Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Tristis

    őstag

    Kicsit olvasgattam. Azt hiszem soha nem lesz laptopom:) Igazából semmire sem jó. Gönye, kicsi monitor, melegszik, béna billentyűzet... a hideg kiráz tőle :DDD
    Meg ahogy a konfigokat néztem....
    200.000Ft: Ebből nekem kijött egy MVA paneles monitor, egy közepes játékgép és egy nagyon klassz kis hangcucc illetve klassz bill és egér. Ha mai árakat nézzük akkor még talán egy lézernyomtató is...
    Mondjuk persze, aki mindenhova cipeli és 100.000Ft-ja van....
    Jobban belegondolva, ha két hely között ingáznék akkor is inkább vennék két egy 30.000Ft és egy 70.000Ft-os konfigot (monitorral persze). A másodikon már játszhatnék is bőszen. Esetleg helyhiány miatt jó egy laptop, de már szinte mindenhol van net ha nagyon kell, és megéri azt az 100-200Ft-ot egy évben háromszor ha muszáj. Zenét hallgatni meg nem ezen kell. Aki meg nem bír magával és utazás közben is muszáj kattognia az meg is érdemli.... (Én már csak tudom, én is néztem pda-n sorozatokat vonaton:))
    Szvsz még mindig nem értem, miért jó egy laptop. Az egyetlen komoly érv mellette a fogyasztás. Ezzel csak az a baj, hogy az amortizáció meg ezt is anulálja... és még gyakrabban is mennek szarrá, mint az asztali technológiák.

    Tényleg, miért használnak az emberek laptopot??? Segítsetek már nekem ebben, mert a mai napig nem értem. (Természeten üzleti célokra, az más...)

    Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

  • Tristis

    őstag

    Köszi szépen a válaszokat!

    Azt szürtem le, hogy a mobilitás a legfontosabb, a második meg "az ágyban nézem a tv-t":D.
    Nekem nagyon picik ezek a notebook vinyók. Számomra szükséges kb. 100-150gb hely a zenéimnek, hogy mindig megtaláljam azt, amit éppen hallgatni szeretnék. És akkor még a filmek, a nyelvi hanganyagok, a sorozatok:D Persze ezt is lehetne okosan csinálni és akkor szűken ki lehetne hozni 200 gigából is talán. Bár most FLAC mániám van, az maga 100 giga.....

    Amúgy én is csak kb. 25%-ban használom a gépem játékra, és ezek közül is csak kb. 5-10%, amihez kell is a jó gépigény. Csak azért írtam ezt, mert akár az is kijön belőle. Ha úgy nézzük meg 65+35-ből meg kijön újonnan egy tűrhető gép nagy vinyóval. Nálam a számítógép a tv is (nekem elég a 19 col erre).

    Gondolom sokat fejlődtek a kijelzők, régen, amikor én nézegettem őket még nagyon ótvarok voltak (kb. 2 éve). Az viszont igaz, hogyha közelről nézed a kijelzőt akkor ugyanolyan jó, ezzel teljesen egyetértek.
    Egyikőtök írta, hogyha lenne játékos gépe felenné az életét. Azt hiszem nekem az enné fel az életemet, ha még házon kívül is a notiba bújnék. Azért adtam el a pda-mat is. Meg van egy csinos asszonykám és inkább vele foglalkozok, minthogy egész nap a fórumot olvasgassam :DD

    Köszi a válaszokat! Előre Prohardver! :C

    Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

  • Tristis

    őstag

    válasz parandroid #26427 üzenetére

    :DDD :DDD :DDD Kész......

    Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

  • Tristis

    őstag

    Sziasztok!

    Untam magam tegnap és bár nem is akarok venni notit ránéztem a választékra.
    A cél a legjobb ár/érték elérése volt max. 140e pénzért kiterjesztett 3 év garanciával.

