. A kérdésem az, hogy a gépben található 512 ram elég lenne-e ezek zökkenőmentes végrehajtásához, vagy inkább az egy giga javallott Win XP-hez(esetleg a Celeron M proci inkább a probléma). A másik nagy kérdés, hogy meg lehet-e azt valahogy oldani, ha a notin csak D-Sub kimenet van, hogy a képét (filmet) kitegyem TV-re.

  • footy

    addikt

    Sziasztok!

    A renew program keretében néztem ki a HP NX7400-at. Általános felhasználásra kellene a gép, letettem a noti+játék kombóról. Általános felhasználás: Böngészés+MSN+Zene+Film+Szövegszerkesztés. Ezekből az esetek 90%-ban legalább kettő, de inkább 3 dolog fut. A kérdésem az, hogy a gépben található 512 ram elég lenne-e ezek zökkenőmentes végrehajtásához, vagy inkább az egy giga javallott Win XP-hez(esetleg a Celeron M proci inkább a probléma). A másik nagy kérdés, hogy meg lehet-e azt valahogy oldani, ha a notin csak D-Sub kimenet van, hogy a képét (filmet) kitegyem TV-re.

Aktív témák