Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dcenter

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy Dell P2314H és egy új gép vásárlása előtt állok. Van egy olyan extra tényező, hogy a gép egy másik helyiségben lesz elhelyezve, ezért mindenképp egy 10m-es kábelnek kell mennie a géptől a monitorig.

    A monitoron van egy ugye dvi, displayport meg d-sub bemenet. A tervezett alaplap egy Asrock H81M-HDS lenne (dvi-d, hdmi, d-sub kimenetek). Szerintetek melyik lenne ár/érték arányban a legkedvezőbb kábelezési mód?

    (Gondolkodtam egy Gigabyte GA-H81M-HD3as lapon is, amin ugyan van displayport és azt hittem ez lenne a legsimább, de elnézve a 10m-es dp árakat, erről inkább letettem (~10-15e).
    Fontos még, hogy a dvi (dvi-dvi) a falon levő lyukon már kicsit neccesen fér át, de ha ez lenne a legjobb, akkor bontok még pár centit :D.. )

    Igaziból legszimpatikusabbnak a dvi-hdmi megoldást látom, de nemtudom, hogy minőségben jelentene-e mondjuk bármilyen előnyt esetleg egy hdmi-hdmi kábel és egy diplayport-hdmi átalakító a végén (kicsit drágább, mint a fenti megoldás).

    Egyébként van valakinek tapasztalata digitális átvitelről ilyen hosszban? Kell valamire figyelni még? (az aktuális konfignál csak a d-sub játszik, oda vettem egy olcsóbb (~3e) kábelt próbából, kép átjött, de iszonyat szellemképesen meg torzan, meg néha nem is ismerte fel a monitort)

    köszi előre is!

  • dcenter

    csendes tag

    válasz d@minator #49313 üzenetére

    Köszi a választ és válaszokat!

    A DVI-DVI megoldásokkal mi a helyzet az alsóbb árszegmensben? (Gondolok itt ezekre http://www.argep.hu/trend/DVID/DVI-DVI-dual-link-10m.html )

  • dcenter

    csendes tag

    d@minator: köszi!

    Egyébként a P2314H/P2414H monitoroknál nem érhető el fullHD mellett a 75hz? Olvasgattam erre-arra és azt láttam, hogy az U sorozathoz volt valamilyen moddolt driver. (bár egy asrock h81m-hds lapom van, aminél azt írják, hogy 1920x1080@60hz, szóval lehet ez sem tudná.. )

    Amúgy ennek ezeknél a mai monitoroknál még van a szemre nézve valamilyen negatív hatása? (most egy FS W19-1 monitort használok, nem natív, 1280x768@75hz-en. múltkor haverom valamit próbálgatott rajta és visszaállította 60-ra, amit én nem tudtam. este viszont valami nagyon zavart, amikor dolgoztam. akkor néztem rá és láttam, hogy ez vissza lett állítva. ezért kérdem? :) )

Új hozzászólás Aktív témák