    Szempont:
    - min. 160gb vinyó (Thinkpad kiesett)
    - masszív felépítés
    - webkamera (hp potyogás)
    - az árhoz képest megfelelő processzor, videókártya
    - 2 giga ram
    - megfelelő szervízháttér (csillaghullás: Asus, Acer stb-stb.)
    - Jó billentyűzet
    - Legyen márka, mert tartós fogyasztási jószágról van szó

    Nem szempont:
    - brútusz
    - sd kártya olvasó
    - megfelelő tapipad

    Végül is az első három helyezett:
    1. Toshiba L300-1b9
    2. Lenovo 3000 500
    3. HP 550 (FS344/345)

    A Toshiba csak két év a gari és a szürke külső gyorsan kopik, de amúgy mindene rendben van. A Lenovo nekem nem tűnik annyira masszívnak, de amúgy ővele is minden rendben van. A Hp-ből sokminden hiányzik már, de csak egy favorizált gyártó. A Dellnek elég rossz volt a felszereltsége, azést esett ki. Sajnálom, de ha tartós dolgokról van szó és masszívitásról, akkor azt kell valljam, hogy Asus és Acer nem rúghat labdába...
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Ha már belenéztem, néztem netbook versenyt is.

    Szempont:
    - ÁR!
    - anyagból legyen
    - minél nagyobb winchester
    - minél nagyobb garancia
    - webcam
    - gyors bootolás

    Nem szempont:
    - brútusz
    - színesség

    Első három helyezett:
    1. Toshiba NB100-10x 75.500Ft 3 év garancia
    2. Acer Aspire one 79.000Ft 2 év garancia
    3. Fujitsu Siemens Amilo Mini Ui3520 Mondjuk legyen 70.000 Ftaz ára. 1 év garancia

    Megértem, ha valaki Asus eePc-jét hiányolja, de a 8gb-os verziótók kicsit húzóckodtam. Túl sokat kellene másolgatni a zenéket rá oda-vissza... +8gb sd kártyával (mert az még olcsó), már talán alternatíva, de akkor már 63.000Ft-nál járok. Szvsz nem érdemes törődni vele. Toshiba 3 év garival levett a lábamról, legjobb összerakási minőség is neki néz ki. Az Acer kompakt és nagyon gyorsan bootol, a siemens pedig szintén elég olcsó és van valami fontos bővítő csatlakozó benne.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Ezt szerettem volna megosztani veletek... Lehet, hogy kellene ilyen blogot nyitnom:D
    (Nem az én világom). Szívesen fogadom a kritikát, és kíváncsi vagyok nagyon, hogy ti hogy látjátok.

    Aki drágább jószágot mond arra eleve nem reagálok, mert értelmetlen. 3 év garival 130-140Ft a cél.

    [ Szerkesztve ]

    Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

  • Tristis

    őstag

    válasz Tristis #28167 üzenetére

    Az ár fontos és lehagytam (későbbi olvasók miatt)
    Toshiba L300-1b9 130.000Ft-ért adták ajándék táskával 2 év gari
    Lenovo 3000 500 130.000Ft 1 év gari (Kiterjesztést 12.000Ft-ért találtam 3 évre)
    HP 550 (FS344/345) 120.000Ft 1 év gari (Kiterjesztést szintén 12-ért találtam ipon-nél 3 évre)

    Még egy kérés: senki sem példálózzon használt laptoppal, mert semmi értelmét nem látom: videókártya végett most azt, hogy 1 évvel későbbi, vagy korábbi játékkal játszol... szvsz mindegy egy ilyen kategóriájú laptopokon. Meg azért használtan...

    [ Szerkesztve ]

    Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

  • Tristis

    őstag

    válasz Tristis #28167 üzenetére

    Most jobban átgondolva.... ha magamnak vennék gépet, akkor lehet, hogy mégsem ezeket venném. Talán őt: Dell Inspiron 1525 CL560 Street-1G
    Bár minden kisebb rajta, meg gyengébb, de mégis csak egy Dell 3 év garival.

    Mindezt úgy mondom, hogy soha semelyik laptoppal nem volt dolgom, kivéve egy ezer éves Thinkpadot. Szerettem:) (mondjuk 80 gigás vinyó már tényleg ótvarság.... cserélgetni meg nem akarnék soha alkatrészt, arra ott az asztali gép.)

