Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • windy

    tag

    Úgyis aktuális és szezonja van, gondoltam írok egy kis összefoglalót a fűtésre használt splitklímák kondenzvíz-elvezetéséről.

    Azt nagyjából tudjuk, hogy ha egy klímát fűtésre használunk, akkor a hideg felület a kültéri egység hőcserélője lesz, tehát ezen fog lecsapódni a levegő páratartalma, ha a felület hidegebb, mint a harmatpont. Addig, amíg a külső hőmérséklet nem megy 0 °C alá, addig ezt a csapadékvizet simán el lehet vezetni, oda, ahol nem zavar, ugyanúgy, mint nyáron a beltéri egység kondenzvizét. A probléma akkor jelentkezik, amikor kinn fagypont alá megy a hőmérséklet, mert ilyenkor ez a víz hajlamos megfagyni és ezzel jelentős problémákat okozni. Ha a hőcserélőről le folyó víz a kültéri egység alsó részében (csepptálcájában) valami oknál fogva összegyűlik és belefagy, akkor az egyre vastagodó jég szétfeszítheti a kasztnit, a hőcserélőt és összetörheti a ventillátorlapátot. Alap állapotban egyébként kifolyik a víz a kültéri alján lévő nyíláson-nyílásokon, de láttunk már több esetet is, amikor pl. egy beleesett falevél miatt dugult el a nyílás és fagyott bele a víz a csepptálcába. Mindenképpen biztonságosabb, ha jégmentesítve a van a kültéri egység alja, ez lehet gyárilag is és lehet utólagos is. A gyáriról most nem beszélnék, az egyértelmű, az utólagos már érdekesebb. Jelenleg a leg-költséghatékonyabb megoldás szerintem a pár tíz wattos fűtőkábel beépítése és ennek hőmérsékletfüggő vezérlése. Mindenképpen kell figyelni a külső hőmérsékletet, ami ugye azt jelenti, hogy 0 fok alatt mindenképpen be kell kapcsolni a fűtőszálat, és ahhoz, hogy energiatakarékosak is legyünk figyelnünk kell azt is, hogy maga a gép dolgozik-e. Ezt elektronikusan is meg lehetne oldani, de szerintem egyszerűbb és olcsóbb itt is a hőmérsékletekre hagyatkozni. Ha a kompresszor dolgozik, akkor az hőt termel, ha van hőnk, akkor ezt érzékelni is tudjuk, tehát meg is van a másik szempont, ami alapján kapcsolhatjuk a csepptálca-fűtésünket. folyt. köv.

Új hozzászólás Aktív témák