Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    Sziasztok!

    Ugyan elolvastam az összefoglalót, azonban olyan sok segítséget nem kaptam belőle, így hát feltenném a kérdésem.
    Milyen monitor(oka)t ajánlanátok olyan 30-45 ezer forint között, amik lehetőleg IPS monitorok és 22-24" között vannak?
    A lényeg, hogy ugye minél olcsóbb legyen, de azért IPS létére viszonylag normális legyen és fontos, hogy szemkímélő is legyen. Főként dolgoznék rajta, néha egy-egy filmet megnéznék, illetve néha talán játszanék rajta, de nem feltétel se az 1ms válaszidő, se a 75 Hz képfrissítés.
    Nézegettem monitorokat, az LG 24MP59G-P meg is tetszett, főleg a 40 ezer forintos induló árával, viszont sokan nem ajánlják az IPS Glow miatt (plusz 75 Hz-en állítólag bántja a szemet, bár én nem használnám 75 Hz-en, ha úgy nincs vele semmi baj), ami nekem új, ugyanis eddig volt több LG IPS monitorom (nem a prémium kategória, amit most váltana, az egy LG 23EA63V-P) és eddig egyiken sem tapasztaltam ilyet, nem is értem, hogy a technológia fejlődésével és a kor haladtával ezt egy újabb monitornál hogy sikerült összehozni, de mindegy is.
    Néztem még ezeket a monitorokat is:
    LG 24MK600M
    BenQ GW2480E
    BenQ GW2480 (gondolom ez csak a hangszóró miatt drágább)
    BenQ BL2480
    Mivel eddig is LG volt, ezért jobb szeretnék azt, főleg külső táposat, mert ugye ha csak a táp romlik el, akkor azt könnyű cserélni.
    Szerintetek a felsoroltak közül melyik ajánlott, illetve melyik nem? Vagy esetleg van olyan, ami még ajánlott ebben az árkategóriában és nincs a felsoroltak között és lehetőleg nem IPS Glow-os meg ilyenek? (Igen, lehet hogy vicces a kérdés, de akkor is)
    A válaszokat előre is köszönöm!

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz mcs #105308 üzenetére

    Szia!

    Köszi a visszajelzést!
    Az IPS Glow-ra mit mondasz? Tényleg észrevehető filmeknél, illetve játékoknál a sötétebb részeknél, hogy oldalt, vagy a négy sarkon ilyen fehéres, illetve szürkés?

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz mcs #105310 üzenetére

    Köszönöm, ha a szemet sem fárasztja, lehet hogy ezt választom.

    (#105311) atua:
    Igazából ha hiszed ha nem, eléggé új nekem ez az IPS Glow, ugyanis az előző IPS monitoraimnál ez nem fordult elő, vagy legalább is egyáltalán nem lehetett észrevenni, most meg a legtöbb monitor esetében már erről a problémáról hallok, meg ugye a készített képek alapján látom is, de igaz, ott van az elállás is, csak ugye pár helyen az eléggé problémás, ezt a típust a legolcsóbban a Media Markt-ban tudnám megvenni, ott meg úgy hallottam eléggé problémás az elállás és a garanciális ügyintézés is.
    Az említett BenQ monitorokról amúgy mi a véleményed?

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Tiger. #105337 üzenetére

    Más kialakítás és más szabvány (HDMI díjas, míg a DP ingyenes, utóbbit ezért rakják előszeretettel brand gépekbe a HDMI helyére), egyébként jelenleg szerintem a HDMI a jobb, ugyanis DP-nél bizonyos monitor, illetve bizonyos gépek problémásak és van hogy többszöri bekapcsolásra sincs jel, vagy vibrál a monitor, meg ilyen hülyeségek, szóval az ilyen kompatibilitási problémák miatt a HDMI a jobb jelenleg, legalább is szerintem és a tapasztalatom szerint.

Új hozzászólás Aktív témák