Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz #01758976 #48019 üzenetére

    Oké, akkor íme az én adataim:
    40 m2, másfél szobás garzon lakás, konvektoros fűtésekkel a 2 szobában, átfolyós gázos vízmelegítő(tehát HMV is gáz), gáz rózsák de elektromos sütő.
    1 személy, a nagyobbik, 22 nm szobában életvitel, homeofficeban.
    2018 január és 2021 január között, tehát 3 év alatt 3000m3 gázfogyasztás a mérőóra szerint
    ---> 300k huf. Még 1x leírom: 40 m2, 1 személyre, homeoffice.
    Az tény hogy elmaradt a konvektorok karbantartása, az javítana a hatásfokon, de már 3 éve is csere érettek voltak, így van CO érzékelő.
    Klíma mindenképp kell, így mellé a kazános fűtés és HMV-re költeni kéménybéleléssel még ha csak 1 padlástéren keresztül kell vezetni mert legfelső lakó vagyok biztos hogy drágább mint egy felsőbb kategóriás fűtő klíma + elektromos bojler, így hogy nekem szerencsém van a H tarifa kiépítésével kapcsolatban. Ez az én esetem, nem mindenkire érvényes.

    Persze a hátsó falam üres tűzfal, elbontották az épületet onnan, szigeteletlen, ahogy a padlástér irányába is...szal emiatt fogyasztok ennyire sokat, hiába vannak hatékony ablakaim.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák