Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    Üdv!

    Erről tudnátok véleményt mondani? [link]

    A közeljövőben kell vegyek új monitort, semmi baj nincs a jelenlegivel, de nagyobb kell, és nagyobb felbontás, hogy elférjek a kijelzőn. 3D modellezésre kell, de most annyira nem fontos az IPS meg egyéb jobb nem TN panel, mert nincs rá keret. Mindenképp 24"-os kéne és 1920x1080 felbontás. Az nagy érvágás ha csak 23.6"-os a képernyő?

    A keret 60K, a márka, válaszidő mindegy.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    Nah mivel szerintem én is (valamennyire jogosan) el lettem küldve a fenébe hogy 60ezres TN monitort vennék, akkor inkább gyűjtök IPS-re. Igazából az is benne volt ebben, hogy már "csak" kétszer annyiért, 120e-ért láttam ilyen kijelzőt. Persze jött old artist akinek az aláírásában ott van 83ezerért egy ips-es megoldás.

    Ha megnézitek egyébként az ipon oldalát (én azért szoktam elsőnek azt nézni mert közel van és valamennyire olcsóbb szokott lenni a többinél, persze nem mindig ott vásárolok) akkor ott lehet látni hogy 100e ft alatt szinte csak és kizárólag TN paneles monitorokat árulnak, van persze Dell U sorozatból, scak azt már nem mindenki nézi meg 120+e forintért. Hja és persze a legtöbb oldalon nincs kiírva hogy milyen paneles, így annyira nem is zavarja a nézelődőt.

    Nah mindegy, ebből kifolyólag is gondoltam hogy nincs 80ezerért IPS paneles kijelző (24"-ban), és valszeg elég sokan vannak így, és nem azért mert mindenki ki akar b@$zni magával hogy 60-80 e-ért vesz TN paneles monitort.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz El Kebir #143 üzenetére

    Köszi, de látod erről beszéltem, 24"-os 110-120e-ért van csak. Azért ennyit nem akarok áldozni egy monitorra, 80e-ért még oké de több tényleg nem. A fórumtársnak jobb ajánlata van 24"-os LG 83e-ért, e-IPS.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz almabaro #148 üzenetére

    "...de mint ahogy itt írta előttem valaki ez nagyon sok egy 24" monitorért"

    Nah remélem nem rám gondoltál itt. Amúgy ha már 24" tényleg nem szabad TN mert ha középen nézed a szélén már másként látod a színeket. Ahogy néztem máshol 80-90-ért már van IPS. Monitor és TV egyben szerintem nem úszod meg 100e alatt, úgyhogy lehet jobban járnál ha vennél egy monitort és egy TV tunert a gépbe. Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    Sziasztok!

    Szeretnék egy ~24-es monitort, filmezésre, böngészésre.
    Játszom is, de multiplayer nincs, szóval a válaszidő nem is fontos, gondolom azért nem lenne használhatatlan egy 10-20ms-es kijelző sem.

    Ami nagyon fontos lenne, azok a színek. Nem vagy grafikus, de amióta lett egy IPS-es notim, azóta nem bírom a TN-t nézni. :D

    A keret olyan 40K. De ha van nagyon sokkalsokkal szebb és élethűbb színű és megéri a 40-hez a különbözetet, akkor felmehetünk 60K-ig.)

    Jó lenne, ha PWM mentes lenne, de a színek sokkal fontosabbak lennének. Képfrissítés legalább 60Hz, a 75 nem baj, de több nem kell. :D
    Felbontás max 1920x1200, ennél biztosan nem szeretnék nagyobbat, jelenleg 1680x1050 van. Most egy 1050 Ti hajtja meg.

    Nézegettem már a kínálatot, de akkora a választék és olyan rég vásároltam már monitort, hogy nem tudom mit kell venni.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák