Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tzombor

    újonc

    Sziasztok,

    elolvastam jópár oldalnyi hozzászólást, és a téma összefoglalót is, meg már volt is nálam 2 klímás, kaptam rengeteg infót balról-jobbról, és most már kellően el vagyok bizonytalanodva, úgyhogy a kedves Fórumozókhoz szeretnék fordulni segítségért, tanácsért.

    5 kW körüli készüléket keresek, fehér színben, csendeset, megbízhatót, és aminek a lamellái lehetőleg oldalirányba is mozgathatóak távirányítóval, hűtésre. Fűtés egyáltalán nem cél vele. Dizájn sem különösebben érdekel, de minél laposabb, kevésbé áll ki a síkból, annál jobb. És talán egy picit jobban tetszenek a minimál, szögletesebb gépek, mint a gömbölyded modellek.

    Árban 400e Ft alatt szeretnék maradnék a készüléket illetően, eddig 70-80 ezres szerelési költségeket kaptam, tehát összesen 500e Ft alatt.

    A szerelő ezeket ajánlotta:
    - Gree Amber
    - Gree Comfort X
    - Midea Mission
    - Midea Blanc
    - Fisher Summer

    Én ezzel szemben ezek irányába húznék, de ezt ő annyira nem preferálta:
    - Daikin FTXB50C / RXB50C (itt most látok egy akciót az iceklima.hu-nál, beszereléssel együtt 363.000.-)
    - Mitsubishi MSZ/MUZ-HJ50VA (285e Ft?)
    - Hitachi Economy (300-330e)
    - Toshiba Mirai Classic RAS18BKVG-E (400e)
    - Daikin FTXF50A / RXF50A Sensira (405e)

    Mit gondoltok? Érdemes olcsóbb, gondolom fapadosabb japánt venni, vagy majdnem ennyibe kerülő, de gondolom jobban felszerelt, többet tudó (bár wifi ilyesmi tényleg nem szempont) kínait?

    Köszönök előre minden tanácsot!

  • tzombor

    újonc

    válasz Miklósbácsi #30710 üzenetére

    Igen, az olcsóbb daikin a régebbi fűtőközeg. Van ennek jelentősége a környezetvédelmi szempontokon kívül? Mert alapvetően igyekszem védeni a környezetet, de azért elég jelentős az árkülönbség, ha más haszna nincsen...

    Vízszintes légterelés úgy látom ezekben a japánokban nincs. A Gree Amberben van. 45 m2-es nappaliba kerülne, ahol vagy a szoba közepe felé fújnánk (ha oldalt tévézünk mondjuk), vagy oldalra, ha középen gyerekek játszanak, szóval lehet hogy az hasznos feature lenne, ha nem kézzel kellene mindig utána állítani...

Új hozzászólás Aktív témák