Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szekera

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni monitorcseréhez!

    2010. decemberben vásároltam DELL UltraSharp U2311H monitort.
    Azóta is nagy megelégedéssel, problémamentesen, hibamentesen használom (gyakorlatilag újszerű).
    Általános használat jellemző, kizárólag netezek, filmet nézek és ritkán Cs:Go játékot játszom, kb. hetente 1-2 órát.

    Fejlesztettem a gépemet: ASUS Prime B350-Plus alaplap, AMD A12-9800 AM4 processzor, be quiet! Pure Rock 120mm hűtő, G.Skill Ripjaws V 2x8GB DDR4 3400MHz F4-3400C16D-16GVK RAM, 250GB Samsung 960 EVO M.2 SSD.

    Szeretném nagyobbra cserélni a monitort, legalább 27"-osra gondolnék.
    A DELL-el nagyon meg vagyok elégedve, az USB-Hubot kifejezetten szeretem (kényelmes).

    Később várhatóan 2018. tavaszán Raven Ridge alapokon újabb APU kerül a konfigba (ezért lett választottam ezt a RAM-ot akciós áron).

    Szeretnék tanácsot kérni Tőletek, hogy 100-150 eFt-os keret (max. 200e) esetén mit javasolnátok-ajánlanátok továbblépésre. 16:9 és 16:10 arányokban gondolkodom.
    Most is hosszabb időre, előre tervezek, nagyobb felbontásokban (wqhd, uhd?) szeretném használni az új monitort.
    Lehet hogy kevés a jelenlegi APU, de jövő tavasszal cserélném. Esetleg addig visszább kell venni a felbontást FullHD-ra? Freesync-et érdemes figyelembe venni a választásnál?

    Előre is köszönöm segítő tanácsokat!

    [ Szerkesztve ]

  • szekera

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni monitorcseréhez!

    2010. decemberben vásároltam egy DELL UltraSharp U2311H monitort.
    Azóta is nagy megelégedéssel, probléma- és hibamentesen használom (gyakorlatilag újszerű).
    Általános használat jellemző, kizárólag netezek, filmet nézek és ritkán Cs:Go játékot játszom, kb. hetente 1 órát.

    Fejlesztettem a gépemet: ASUS Prime B350-Plus alaplap, AMD Ryzen 2400G AM4 processzor, be quiet! Pure Rock 120mm hűtő, G.Skill Ripjaws V 2x8GB DDR4 3400MHz F4-3400C16D-16GVK RAM (akcióban), 250GB Samsung 960 EVO M.2 SSD.

    Szeretném nagyobbra cserélni a monitort, legalább 27"-osra gondolnék.
    A DELL-el nagyon meg vagyok elégedve, az USB-Hubot kifejezetten szeretem (kényelmes).

    Szeretnék tanácsot kérni Tőletek, hogy 100-150 eFt-os keret esetén mit javasolnátok-ajánlanátok továbblépésre. 16:9 és 16:10 arányokban gondolkodom.
    Most is hosszabb időre-távra, előre tervezek, nagyobb felbontásokban (wqhd, uhd?) szeretném használni az új monitort.
    Mire elég a 2400G APU?
    Freesync-et érdemes figyelembe venni a választásnál?

    Tetszik: Dell U2715H és U2717D , itt többször is ajánlották a Lenovo P27Q-t.

    Előre is köszönöm segítő tanácsokat!

    [ Szerkesztve ]

  • szekera

    csendes tag

    válasz Mamuska #87787 üzenetére

    Köszönöm a véleményedet, hsz-t.

    A "Mire elég a 2400G APU?" kérdést a monitor méretével (27" v. annál nagyobb? legyen), felbontásával (wqhd v. uhd), ill. a freesync alkalmazásával összefüggésben tettem fel.
    Kb. 50-70 cm-ről nézem a monitort.

    Bocs, ha nem volt elég egyértelmű a felvetés. Csak szeretnék továbbra is minőséget hosszú távra vásárolni. És szeretném a legtöbbet kihozni a lehetőségekből.

    Még egyszer is köszönet!
    Előre is a véleményekhez, tanácsokhoz. :R

  • szekera

    csendes tag

    válasz Mamuska #87789 üzenetére

    Szia Mamuska!

    Köszönetem fejezem ki értékes tanácsodért! :R

    (Néhány napot vívódtam még a Dell U2715H végett...)
    Sikerült egy egyedi akció keretében megvásárolni a ACER XF270HUABMIIDPRZX monitort (122k).
    Messze felülmúlja várakozásaimat!!! :C
    Gyönyörű, erőteljes színek, pixelhiba mentes, tökéletes.
    Csak ajánlani tudom mindenkinek.
    Igaz a beállítások Win10 alatt kutatást igényelnek, mivel nem ismeri fel ezt a típust.

Új hozzászólás Aktív témák