Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Necc

    addikt

    válasz t256 #30 üzenetére

    A válasz egyértelmű: tuninggal a proci brutális dolgokra képes :D

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz TomBoy1986 #33 üzenetére

    X1950XT: 45K
    7900GS Super: 30K
    Naná hogy gyengébb, a józan árlogika is ezt diktálja :D

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    Nah harmadszor és egyben utoljára teszem fel kérdésem, saját magamnak állítottam össze gépet, csütörtökön vagy legkésőbb péntek reggel fogom megrendelni, addig szivesen várom a véleményeket, kritikákat.
    Korábban kritériumként kötöttem ki a passzív hűtést a létező legtöbb alkatrészen, ezt eltöröltem, a jelenlegi gépbelsőmet 40K-ért fogom eladni, a jobb hűtést ebből az összegből fogom finanszírozni, így a hűtést ne nézzétek, csak annyira, hogy 1-2 hétig ''kitartson'' :D
    Szóval korábbi gépem,amit kinéztem:

    Gigabyte GA-P35-DS4 37K
    C2D E6750 42.5K
    A-Data Viesta Extreme 1066MHz (4-4-4-xx) 2GB kit 33K
    Gigabyte 8600GTS passzív 40K
    Ninja plus rev.b procihűtő 10K
    Ez így kb. 165K

    Viszont úgy döntöttem többiek tanácsára, hogy nem 8600GTS lesz belőle, hanem ezt néztem ki:
    Gainward GF 8800 GTS 320 Golden Sample (560/1760, gyári: 500/1600) 68K és nincs procihűtő (-10K)
    Ez így kb. 180K lenne és többet nem tudnék rááldozni.

    Ha mást ajánlanátok, akkor DX10 támogatás kritérium. Illetve érdeklődnék, hogy ennek a konfignak elég lenne-e egy 300 wattos FSP Zen táp?

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz szasanyi #60 üzenetére

    8800Ultrához 350 watt minőségi táp is bőven elég, szóval 400 watt ezek szerint biztos nem kell. Idő közben konzultáltam 1-2 táp szakival és ugyanaz van, mint amit a mostani konfigomra is mondtak, azaz menni fog, de senki se teljesen biztos benne. Becsült csúcsfogyasztásnak 220-240 wattot mondtak, amit még elbír a táp megfelelő ágterhelés esetén.
    Sebaj ha mégse menne akkor előkapom a jó öreg 350 wattos Bluestorm tápomat, azzal már egész biztosan mennie kell.
    Viszont a videokártyában biztos vagy? Hiszen tényleg minimális plusz pénzért kapok egy tuningolt kártyát (igaz csak picivel). Még megnézem, hogy a többi gyártó kártyája mennyi, a felsőkategóriában sosem voltam jeles :D

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz Qru #63 üzenetére

    Nem számoltad bele a táp hatásfokát :U
    270w*0.85=230w
    (és ugye a tápokra ragaszott címke a ténylegesen leadható teljesítményt jelöli, és nem az elekromos hálózatból felvettét, amit a PH-n szoktak leírni. Példaképpen az én tápom 90% hatásfokra van hitelesítve, ha maximumot adja le (300w) akkor visszaszámolva a hatásfokkal 330wattnak felelne meg, kb. amúgy a kodegány tápok hatásfoka talán ha súrolja a 65%-ot és nem ad le 280 wattot sem, alig több mint a felét.)
    Habár a hatásfok táponként eltérő, de általában 85% szokott lenni a minőségi tápoknál.

    Szóval akkor a 8800GTS választásánál a legtöbb garihoz igazodó legolcsóbbat nézzem? Mert úgy kezdtem nézelődni, hogy melyik kártyához adnak minél több cuccot (játék, vagy egyéb extra dolog), de akkor áttérek a gari/ár képletre :))
    Kösz az infót :R

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    Nah, nagy nehezen, de összeállt a gépem felújítása, gondoltam megosztom veletek, hogy végül mit rendeltem, sajna nem 100%-ig az, amit akartam.
    GA-P35-DS4 (ez az egyetlen ami az lett, amit akartam :D )
    E6850 (legalább 10 helyet felhívtam E6750 után, sehol se kaptam, csak olyan 47-49K -ért)
    4x1GB Kingmax mars 1066MHz DDR2 (A-Data Viesta -> dettó ugyanaz mint a proci esete)
    Inno3D 8800GTS 320MB OC, 1 év gar (javasoltátok hogy a garancia legyen az elsődleges, de mivel nem tervezem a referenciahűtést megtartani 2-3 hétnél/hónapnál tovább, ezért így is úgy is úszik a gari ami így már nálam nem lett szempont)
    Elvileg szerdán-csütörtökön érkezik :))
    kb. 200K

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz AMD Power #112 üzenetére

    Videokártyának Galaxy 8600GT GE szerintem sokkal jobb döntés. A ház mondjuk nem pazar egy kicsit? Igaz egyszeri kiadás de plexi meg full luxus biztosan kell egy ''mezei felhasználónak'' :F háznak: Gigabyte Triton (13-15K) szerintem bőven elég, és a plusz pénz mehet +1GB memóriára :))

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz Atomgeszi #124 üzenetére

    Egyetértek az előttem szólalókkal, DX10-re sajnos úgy tűnik, hogy a sokkal drágább 8800GTS 320MB kelleni fog, már csak azért is, mert durván +15K-t dobsz a videokarira és cserébe azonnal 2x DX9 teljesítményt, és minimum 8x DX10-es teljesítményt kapsz, persze a DX10 csak saját becslésem.
    RAM-ból meg intel fronton 2x1GB illene, főleg ehez a rendszerhez, no meg a procit is húznod kell de rendesen, ha ezt nem akardok akkor GA-P35-DS3 ~26K illetve E6550 ~35K fog kelleni minimum.

    u.i.: gianninál az 1066MHz-es memória egy ezressel több csak, ezen szerintem ne múljon ;)

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz AMD Power #121 üzenetére

    Galaxy 8600GT GE = 8600GTS -25MHz GPU
    Ettől jobb, és az ára ~30K és nem 40-50K mint a többi GTS-é ;)

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    Mától újra elérhető leszek a topicban, sajna most pár napot kiestem, mert be kellett lőnöm az új gépet :D

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz fradi81 #178 üzenetére

    és abból a 30 féle változatból 6-7 ha használható :))
    Szerintem azt is dobd hozzá, hogy mennyi lenne az anyagi limit (+-10% -kal számolva) és hogy mire kellene a gép, illetve, hogy melyik alkatrészeket cserélnéd le.
    Ha játékra (is) kell, akkor számít a DX10 támogatása, vagy sem?
    Tuningolnál-e, vagy sem, vagy nem is tudsz/akarsz?

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz Gascan #204 üzenetére

    Hát, tűrhető :DD
    Hülyeséget félretéve látványos javulás lesz, és bővíthető is, no meg a tuning-tartalék :U
    ''Geforce 8700GT tervezek vásárolni, ami a jelenlegi 8800GTS leváltója lesz''
    Már a számozás is ordít magáról, hogy kisebb teljesítményű lesz, mint a 8800, ezért megvárni felesleges, inkább a 8600 és a 8800 közötti űrt fogja kitölteni a kártya (Annak ellenére, hogy eredetilegaz nVidia a mobil szegmensbe szánta a 8700-as számot). Én nemrég tettem szert egy 8800GTS-re, és bőségesen megérte, 100%-ig elégedett vagyok vele, karácsonyig az árak meg már csak felfelé fognak menni.

    PCI-E 2.0-át meg szerintem nagy ívben x@rd le, semmi előnye nem lesz, totál értelmetlen hülyeség, pont úgy mint az AGP -> PCI-E x16 váltás! De legalább ez visszafelé kompatibilis lesz. (Legalábbis aszondják az ''okosok'' a gyakorlatban meg majd kiderül. Azért hozzáfűzném, hogy a PCI -> PCI-E x1 váltás jó ötlet volt)

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz Dr. Romano #205 üzenetére

    Gigabyte GA-P35-DS3 ~26K
    Core2Duo E4400 ~ 28K
    Galaxy 8600GT (GE) ~30K vagy ATI X1950GT/Pro ~27-32K
    (8600GT javára: kisebb fogyasztás, DX10; X1950GT/Pro javára: ha nem kell DX10 akkor ez is tökéletes, jobban gyűri az élsimításokat, és szebb képet ad. Teljesítményre a kettő közel azonos.)
    2x1GB Kingmax DDR2 1066MHz 2x ~11K (a memóriaárak lassan már mennek felfelé, a 800MHz-es változat csak 1K /db -al olcsóbb, ezen spóroljunk :F )
    merevlemezeid áthozhatóak (ebből max. 1db lehet PATA-s!)
    DVD író áthozható
    CD író: elektronikai veszélyes-hulladékgyűjtő konténerbe
    FSP tápod áthozható
    Ház maradhat, habár nem írtad le hogy mi az
    Össz: 100-110K

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz Gascan #209 üzenetére

    Najóóóvan innentől kezdve a Galaxy 8600GT GE-re már 8600GE (GTS) -ként fogok hivatkozni így kevesek számára lesz félreérthető, csak majd pár alkalommal jön a kopp, hogy az egy jó alaposan feltuningolt GT és nem pedig GTS, és igen is hozza az X1950GT/Pro szintjét ha tetszik, ha nem :DDD (egyedül élsimítással tud többet az X1950GT/Pro, de úgy őszintén én egyetlen játéknál sem vettem észre az élsimítás hatását 1280x1024-es felbontáson, mintha ott se lenne)

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    Na húzzuk be a kéziféket!
    Először: egy oldal egy tesztje alapján bármilyen következtetést levonni szakambeli bűn!
    Másodszor: DX10-es ''mű-tesztek'' /figyelem most következő rész egyes gyenge idegzetű felhasználók érzékeny lelki világát k*rvára megsérti így ne olvass tovább a #211-hez fűzött hozzászólásomig!/
    B@sszák meg maguknak a hülye mű DX10-es teszteket! Nekem senki se akarja azt a zagyvaságot bemagyarázni, hogy jóformán éveken keresztül fejlesztett játékmotornál, amit DX9-re szépen és jól megírtak, és DX9 alatt remekül működik, azt fél-egy éves fejlesztgetéssel a nagy büdös lóf***szt fogják HATÉKONYAN átírni DX10-re! Aki jártas ->picikét<- számítógépes játékok grafikus motorjának feljesztését illetően, vagy csak picit is képben van vele (tehát nem kell szakinak lenni) ő jól tudja hogy egy játék és a grafikus motor fejlesztése évekig tart! És fél-egy év alatt egyszerűen nem lehet egy normális grafikus motort létrehozni, csak valami hamar összecsapott lóx***rt! A sok hülye b**om f**z meg az ilyen összecsapott DX10-es játékokat ''HűSzartSeTudAKártyaDéikszTízAlatt'' kategóriába besorolja, de eszébe se jut az, hogy a játék grafikus motorja egy hányadék (jól néz ki, de kód szinten összecsapott f*s). És erre 100%-ig megfelel a Call of Juarez, amit DX9-re adtak ki, majd összecsapták és kiadták DX10-re. Könyörgöm ne ez alapján ítéljetek! Olyan játékteszteket nézzetek, ahol a játékot DX10-re és DX9-re is EGY IDŐBEN ÉS PÁRHUZAMOSAN fejlesztették, mert az ilyen grafikus motor sokkal optimalizáltabb! (Nem véletlenül késik ennyit az UT3 mert a fejlesztők még-még-még fejlesztenek a grafikus motoron, holott az már rég kész van) Erre tipikus példák az Unreal 3 engine -re épülő játékok, mint a Bioshock példaként megemlítve. Itt már feltételezem, hogy normálisan megírt DX10-es motor van a játék alatt, de erről majd később tudok csak konkrét véleményt mondani, mert gyanúm szerint ez is egy DX9-es játék, amibe utólag beletákolták a DX10-et, de erről nem mondok jelenleg fix véleményt.


    #211: csak megerősítettél abban amit az előbb írtam a linkeddel, hogy a Galaxy 8600GT(S) GE csupán élsimításnál vérzik el, amúgy pedig hozza az X1950GT/Pro szintjét :))

    [Szerkesztve]

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz TomBoy1986 #223 üzenetére

    Nem írtam, hogy te vetted elő :))
    Továbbá (mindenkinek is): Hogy teljesítettek az első DX9.0c-s középkategóriás kártyák DX9.0c alatt (nvidia 6600 széria)? Mindent maxon/high-on toltál az összes ilyen játékban? Örültél, ha medium, vagy majdnem high beállítások mellett élvezhetően játszottál. Miért lenne ez másképp az első DX10 generációnál sem? a DX10-es átirat játékok medium beállítások mellett viszik a játékokat, a jól DX10-re írt (és nem átírt) játékoknál is medium-high között lesz tippem szerint a beállítás. A mostani videokártyámat leszámítva mindvégig középkategóriás kártyám volt, és tapasztalatból tudom, hogy ha kijön egy újabb DX verzió, akkor az első generációk - főleg a középkategóriában - nem játszhatóak magas részletességgel az első új-DX -es játékokon, ez most sem lesz másképp.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz Gascan #227 üzenetére

    Na ja mert az X1950Pro -t is gyári órajelekket mutogatják :D
    Ne tomshardware alapján hasonlítgass kártyákat, néha olyan pöcs dolgokat csinálnak, hogy leordít róluk, hogy ''bénák vagyunk'' :))

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz Gascan #259 üzenetére

    Hát szerintem gyűjtsön még, ha tud, mert egy E6850-hez egy 8800GTX illik, és nem egy ''x@ros'' X1950 szériás kártya :))
    Ha már nem tud gyűjteni, akkor támogatom a többieket, azaz X1950XTm ha nincs akkor X1950Pro vagy 8600GTS (ha köll DX10 + pista), de bármelyiket is veszi, az biztos, hogy erősen VGA limites lesz a rendszer :(

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz TomBoy1986 #264 üzenetére

    Még így is horribilis a fogyasztása :(
    150w :( :O
    (lásd: 8800GTS: ~100w és nagyobb teljesítményű)

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz Gascan #270 üzenetére

    Gondolom intel videokártyás, vagy valami tré ATI xpress200 /1100/1300 vagy nv x100go :D

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz kiserika #267 üzenetére

    Támogatom a felettem szólókat, videokártya ügyben, annyi eltéréssel, hogy én az X1950XT -t ajánlom, nagyobb teljesítménye miatt, és tényleg csak picivel kellene többet rászánnod. Az egyetlen egy játék, ahol az 512MB memória érezteti hatását, az a Tomb Raider: Legends, illetve a legújabb Battlefield. Ezeket leszámítva semmivel se kapsz többet. Illetve memóriának a Geil Ultra Plus -t jobb vételnek tartom, sokkal jobb chipek vannak rajta, és lényegesen jobb a tuningpotenciálja is (1200MHz-et lazán viszi).

    [Szerkesztve]

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz szasanyi #302 üzenetére

    Sőt szerintem még a 300w is bőven elég :P
    És tápnál tényleg csak a minőség számít, a ráírt wattok száma egyáltalán nem.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz szasanyi #313 üzenetére

    Nekem 8800GTS + E6850 van, egy 300w-os (ami gyakorlatilag csak 280w-ot tud leadni maximum, hosszú ideig, stabilan) táppal, és vidáman megy :DDD (részletes konfigom tudod hol van ;) )
    Semmi ''véletlen'' újraindulás, és a merevlemezek száma is 3db, csakhogy mégjobban rád ijesszek, a gép összfogyasztása szempontjából a merevlemezek és az optikai meghajtók száma totálisan elhanyagolható, esetleg ott jelent már-már valamit, ha pl. 3 memervemezről 2 DVD íróra írok ki adatokat.

    SLI/Crossfire: itt van létjogosultsága a nagyobb tápoknak, de úgy őszintén az emberek legjava ahogy eddig láttam eladta a korábbi videokártyáját, és újat vett, amikor erre került a sor.

    Szóval nyugodtan ajánljatok 300w -os minőségi tápot egy videokártyás rendszerhez bőven elég.


    Egy kis utóirat: a különböző tesztekben látható fogyasztási értékek az elektromos hálózatból felvett energiát jelöli, viszont a tápokra az általuk ténylegesen leadható értékeket tűntetik fel, ami nem azonos az elektromos hálózatból felvett értékekkel, így egy PC valódi fogyasztása amit mérőműszerrel kimérnek, míg a táp felöli felvett fogyasztása minőségi táp esetén az elektomos hálózatból felvett fogyasztás * 0,85 = táp felöli fogyasztás.
    Röviden, ha egy PC 200 wattot vesz fel az elektromos hálózatból, akkor: 200w elektromos hálózati fogyasztás; 170w táp felöli leadott teljesítmény (minden esetben ezt kell nézni), 30w hőenergia (nem véletlenül kell hűteni), azaz visszaszámolva 170w+30w=200w tehát nem rúgtam fel az energiamegmaradás törvényét sem, asszem :))

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz TomBoy1986 #316 üzenetére

    Gondolom egyenetlen volt az ágak elosztása, a 12V1 rendesen le volt terhelve, míg a 12V2 már alig-alig (gondolom ez alatt, hogy csak a merevlemezek voltak rákötve, meg esetleg az optikaik, és nagyobb fogyasztó, mint VGA már nem).
    A másik lehetséges ok, hogy az FSP Zen első szériáiban volt egy ilyen hiba, hogy hiába terhelte le eléggé a különböző ágakat, akkor is a táp kikapcsolt, mert a 3.3V és 5V-os ágakkal volt valami macera, ennek annak idején alaposan utánanéztem, ma már veszteséges memóriám miatt nem emlékszem a pontos okára :DDD
    Szóval az FSP újabb revíziós (asszem 1.01) Zen tápjában már kijavították ezt a ''hibát'', én külön kértem, hogy újabb revíziót hozzanak nekem, úgy is lett, és én nem ''szenvedek'' ettől a hibától.
    Gondolom az ismerősöd még a régebbi revíziót kapta, ezért járt pórul. Az új revíziót asszem 2007 tél vége - tavasz eleje felé adták ki (ebben megintcsak nem vagyok biztos) így ha pl. 2006-ban vette, akkor nagy eséllyel régi revíziós, és korábban azért működhetett, mert a P4 igen jó zabagép és eléggé leterhelte a táp minden ágát :DDD

    Vagy hasonlítsuk össze velem:
    táp: 300w FSP Zen
    CPU: E6300 vs. E6850 (az E6x50 szériának kisebb a fogyasztása, de fogjuk rá, hogy azonos a nagyobb órajel miatt)
    VGA: X1950Pro vs nv8800GTS OC (az én kártyámnak valamennyivel több a fogyasztása)
    RAM: kb. 5w / modul, k***ára nem számít :D

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz silverwol #320 üzenetére

    Memóriának még mindig az Ultra Plus-t ajánlom, sokkal jobb memóriachipek vannak rajta, mint a sima Ultra-n.
    Videokarinak én semmilyen szempontból nem tudom ajánlani a HD2600XT-t, akkor inkább már nv8600GT (főleg, hogy a Galaxy 8600GE kártyája gyakorlatilag 8600GTS szinten teljesít, és ára is csupán ~30K így én nagyon jó vételnek tartom), ha nincs 8600GT akkor X1950GT/Pro
    Tápból bőven elég kisebb is, max. 350w ezzel is spórolhatsz.
    A monitort nem ismerem, így arról nem mondok semmit.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz silverwol #322 üzenetére