    SŐT!!! Most láttam, hogy talán Audigy hangkari van benne. Akkor biztos ő a befutó!!!

    [ Szerkesztve ]

    Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

  • Tristis

    őstag

    válasz adm #28174 üzenetére

    - Először én is erre gondoltam: igen a proci nagyon gyenge pont.
    - Hd-t hagyjuk már.... Laptopon minek HD filmet nézni??? Vicc. 22 colon már érdemes.
    - Egyik youtube-os videón láttam egy kicsomagolást, ahol felkerült egy Sound Blaster Audigy telepítő cd. Persze ez jelenthet sokmindent...

    Sajnálom, de én 4 év garival proci ide vagy oda EZT venném 140-ből (és nem 150 körül).

    Mondjuk nem véletlen, hogy nincs notebook-om. Csak eljátszottam a gondolattal.

    Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

  • Tristis

    őstag

    válasz technoboy19 #28197 üzenetére

    Lentebb már írtam, hogy bár én nem akarok venni ilyen vackot, de én is Dell-t vennék hosszútávra. Gondolom laptopon nem játszani akarsz meg nem hd filmet nézni:)
    Egyetlen baja az üzemidő lehet, valószínűleg csak ilyen 2-2,5 órát számolj max.
    Én amúgy innen venném. Azért négy év gari elég komoly dolog.

    Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

  • Tristis

    őstag

    válasz Wandamme #28238 üzenetére

    Szerintem olvasd vissza az én értékelésemet, hátha érdekes. Először én is azt írtam, hogy így meg úgy jó laptop, de a végén mégis csak egy dell lett 4 éves garival:D
    Szerintem ez sem véletlen. Szerintem notebookon meg nem akarjon játszani senki, vagy szánjon rá 200 ropit.

    Ha meg kikapcsolódni akarsz és játszani... vannak nagyon klassz régebbi játékok. Nem is tudom mit említsek: Battlefield 2, Cs source, King's bounty, bármelyik focis játék, stratégiába is jöhet szinte bármi. Azt meg ugyan ne sajnáld már, hogy nem megy a gta IV meg a fallout 3 (az még talán), hiszen az komoly asztali gépeken is akad. Azért maradjunk szerintem a realitások talaján. Meg most elbaszol 200 ropit egy laptopért... 3 év múlva jó, ha 60 ezret fog érni. Bár én nem vennék laptopot 1 év gari alatt, mert minek.

    Szerintem nézd úgy, hogy a tartósság az első! Második a garancia! pl. egy 120 vinyóra felfér egy-két film, egy-két zene, meg még egy-két játék is. Az asztali gép meg úgy is ott van.
    Ha van 200.000Ft, akkor meg csináld azt, hogy veszel egy asztali gépet (jó olcsó videókarival) 100.000-ért meg veszel egy laptopot (mondjuk egy olcsó dell-t) ugyancsak 100.000-ért és már meg is vagy. A másik gépbe meg később még vehetsz egy jó közepes videókarit mondjuk 2 év múlva és meg is van oldva a játék is meg a mobilizáció is. Ezen szerintem érdemes elgondolkodni.

    Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

  • Tristis

    őstag

    válasz ludsimon #28262 üzenetére

    Én is így vagyok ezzel. Van egy kőstabil gépem Ati 3850-es karival. Majd talán 3-4 év múlva veszek másikat. De végül is minek?? Mondjuk az is igaz, hogy emellett ráfeküdtem a perifériákra, mert azokat elég ritkásabban is venni:
    - MVA monitor
    - fullos multis bill
    - lézernyomtató
    - 5.1-es fadobozos hangrendszer

    Szerintem valahogy így érdemes ezt nézni. Engem egyáltalán nem bánt, hogyha 2005-ös, 2006-os játékokkal kell játszani.... Egyszer rászoksz a 3-4 éves lemaradásra...
    23 évesen én már nem tartom értelmes emberi viselkedésnek játékokról beszélni:)
    Kivéve ha ultizunk!! :D

    Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

Aktív témák