Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • rpeter

    csendes tag

    Üdvözlet a sokat próbált notebookszakembereknek :)

    A nyár végén (vagy közepén, anyagi helyzetemtől függően) szeretnék egy laptobba beruházni, mivel nagyon meguntam a 10 éves p3-as kolis számítógépet és monitort cipelni, valamint az ereje is megkopott az idők során (bár most is arról írok :) )
    Hosszasan olvasgattam az üzeneteket és latolgattam, hogy mennyi pénzt tudok megszerezni, és mivel mindenki ajánlgatta, kinéztem én is jó szemmel a Lenovo TP R61i-t néztem ki [link] (ThinkPad R61i (NF555HV) ez a modell 177 000Ft áfával)

    - Amire használnám főként internetezés, szövegszerkesztés, msn, film /ezekhez nem kellene jobb gép, mint a mostani P3-asom :) / Viszont gyakori vendégek lennének a különböző 3d-s tervezőszoftverek /Autocad, inventor, Catia/, valamint vieókat szeretnék digizni és vágni /Firewire link szinte nélkülözhetetlen/ és viszonylag gyakran dolgozom multimédiakészítő programokkal. Ezeknek kb megfelelő lenne a Lenovo konfig. Játszanék is szerintem rajta, de semmi olyannal, ami ne futa el egy ilyen gépen /passzián-admirális-cod2/
    -Oprendszer valszeg XP, de szeretném megtanulni valamelyik Linux disztribúció használatát is, valószínűleg az Ubuntut, ha nem adnak hozzá oprendszert az nem különösebben probléma.
    - Fontos lenne, hogy bírja a strapát, mert hurcolnám mindenhova /vonatozna, sétálna/, mint a véres kardot, és nem szeretnék szervízbe járni vele havonta.
    Felszereltségben is ezt a konfigot tekinteném alapvetőnek - bár minden oldalon más felszereltséget írnak.
    -Árban szinte minimális az esélye, hogy többet ki tudnék adni érte sajnos ez is megerőltető lesz anyagilag.

    Főként az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e várnom a nyár végéig a vásárlással, vagy amint összegyűlik vegyem meg? - mert nem szeretnék úgy járni, hogy már csak rosszabb ár/érték arányú modellt tudok venni, mert kifutott a széria /Fényképezőmmel majdnem így jártam, keresgélhettem egész éjjel, mire találtam egy raktárat, ahol még volt.../

    A sima Lenovó 3000 N200-as szériával is szemezgettem, mivel valamivel olcsóbban tudja ugyanezt, és a legelső kiszemeltem is onnan volt, csak most levették az árlistáról, úgyhogy nem tudom belinkelni.

    Esetleg ha valaki még tudna más modelleket ajánlani, bár nagyon belepistultam a lenovókba :)

    Köszönöm előre is a válaszokat, észrevételeket :)

    [ Szerkesztve ]

  • rpeter

    csendes tag

    Köszönöm a javaslatokat, akkor megvárjuk, mi lesz, ha kijönnek a fincsi újdonságok, most még úgy sem tudnék kiköhögni 180 rugót :) Remélem a türelem tornaterem :)

  • rpeter

    csendes tag

    válasz adm #15655 üzenetére


    Igen, az autocad a legismertebb program laikusok körében, mert ugye az autót ismerik a cad-et meg írják a tájékoztatóban felvételinél :))

    Saját tapasztalat, hogy a 2005-ös autocad egy 765 Mhz-es 128Mb SDRAM-os gépen is tökéletesen használható 2d-s munkára (egyébként 3d-sre meg használja akinek muszáj), nem gyors de használható.
    Aki viszont megismeri az Inventor, Catia, ProEngineer, Solid Edge programokat, az életében nem veszi többet a kezébe az autocad-ot, csak ha 3 vonalat kell összekötni, de vannak olyan elvetemült ismerőseim, akik még azt is Catia-ban csinálnák :)
    Ezek a programok (Inventor, Catia, Autocad Mechanical Desktop) elmennek egy 2400-as celeronon és 512 MB DDR 400-as RAM-mal megtömött számítógépen, és mindennapi munkákra tökéletesen használhatóak is. Aki pedig profi kategóriában tervez vele, azt a cég el fogja látni hivatalból egy 4 processzoros 16 giga RAM-os asztali monstrummal, jobb esetben kap hozzá 3d-s megjelenítő eszközt is (Audiban pl így tolják), és eszébe sem jut laptopon tervezni.
    A megjelenítésben nem vagyok otthon, a legjobban az analógokat szeretik tervezésben, személyes tapasztalatom nincs, hogy ne lehetne lcd-n is tervezni.

    Összefoglalok egyszerűen: az egyetemen a gépészkarra járóknak, vagy jelentkezőkenk bőven elegendő a ma kapható összes noti szerintem, adm által kiemelt kitételek figyelembe vételével. :)

    OFF: Én is oda jelentkeztem, leírom mielőtt szó érné a ház elejét, csak szakmai középben kicsit több ismeret átjön általában, mint egy gimnáziumban. :)
    OFF2: A matek érettségi marha könnyű volt és egyértelmű...

