Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hmmm1

    aktív tag

    Sziasztok!
    Na végre egy jó kis fórum, ahol hozzáértők is vannak. Tegnap olvasgattam már itt egy kicsit, konkrétan egy monitorral kapcsolatban.
    Valóban igaz, hogy minél jobban belemerül az ember annál nehezebb dönteni.

    Magamtól az Asus VX239H monitort néztem ki, youtubeon nézegettem róla videókat, igaz nem sok jó volt, illetve hallottam némi negatívumot is róla, ámbár szinte biztos hogy emelett fogok dönteni. A Dellek nem néznek ki rosszul, de a legtöbbnél 8ms a válaszidő és lehet kicsit zavaró lenne már. Akkor Samsung esetében ami hasonló tudású és IPS annak nem tetszik az a kékes színe a kereten, nem tudom minek kellett az.
    Tegnap rákerestem itt a monitorra és kb 3 oldalnyi találatot adott ki (csak azon hozzászólásokat ahol szerepelt ez a szó ugye, így minden véleményt nem hiszem hogy láttam) de úgy látom elég nagy a kereslet erre a monitorra :)

    És akkor a lényeg: ASUS VX239H - szeretném majd PS4-re is kötni, illetve játék, gyors mozgókép, multimédia, filmre lenne. És inkább IPS mint TN, vagy sima LED, mert 5ms is bőven jó szerintem.
    YT videókban azt mondták hogy a monitor azért Ghostingol vagy mi, de lehet észre se venném, illetve még egy dolgot írtak, ami ilyen kifejezés, nem csak nem jut eszembe. Ezekről tud valaki valamit? Vagy gyakorlatban mit takar, vagy csak inkább ez ilyen tipikus vegyünk észre mindent dolog az ilyen usereknél?

    PS4-n használta már valaki esetleg? A másik fontos dolog lehet a beépített hangszoró és ebbe van, bár elméletileg nem a legjobb, viszont mondjuk ha nem a monitor hangszóróját akarnám használni, akkor vajon mi kellene átalakító hogy egy 2.1-t rátudjak kötni a konzolra, plusz pc-n is azt használnám mint most. Szal hogy annyira ne kelljen szórakozni a kábelekkel mindig.

    Illetve panaszkodtak arra is, hogy a monitor talpával van valami, mert sokaknak gyárilag ferde volt és széria hibás is lehet.

    Végezetül olvastam hogy ajánlják többen is az Oazis üzletet és ott van ilyen Pixel garancia dolog. Na már most ha én nem szeretném nagyon kiszedetni velük a dobozból stb. de kérek rá pixel garanciát (+ 2 ezer forint) és esetlegesen lehet látni fehér/fekete pöttyöt, pixelhibát, akkor úgy utólag kicserélnék ?? (de saját szállítási költségemre gondolom)

    ui.: LG monitort is nézegettem, az se lenne rossz, de "tudásilag" kimenetek terén mintha gyengébb lett volna. Kivéve ami ismerősnek van LG DM2352D monitorja (és most nézem, hogy milyen zsír lenne egy ilyen... nem tudom miért nem forgalmazzák már)
    http://www.arukereso.hu/monitor-c3126/lg/dm2352d-pz-p105423251/#termek-leiras

    Passzív 3D-s igaz, de TV is egyben, 2x5W a hang teljesítménye, távirányítós!!! meg minden, kb ugyanez minden, de mégis sokkal jobb/több, és elég szép a képe (IPS). 65e-t lazán megérNE.

    Még egy kérdés, mert távirányítóról beugrott, hogy az ASUS-nál emlegetik hogy elég rosszak a gombjai és elég nehez kezelni, annyira érzékeny vagy mi? Nem tudom elképzelni. Ezzel mi a helyzet?

    Illetve kalibrálás, nem hinném hogy állandóan kéne állítgatni a monitort vagy hogy olyan nagy valami lenne.
    Bár ha jól emlékszem a fentebb említett LG-ben van fényérzékelő szenzor vagy mi. Az se lenne hülyeség az ilyen monitoroknál sem, vagy adhatnának hozzá távirányítót igazán.

