Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • spyduck

    nagyúr

    válasz hamy #27311 üzenetére

    előtte nézd meg van-e rá még gari mert lehet, h meglepetés fog érni: [link]

    A gx610px egy gagyi műanyag, sztem gondold ez meg jobban. Ha nem akarsz HP-t akkor nézz vmi Dell-t vagy IBM thinkpadot. Mennyi a kerert rá?

    [ Szerkesztve ]

  • Tim82

    nagyúr

    válasz hamy #27311 üzenetére

    Az 1. noteszem hp nc 4400 renew, 1 év három hónapja van meg...

    Ollé, pedig ez egy igen szép magnézium-alumínium házas business class-darab. Fura is ez a kijelző-töréses, tapipad-melletti-repedéses dolog, nagyon nehéz elképzelni kíméletes használat mellett...

    Alaplapi vezetéknélküli kiment, inteles diagnosztika kiírta nincs rádiójel

    Tuti, hogy cserélhető miniPCI vagy miniPCI-E wlan kártya van benne, azt tudod relatíve olcsón cserélni, no nem HP-szervízen keresztül ajánlott (ők eléggé elszállt áron tennék, ha nem garanciális). De az is lehet, hogy sima driver-újratelepítés megoldaná...

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Peet210

    őstag

    válasz hamy #27311 üzenetére

    Nekem kollégám dolgozott ilyen felszereltségű notival. Egy idő után már nem használta tovább, nem akarta tovább nyúzni munkában ezt a gépet + a dwd író se volt már benne tökéletes.

    Én egy Lenovo SL400-ast használok munkára. Megy rajta AutoCAD (bár én csak építész rajzokhoz használom tehát csak 2D, bár itt is adódnak több MB-os fájlok amiket bontogatni meg kezelni kell), egy ArchiCAD alapú program (itt 3d-s nézetben a 200-250 ezer poligonszám feletti modelekkel már nehezen birkózik meg) és Navis meg persze sok egyéb progrma, de ezek kellett most kiemelnem.
    Amiket erről az oldalról magamnak néznék azok ezek:
    HP
    Lenovo
    E kettő közül is a HP felé mennék a proci miatt (bár engem nem zavar 14,1" kijelző).

    Jah, persze HP nem kell :D , bocs.

    [ Szerkesztve ]

    Today's record, is tomorrow's motivation

  • adm

    őstag

    válasz hamy #27311 üzenetére

    és ezek a problémák mind 3 hónap alatt jöttek ki? nehezen tudom elképzelni... egyrészt nézd meg amit spyduck javasolt, másrész a hp-kra garancia időn túl is lehet garanciabővítést venni. 30k körül van, ami jóval kevesebb, mint egy nagyjavítás.

    16core - 32thread - 64gb

  • spyduck

    nagyúr

    válasz hamy #27315 üzenetére

    Csak keresgélni kell a neten, amik jó gépek azok ezek:
    HP compaq 6510b, 6710b, 6715b, 6910p, 8510p, 8710p, 8510w, 8710w
    HP Compaq 6530b, 6730b, 6735b
    HP EliteBook 6930p, 8530p, 8730w, 8530w
    IBM Thinkpad R61, R61e, R61i, T61, T61p, r400, r500, t400, t500
    Dell Vostro, Lattitude, XPS minden modellje
    Toshiba Tecra
    Fujitsu Siemens Lifebook

    Az N500-at én nem venném meg például. Az MSI-nek nem, h a supportja rossz de az anyaghasználata is pocsék, dettó ua. az ACER.
    Sztem A FUSI se jó de lehet előbb vennék Fusi-t mint ACER-t vagy MSI-t.

  • spyduck

    nagyúr

    válasz hamy #27321 üzenetére

    A baj az, hogy ehhez nincs carepack!
    Hogy ne lenne!!! Csak lehet a boltban nem adnak de ha felhívod a HP-t akkor ők is mondanak neked árat.
    Amúgy meg inkább nézz egy 6735b-t
    Ennek 9900ft a +1év garija és sokkal jobb minőség is (csak is renew-t)

  • adm

    őstag

    válasz hamy #27326 üzenetére

    az összes problémája a gari lejárta utáni 3 hónapban jött ki? ha nem akkor mért nem vitted szervizbe és miért nem bővítettél garanciát tulajdonképpen egy alap alkatrész áráért? de mint mondtam, még most is bővítheted.

    másodjára is: fogadd meg spyduck tanácsát.

