Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LanyUs

    senior tag

    válasz modflow #25221 üzenetére

    Saját példám: [link] 13m réz+vízcsövezés. Pedig ez nagy, széles telek és 8m magasan lett volna a kültéri.
    Sok klíma esetében hallok ciripelést utcafronton. A Fuji 14 lmca még zúgni is tudott üzem közben. Ha szomszéd klíma felém néz, csendes és eldugja amennyire lehet akkor oké. Ha viszont egy hangos szart vesz és ezeket a hangokat kellene hallanom belevágnám a csákányt éjjel az tuti.
    Telekhatár esetében nem találtam meg a Polgári Törvénykönyvben a sokak által emlegetett 60cm-es eresz szabályt. Azt viszont megtaláltam, hogy kártalanítani köteles [link] és a helyi rendelet alapján még le is szedetheti akár.
    Összegzésképpen elmondható, hogy ha a szomszéd ellenzi, akkor érdemes más megoldást találni és nem plusz 100e Ft kiadáson veszekedni egy életen át :R

    Ui.: éppen most fejeztem be a féltetőt az előkertbe vezetett kültérinek. Mától a nap és a víz sem éri. Alá fehér követ tettem, így pormentes is marad, hiába van a lábazaton a földtől 25cm magasságra. A beltéri kicsit lejt a csövezés irányába, ezért tapasztalok kevesebb párát ennél a telepítésnél, mert szinte semmi víz nem marad a tálcában.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák