Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • halleck

    csendes tag

    Beszereztem egy Dell SE2717H monitort a sivatagi boltból, gondoltam megosztom a tapasztalataimat, hátha valakinek hasznára lesz. Az új monitor egy kiöregedett Samsung SyncMaster 244T-t váltott. Eddig elégedett vagyok a cuccal.

    Már volt szerencsém korábban 27 colos Full HD felbontású monitort meglesni, így tudtam, hogy a kicsit nagyobb pixelek nem jelentenek majd problémát. Én a különbséget minimálisnak találom a 24-eshez képest. A monitort 60-80 cm távolságból nézem, testhelyzettől függően, nekem így még teljesen jó a felbontás.

    Teljes sötétben az IPS glow fekete tesztképen jól látható, ahogy a gyengébb fekete szint is a VA panelhez képest, de én soha nem használom a monitort teljes sötétben, így pedig számomra nem zavaró, főleg, ha leköti a figyelmem amit épp csinálok, vagy nézek. Normál képtartalmaknál gyakorlatilag elhanyagolhatóak ezek a jelenségek.

    Ezen túl semmiféle szemmel látható képhibát nem tapasztaltam. A képernyő teljesen homogén, nincsenek látható bevilágítások a széleknél, vagy eltérő fényerejű foltok a közepén. Szerencsére a pixelhibák is elkerültek.

    A monitor színei szemmel láthatóan jobbak, mint a régi monitoroméi. A windowsban található kalibráló program segítségével lőttem be a képet szemre, és az ebből származó színprofilt használom. Miután felraktam a monitor meghajtóprogramját, elérhetővé vált egy gyári színprofil is, de ha azt használom, akkor nagyon durván vörösbe tolódik el a kép színe, így az nekem nem vált be. A monitor saját menüjében nagyon enyhén a meleg irányba toltam el a színegyensúlyt, mert kellemesebbnek találom így a szememnek.

    A fényerőt le kellett vegyem 10%-ra. Úgy vagyok vele, mint az a fórumtárs, aki korábban írta, hogy a LED-es panel brutális fényereje zavarja a szemét. A windows-os kalibráló program fényerő tesztábráján még 0%-os fényerő beállításnál is jól megkülönböztethetőek a kép részletei, de én azt már kevésnek találtam.

    A Freesync funkciót nem volt lehetőségem még kipróbálni, mert egy Radeon HD7950-el hajtom a monitort, ami még nem támogatja. Mivel a tervek szerint a későbbiekben is AMD kártyára fogok fejleszteni, később ez még jól jöhet. Amúgy nem vagyok nagyon érzékeny a képfrissítésre, mert főleg stratégiai, menedzser, és építős játékokkal játszom, gyors akciójátékok, FPS-ek a legritkább esetben járnak a gépemen.

    Mindezeket figyelembe véve én ajánlható vételnek találom ezt a típust, kivéve ha valakinek az IPS glow jelentős probléma.

  • halleck

    csendes tag

    válasz falijja #72267 üzenetére

    Csak nagyon korlátozottan tudok összehasonlítani más típusú újabb monitorokkal, a környezetemben csak kevés található, és nem ezzel foglalkozom. Így az asusról nem tudok mit mondani.

  • halleck

    csendes tag

    válasz falijja #72447 üzenetére

    Elnézést, hogy csak most válaszolok, nem nagyon szoktam a monitoros topikot olvasni. Nem tudom, hogy aktuális-e még a dolog.

    Nekem eszembe nem jutott volna nyomkodni a panelt, de valóban nagyon enyhén el lehet nyomni a kerettől kis erővel.

    Ellenben én nem tapasztaltam zavaró bevilágítást a szélek irányából. A felső peremnél van nekem is, de olyan minimális, hogy gyakorlatilag nagyítóval kell keresni, hogy észrevedd.

    Az IPS glow más tészta, az azért látható, és sötét képtartalomnál minimálisan zavar. Viszont a környezetemben található más IPS paneles monitorokhoz képest lényegesen kisebb, szóval nem panaszkodom.

Új hozzászólás Aktív témák