Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biga

    senior tag

    válasz Egon #32874 üzenetére

    Van igazsag abban amit irsz, mar ami pl az alaplapot/tapot stb illeti. Bar én egy kicsit ezt inkabb a hatranyanak is tekintem a DIY-nek, lehet nagyon jo mikroszervert/DNAS-t épiteni otthon ilyen-olyan, akar hasznaltan összelegozott holmibol, csak épp az addig a pillanatig csak feltételesen megbizhato jatékszer marad, mig komolyabban nem értesz hozza, illetve el nem kezded komolyan összvalogatni hozza a cuccokat. De akkor meg ugye mar se az ar, se az interkompatibilitas nem lesz igaz. Na ilyenkor mar csak a hardcore geek ragaszkodik a maga épitett géphez, az meg ugyebar a nagyon marginalis réteg, és föleg nem tanacsot kérni jön ide :P
    A hazzal kapcsolatban meg, te is irod, legyél elörelato, meg cserélj hazat, hogy több HDD beleférjen... De ha elörelato vagy, akkor eleve vehetsz olyan NAS-t, amibe eleve több HDD belefér, és a legtöbbhöz eleve tudsz utolag külsö bövitöket is hozzaadni :) Es akkor hazat sem kell cserélni :P
    De a lényeget szerintem neked sem sikerült megfognod, pedig az elsö bekezdésben leirtam:
    De a fö érve inkabb az, hogy legtöbben nem értenek sajat NAS épitéséhez, igy pl egy konyhai robotgépet is lehetne jobbat épiteni otthon, de a legtöbben mégis boltban veszik.
    ;]

    De nem akarok én valami DIY ellenesnek tünni, imadtam am én is épitgetni a sajat cuccaimat sokaig, a HTPC-t, a kis otthoni szervereket, NAS-okat. Meg is volt hozza az eszközöm és még talan némi tudasom is, de végül rajöttem, hogy ha komolyan akarom csinalni, akkor mar se idöm, se kedvem nincs hozza, hogy javitgassam, buheralgassam.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Új hozzászólás Aktív témák