    [ Szerkesztve ]

  • rpeter

    csendes tag

    válasz fwgoze #16072 üzenetére

    Hát, AutoCAD-hez olyat vegyél ami elsőre megtetszik, mert minden konfiguráción fut. Saját tapasztalat:
    675Mhz Celeron 128Mb SDRAM 16Mb-os Nvidia Vanta meg valami csóró szerzett winyó és használhatóan fut még 3D-ben is....
    Ha komolyabb tervezőprogikat szeretnél használni, ami erősen javallott, mert az AutoCAD szinte semmire sem jó a gépészeti tervezéseknél, akkor ajánlott a Core2duo, dedikált VGA (kicsit favágó vagyok de asszem ez az amikor nem integrált, ha nem, javítsatok ki :B ) minél több minél gyorsabb RAM, de 1Gb a minimum szerintem, a winyó nem számít különösen. A gép kijelzőjét próbáld ki vétel előtt, mert ha nem tetszik, szenvedni fogsz vele. Kontraszt jó ha állítható, megkönnyíti az életed szerintem.

    Javaslat: Vedd meg a legszimpatikusabb gépet, és az AutoCAD menni fog

  • rpeter

    csendes tag

    válasz subidu #16551 üzenetére

    Üdv!

    Mint már többször említették ebben a topikban notin nem fog sz játszani, ha játékra kell konfig, vegyél egy batár asztalit és a maradék pénzedből egy olcsó ám használható notebook-ot.
    Amúgy a notebookcheck tesztje a gépről

    Ha nem tudsz angolul esetleg, akkor a /neked/ lényeges rész:

    Amíg a régebbi játékok (Doom 3 vagy F.E.A.R.) jól teljesítettek, elkezdett érdekelni, hogy hogy teljesít a gép a mostani játékok és a DirectX10 alatt.
    A Crytek által készített benchmark teszt azonnal összerombolta a teljesítménynövekedésről alkotott illúzióinkat. Míg a játék relatíve jól játszható volt az átlag 45.7 fps-sel alacsony részletesség és 1280x720-as felbontás mellett (összehasonlításképp a gép natív felbontása 1440x900) a képkockák száma drasztikusan leesett (20 fps) amint közepes beállításokra váltottunk. Nem nagy élvezet úgy játszani...

    És ugyanezek igazak minden újabb játékra. Alacsony beállítások mellett eldöcögnek, de nem térül meg az anyagi befektetés az asztali pc-khez képest.

    [OFF][/OFF]

    [ Szerkesztve ]

  • rpeter

    csendes tag

    válasz Thusor #16676 üzenetére

    Hát igen, csak ha nincs jó hűtése, szar anyagból van összerakva és nem tervezik meg normálisan az alaplapot, tönkremegy a tökéletes alkatrész is.... Ráadásul a hibák jó része az elhasználódásból adódik (zörög, lötyög, kattog, éget), az pedig az anyaghasználat...

    R61i ár éték arányban a legjobb, a beépített magnézium roll-cage miatt elpusztíthatatlan....

    Spyduck : minden elismerésem a kitartásodért, hogy lebeszéld azokról a gépekről :)

    Kolivanov777: Játékra notebookot NEM fogsz tudni venni.... Több százezerért esetleg egy olyat, amin megszorításokkal futnak a játékok.... de spyduck már válaszolt is :)

    [ Szerkesztve ]

  • rpeter

    csendes tag

    válasz kolivanov777 #16693 üzenetére

    Lejárt a mod időm....

    Itt egy review hozzá, remélem angolul tudsz,ha nem a játékteszteket megtalálod szerintem :)
    (az oldal közepén van kb)
    http://www.notebookcheck.net/Review-Toshiba-Satellite-A200-1O6-Notebook.7584.0.html
    Nem pontosan ez a konfig, de nagyon hasonló, csak ezt találtam....

  • rpeter

    csendes tag

    válasz spyduck #16737 üzenetére

    Azért egy 3000 N200-ason kétmagos procival megy a COD2 akár integrált videókártyás akár nem... Nem maximum felbontáson, maximum részletességgel, de akinek ilyen igényei vannak az ne vegyen notit vagy költsön rá milliókat....

  • rpeter

    csendes tag

    válasz T500 #16955 üzenetére

    14" és a CAD megfér egymás mellett, egy egyetemi/főiskolai felhasználás mellett (bár én inkább fogok hurcolni egy 15,4"-osat, mert nincs pénzem 14"-osra :) ) ha profi szinten munkára használja, venni fog minimum egy monitort, de egy nagyon combos asztali gépet is leizzaszt a PROFI (sok alkatrészes, 3D-s) CAD...

Aktív témák