    [ Szerkesztve ]

    16core - 32thread - 64gb

  • Tim82

    nagyúr

    válasz hamy #27316 üzenetére

    Izé, biztos, hogy ez egy nc4400? :Y

    Egy magnézium-alumínium házas noti nem nagyon törik, reped. A mostani notim (IBM Thinkpad T41p) elődje egy T40 volt, egyszer leejtettem másfél méterről, keletkezett két apró karc a TFT-n és két bad sector a vinyón, mert padlóra érkezéskor beletéphetett az olvasófej.

    Nem kételkedem abban, amit írsz, de oltári pechesnek kellett lenned. Ez kicsit olyan, hogy a gyémántot is össze lehet törni, ha egy bizonyos ponton ütsz rá - de ha nem tudod, hol van az, akkor igen nehezen lehet ezt kivitelezni. :U

    Másrészt szvsz kb. 15k ráfordítással lehet orvosolni mind a wifi, mind a két burkolati hibát, körbe kell járni persze hozzá a használt notis boltokat/bontókat. Egy nc4400 megérne ennyi beleinvesztált pénzt. :K

    Ui.: a fotóid nagyon jók (megnéztem kíváncsiságból, az adatlapodról kiindulva). :)

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • adm

    őstag

    válasz hamy #27337 üzenetére

    1.öt munkanapos garancia van rá.
    2. nem kell ott hagynod a notit. átnézik, megrendelik az alkatrészt, szólnak ha mehetsz. a legnagyobb javításokat max egy fél nap alatt elintézik.
    3. van olyan szerviz ahol a gép alján található matrica alapján ellenőrzik a garanciát.
    4. hp-compaq gépekre lehet venni garancia lejárta után is garanciabővítést. sőt neten is meg lehet rendelni!
    4. ha munka eszköz mért nem bővítettél garanciát? huszonezerért +2 év nagyon baráti.

    ez nem pech, nem ilyet kaptál és nem pénz kidobás. ezt vastagon te basztad el. többször is. másrészt vannak páran akik használnának ütött-kopott, karcos, repedt nc4400-et egy ipari hulladék msi helyett. ha az 5 munkanapos garanciát nem bírtad kibírni, akkor az 1-2 hónapos majd megy? most borítékolható a pénzkidobás.

    azt kell mondani, hogy meguntad és tetszik a zongora lakkos lángnyelvmintás gamer noti.

    16core - 32thread - 64gb

  • adm

    őstag

    válasz hamy #27340 üzenetére

    én kérek elnézést! nyugodtan vedd meg az msi-t. ha kategóriájának egyik legjobb modelljét nem tudod megfelelően használni/karbantartani, akkor az msi-vel elégedett leszel. ha beleolvasol az msi topikba, akkor láthatod, most már lényegében nem az a kérdés, hogy elromlanak-e, hanem az, hogy mikor. és ha elromlik legalább romoljon el 3x, hogy visszaadják a pénzt. ilyen feltételek mellett munkához msi notit venni, na az a luxus és az nagyon nem éri meg.

    ilyen esetben a 30ezres carepack nem azért kell, hogy még többet dobj ki. hanem, mert egy olyan szervizes is súlyos ezreket fog kérni egy alap átvizsgálásért, aki 3 notit látott életében.

    az öt pont, amit leírtam pedig nagyjából félórás kereséssel és pár telefonnal kideríthető. esetleg ebben a topikban is visszakereshető. amikor az első hibát észrevetted el kellett volna vinni szervizbe, pl megelőzendő a többi hibát. abban sem vagyok biztos, hogy ezek a rejtélyes hibák nem beállításból (kijelző-energiamenedzsment, wifi-titkosítás) származnak.

    ez a nem költünk rá, nem gondozzuk, nem tartjuk karban, ha meghibásodik nem visszük (jogosan) szervizbe és addig használjuk amíg működik hozzáállás egy komolyabb műszaki cikknél sem nyerő, nemhogy egy laptopnál. ezt tetézed azzal, hogy egy msit vennél. ha két hétig megy, akkor két hétig használod? :DDD azt veszel, amit akarsz. ajánlottam egy 30k-s megoldást. amiért kis szerencsével szakszerűen helyrepofozzák a géped.

    az általad vélt személyeskedés... ha egyszer rajtad múlik? kit írjak, ki tette tönkre?

    mod: és még mindig ott van a warranty check. több mint valószínű, hogy 3 éves garival adták. legjobb esetben még majd egy év garancia is lehet rajta.

    [ Szerkesztve ]

    16core - 32thread - 64gb

Aktív témák