Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz Árpi001 #66245 üzenetére

    Ezt arra írtam hogy fentebb írtad:
    "és a plusz 20 amper"
    Feltételeztem arra gondoltál hogy 20A x br. 5 = 100k huf.
    Na erre a részre írtam, hogy ha az igénybejelentő mezői úgy kerülnek megírásrra hogy:
    nappali L1: 32A
    L2: 0A
    L3: 0A,
    "H" tarifa L1: 20A
    L2: 0A
    L3: 0A
    Akkor az L1 esetén azt látja a computer hogy 32 + 20 = 52A > 32A, tehát 20A x 5k = 100k fizetendő.

    Ha úgy írja meg az igénybejelentő hogy:
    "H" tarifa L1: 0A
    L2: 16A
    L3: 0A
    Sok esetben nem kellett ezt az amperenkénti 5k-t kifizetni, mert a computer azt látja hogy azonos fázison nincs 32A feletti kérés, valamint hogy 16A vagy az alatti igényeket egyébként "egyszerűsített" eljárásban kezeli.
    De van ahol ezt már frissítették és ott már ez sem működik.
    Vidéken az EON egyébként sokáig 3x32A-ig nem kért extra amperenkénti díjfizetést, emiatt sokak fejében benne maradt az első kitöltési módszer.

    #66242 -And-
    Na ez már is árnyalja a képet, hogy 3x16A x 5k.
    Csak mivel nem ebben mozogsz, így nem tudtad hogy a "Bekötés díját az EONnak" kifejezés mást jelent. Az amperenkénti díj azt a hálózat fejlesztésért fizeted, nem a "bekötésért", bár a Te szempontodból egyre megy. Emiatt nem értették fentebb mások.

    #66241 Tamás9x
    Látjátok kollegák? Na ezért írogatom hogy ne keverjük a szezont a f..unkkal.
    Máris megy a kavarás.
    A fenti kollega NEM 2 tarifás kombi mérőhelyet írta mint amivel Te.
    Ő nem a mostani általad 200k-ra talált szekrény elődjéért fizetett 25k-t.
    És pláne nem bruttó árakat hasonlítotok össze.
    És 5 év távlatából, miközben mindenhol megugrottak a munkabér költségek, tehát a PVT összeszerelő üzemében is.

    Valóban volt 1-2 akciós időszak anno, de 2020-21-ben már más állapotok voltak.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák