Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asha07lcc

    tag

    válasz tothgyor #912 üzenetére

    GEAIR 428 a klíma típusa és 140000 FT+Áfa az ára.
    4 beltéri egységes gépnél elgondolkodtató, hogy ezen az áron milyen lehet a minőség. Ne tévesszen meg senkit a neves gyártó, a gép török gyártású.
    Az R410A és az R22 hűtőközeg(mely egynemű gáz) kiváltására az R407C hűtőközeget alkották meg.
    Mindkét gáz többkomponenső, adott térfogaton a tágulási munka nagyobb a nagyobb nyomásból eredően az R410A hűtőközeg esetében.
    Működési tartomyányban nincs különbség közöttük, mert ez nem ettől hanem a vezérlés és a hőleadó felvevő felületek arányától függ.

    Ennek ellenére én nem javasolom ezt a gépet, mert évek múlva is szükség lesz alkatrészre, a gyári csőszettet pedig R410A hűtőközeg esetében jó messzire kell eldobni, az Importőr meg nem ad hozzá semmit gyakorlatilag, hiába írja elő jogszabály. A szigetelést egy gép miatt ami nehéz szintén bolygatni kell. A több külön gépnek az az előnye műszaki hiba esetén csak egy áll meg.
    Mivel ide csak most regisztráltam , remélem nem adtam későn tanácsot. Mi nem dolgozunk az adott importőr gépeivel, hiába olcsók, nem a telepítőnél marad a haszon, minimális profitért maximálisan kell helytállni, ami nem igazán vonzó dolog.
    A saját forgalmazású készülékeknél természetesen más a helyzet.
    Igaz ennyire lepadlózott áron nincs is gép, de kicsit többért megbízható háttérrel rendelkező márkás készülékek is vannak.

Új hozzászólás Aktív témák