    :) :R

    [ Szerkesztve ]

  • Hmmm1

    aktív tag

    Értem, bár azért Asustól lehet mégse tettszik jobban.
    Várom a többire a véleményeket/választ : )

  • Hmmm1

    aktív tag

    Na szép lassan el is siklunk a poszt felett :/ Ha újra bemásolnám az meg baj lenne.
    Nem nagyon pörög a tápik :N

  • Hmmm1

    aktív tag

    Szia, köszi szépen :)
    Akkor szerintem tőletek fogom rendelni nagyon hamarosan. :) :))

  • Hmmm1

    aktív tag

    Csak nem lesz majd gond vele. Sok ilyet adtatok már el gondolom (elég kelendő kis monitor szerencsére), mi a tendencia, 5-ből 1-2 körül esetleg? (pixeleket illetően)
    A hangszorójáról infó?, a 2x1W (szal sztereó) az bőven jó lehet egy filmezésre végülis, mintha tv-t néznél vagy valami - főleg annak gondolom, aki egy jobb okostelefonon már nézett egy filmet és aránylag megvolt vele elégedve. (Pl.: ha más nincs egy Galaxy S4, S5-n is egész türhetően lehet filmet stb. nézni a hang szempontjából) Egyébként tényleg rohadt jól néz ki a monitor, bár alul a vastagított káva/keret ami fut keresztbe nem tudom mennyire lesz zavaró, bár kétlem, meg azon belül szerintem lehet valami műszaki dolog ami a működéshez kell esetleg, ja meg két oldalt a hangszóró. :K :D

    [ Szerkesztve ]

  • Hmmm1

    aktív tag

    válasz Brekk #58651 üzenetére

    Értem, köszi. Az elég nagy arány sajnos :( Lehet kéretek helyszíni megnézetést akkor.
    Vagy ha mégse, s úgyadódna futárt 1000-1200ért tudtok kiküldeni ha vissza kell hogy vigye?

  • Hmmm1

    aktív tag

    Az mitől lehet, hogy - illetve kalibrálási problem valószínűleg, de hogy új videókari gtx 750 ti - ismerösnél annyira bleedelgetette a monitort hogy az hihetetlen, rendesen bántotta már a szemem a monitor. 1080p-be volt és HDMI-vel. Mintha egy régi crt-t néztem volna nem a monitor ajánlott (gyk. kötelező) hrz beállításán.
    Előtte is 1080 volt azon a monitoron, csak RGB-vel, de semmi hasonló nem volt. Új vga, win reinstall és kajak bas*ta a szemem. Ráadásul alapból hogy a francba lehetnek olyan kicsit a betűk, mégha közelről nézném a monitort is szar lenne. Bár fogadok legtöbben így használják. A 125%-os nagyítással is még elég kcisinek tűnt, főleg a szöveg. CTRL+görgő ami ugyanaz az is csak a objektek méretét növeli, a szöveg szar fos kicsi volt. És a monitor ugyanúgy bántotta a szemet. A HDMI miatt lenne vagy mi?
    Pedig kérdezni is akartam, hogy azért egy IPS monitor crt-ről váltva vagy tft-ről is akár azért jobban szemkímélő nem?

  • Hmmm1

    aktív tag

    Erre tud valaki, valamit esetleg? http://prohardver.hu/tema/milyen_monitrotr_a-tol_z-ig_es_a_leg_kisebbtol_a_l/hsz_58664-58664.html
    Ma is ugyanez volt hogy átmentem hozzá. Mintha annyira szokványosan éles lenne a kép HDMI-vel, meg élsimítás + betűk, hogy rövid után már könnyezteti a szemed. 1080p 60hz

  • Hmmm1

    aktív tag

    Hali!

    Ajánlom mindenkinek az Oázis Computer-t. Nagy plussz nekik... hihetetlen... tegnap délután pixelgarival kértem a monitort és még tegnap fel is adták. Ma délelőtt már itt volt.
    És megéri megnézetni, ráadásul olyan mintha ki se nyitották volna :D Szuper gyorsak, korrektek és hozzáértők.

    A monitor meg veszett jól néz ki :) Persze még nem sok mindent próbáltam, és nem kalibráltam (ez is kérhető egyébként) de eddig minden ok.

    ASUS VX239H
    A képek alapján azt hittem nagyobb lesz a keret/káva, de nem, tényleg nagyon vékony. Gyönyörű a monitor. 45700 Ft . Aki ilyen árba keres, annak ajánlom. Baromi jól néz ki. :C :)

    [link]

    Thumbs up nekik. nem kicsit!

    :D

    [ Szerkesztve ]

  • Hmmm1

    aktív tag

    Szia. Olyanra is van lehetőség szerintem. Ez nem bevett szokás. Ha pl rákeresel erre a monitorra és az árukeresőben sok boltot megnézel a legtöbbnél nincs is pixelgarancia.
    Alap esetben az ASUS nem ad pixelgarit. Meg bizonyos szám után cserél csak (pontosan nem tudom hogy van, ehhez nem értek) Viszont a jobb boltok, mint az Oázis is, vállalnak pixel garanciát, ami annyit tesz, ha gyárilag épp pixel hibás lenne a tiéd, szal 1-2-3 pixel ki lenne égve és zavarna téged, akkor ők a teljes monitort rögtön kicserélik és csak hibátlant fognak adni. Azt pedig használtba, v csökkentett áron eladják, ha eltudják.
    A pixeles dolog meg márkától függetlenül minden LCD monitornál benne van a pakliba. Nagyon sok a pixel és gyárilag ilyen - megszokott dolog, de azért 10-ből 1-2 ha picit ilyen pixel problémás.
    Sokakat nem zavar, vagy nem is veszi észre, de hát na, ha ennyit rákölt az ember legyen tényleg hibátlan, és az üzlet válallja ezért a felelősséget és azt a +2 ezer forintot simán megéri... hiszen ha valami van nekik egy teljes monitort kell cserélni úgymond, ami nem 2 ezer forint azért :D
    És nem is lenne kötelező hogy ilyen garit kínáljanak, sok helyen nincs is ;)

    Üdv.

    :DD

  • Hmmm1

    aktív tag

    Na ez a kalibrálás lehet nem lett volna hülyeség gyerekek :D

    Valaki tudna segíteni így ebbe?: d Már csak ez kéne a tlejes "örömhöz" - Sajna XP-n van és VGA kábelen, a flebontást kitolja szépen ígyis. A színekkel van pici állítanó való, de nem engedett Custom-t valamiért, csak fényerőt, contrasst ilyet tudtam állítani.

    A kék elég erőteljes (saturation mintha magas lenne) és a citromsárgáé is. De csak weboldalon tapasztalom ezeket a színbeli "anomáliákat" :)
    Raktam egy full hd háttérképet, hát az tökéletes, majd megszólal. Igaz azon nincs sok élénk, világos szín.

    (Asus VX239H)

    (meg persze lehet szokni kell a méretet meg ilyenek... - plusz a VGA és az oprendszer mennyit tud számítani??)
    Jelenleg a VGA színbeállításainál a fényerő vagy a kontraszt le van véve (így volt használva a régin - most ennél felhúztam de akkor már nagyon rikít és nem igen a monitor baja, sőt a normális esetben, a videókártyában nem is kéne állítani semmi ilyesmit, hiába hogy ott van minden szar benne. mind az ATI/AMD mind az Nvidia szoftverjében
    Gyanús ez az XP is v. cska a böngészők, weboldalak ilyen szarok: d

    [ Szerkesztve ]

  • Hmmm1

    aktív tag

    Asus VX239H

    Hát gyerekek ez elég érdekes... Ma kipróbáltam a monitort Win7-n jó vga-n HDMI-n is.
    Aztán nem is tudom.

    Az a LG DM2352D Monitor/Tv valami rohadtjó még most is. Ennyit számítana hogy az LGket gyárilag ott a soron bekalibálják hogy a lehető legjobb legyen? Hihetetlen.

    Nem értem az Asus-t itt alig van beállítási lehetőség. És még fényérzékelő szenzor sincs benne. Direkt megnéztem az LG-t alul a káva ahol a gombok vannak, ugyanekkora mint az Asusnak és minden elfér benne. Vicc.

    Rohadtul felbas*. És azt egyszer sem kellett állítani. A tónus kicsit sötétebb, de a szének, fényerő nagyon a helyén van. Windows 7-es táj háttérképeknél nem kicsit lehetett látni a különbséget. És azért nem minden megszokás kérdése.

    Ennyire jó lenne az LG vagy mi a fakk. Egyik fő-fő az volt az Asus mellett hogy: jól néz ki, IPS ez is (AH-IPS vagy mi) mondták h rohadt jó a kép, sok helyen, 2 HDMI-s és beépített hangoszórós (amit most kipróbálva hát még a filmnél is nagyon neccesen megy el (LG-nél úgy tudom ez is mérföldekkel jobb)

    Far Cry 4: Asus VX239H - szépnek szép, nem mondom, de faszom az állítgatásba mert ez nem jó, az nem jó. Játékmódba ráhúz egy fátyolt és kicsit ködösít vagy nagy a fnyerő stb.
    Ja és a fák nagy sebességnél bekristályoztak (nem ghosting volt) hanem mintha túl éles lett volna a kép.
    Lehet nincs két egyforma monitor, de azért akkor is.
    És akkor most is ha sötétedik kint, akkor itt vehetem le a fényerőt, mert rikítani fog.

    Nem tudom létezik e ezen olyan bekalibrálás hogy mindenre jó legyen és ne bass*a az ember agyát hogy na kéne valamit állítani már megint.

    Szépnek szép, csak hát na - JA és azért lehet én vagyok a laiukus de ne legyen már egy 10 éves Samsung CRT monitorn szebb szín néhány esetben, meg élesebb valami.
    Asus techonlógiái, ACR (?) Meg a kép elésítő - és ennyi (utóbbi se jó mindig, ha nagyon fent van) - s a gombok kezelése is kicsit nehézkes.

    Ennyivel megverné ugynazon árkategórián belül az LG, a Samsung. Ismerős azt mondja, hogy hát megmondta "Samsung és LG ennyi" hogy ezek a jók. (Dell-ről nem esett szó, nyilván az is)

    És egy 50k-s monitorról beszélünk. Az a LG meg volt 65k (mivel tv is egyben, arra nincs is használba btw - annak a távirányítójával a mnitor részét nem is lehet kalibrálni, tán fix - de nem is kell)Meg USB-s tuneres stb ja és még passzív 3D-s hozzáaadott szemüveggel (nem papír szar: d)
    Elég durva szeirntem - és az a érzésem hogy LG saját magának az ellensége ár/érték szempontjából.

    Valamit kéne még ezzel kezdeni (kalibrálás) mert ha szemétség, ha nem erősen gondolkodtam hogy visszaviszem és ha nem is a pénzt, de másik monitorra cseréltetem. S ha van kirakva pár, elpőre megnézem.

    Ja és a hangszóról még annyit (amit dicsértek ahhoz képest - s hogy filmre stb. azért jó) hát basszus, mindjárt mellérakom a telefont, de szerintem oda-vissza veri lazán. :) S5. És Mono, mégis sokkal tisztább, kisebb és még sztereó hatást is kelt - mégha hülyén is hangzik.

    [ Szerkesztve ]

  • Hmmm1

    aktív tag

    Az elektronika kb mennyit számít és az Asus vx239h-ba milyen, mennyivel dobja meg?: )

  • Hmmm1

    aktív tag

    válasz Brekk #58909 üzenetére

    Értem, köszi. : ) Amúgy nézegettem tegnap Delleket, van ott is sok szép, csk valahogy a válaszidővel nem tudok kibékülni náluk, mégha kb nincs is jelentősége.
    5 ms-re nem nagyon tudnak lemenni? : )

  • Hmmm1

    aktív tag

    válasz dabadab #58911 üzenetére

    :) :D Félig meddig lehet...

    Am ja vga gyanúsan számít mindenhez, csak nem említik, mert kb mindenkinek van olyan a gépe, hogy a cputól kezdve minden simán kitolja a 1080p-t legalább. Egyébként nem értem 21:9 (vagy 10-es) monitor minek? az már nagyon custom, filmnél milyen, meg némelyik játéknál is érdekes lehet.

Új hozzászólás Aktív témák