    Sem a ''GE'' jelölés, sem az emelt órajelekre nincs semmi utalás, így nem ajánlom megvételre azt a kártyát, mert ezen jelölések nélkül - logikusan - nem más, mint egy CM hűtéssel ellátott mezei 8600GT.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz szasanyi #325 üzenetére

    Ha a táp terhelése tartósan nem éri el a 280 wattot (márpedig esetemben a pillanatnyi becsült csúcsfogyasztás 220-240 watt között van, ezért az ég egy adta világon semmi baja sem lehet, habár még alig 1 hete van meg a cucc, de nyúzom rendesen :))
    Ami a ház szellőzését illeti, a táp passzív mivolta miatt valóban sokat ront a helyzeten, így a következő lépésem egy jól szellőző ház (Gigabyte Triton terveim szerint) beszerzése lesz, mert a jelenlegi házam hűtése kaotikus (50-65 fok között van az összes alkatrész hőmérséklete, terhelten, kivéve a VGA ami ~80 fok). A táp szellőzése minden esetben rendben van, ezek a kínai füstölő pálcikák annyira hasznosak ilyenkor, hogy jól láthatóva teszik, hogy passzív hűtés ellenére hátul levegő be, gépen belül meg ki. Csak sajnos nagyon minimálisan kormol (sűrített levegő megoldja), és utána napokig ''illatozik'' a gép :))
    A kérdésre, hogy 400w aktív, vagy 300w passzív tápra meg mindenki maga dönti el. Akinek számít a zajszint, ő úgyis passzív tápba fog befektetni, a lényeg csak az, hogy nyugtassuk meg, hogy ezzel is elmennek a mai modern konfigok ;)

    [Szerkesztve]

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz conair #328 üzenetére

    GS, GE, GST sosem volt butítás jelölése. nVidiánál az XT, LE a butítás jelölései, míg az ATI-nál az LE, GT, SE, XL. (Egy időben szándékosan csinálták azt a cégek, hogy ami az ATI-nál a komolyabb kártya jelölése volt (XT) addig az nVidiánál az a butítás jelölése, és fordítva. De ez a ''butítás'' dolog mára már kiment a divatból, ma nem butítják le a kártyákat, hanem letiltják fizikailag bizonyos funkcióit a kártyáknak, amik úgyis használhatatlanok.
    Butításra példa:
    6600LE (8pipe -> 4 pipe, sokan állítják hogy totál értelmetlen volt, mert működőképes egységek lettek letiltva);
    X800GTO2 (softmoddal shader egységeket lehetett bekapcsolni)
    Ellenpélda:
    7600GT/GS -> csak órajelben különbözik, a GS órajelével sosem éred utol a GT-ét, voltmoddal sem valószínű, mert a chip ennyit bír, nincs szó butításról;
    8800GTS/GTX -> néhány stream processzor le van tiltva a kártyában, mert a chip a GTS-ben a GTX-éhez képest azokat hibásan kezeli, vagy működésképtelenek.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz silverwol #332 üzenetére

    Egyelőre a DX10-ről csak annyit, hogy mostanában csinálok egy cikk sorozatot, ami a Vista és a DX10 -et vesézi ki, eddig már megjelenítettem, hogy ennek mi értelme van ma még modern, de már-már kifutóban lévő rendszereknél (részleteket lásd az írásomban) és most csinálom meg közel ugyanazt mai, modern rendszerekre + Pista + DX10 + meg minden és így előzetesben annyit árulok el, hogy még a mai rendszerek amik elvileg lazán kell hogy vigyék a DX10-et meg a vistát még jobban gyengélkednek arányaikat tekintve, mint a régebbi rendszerek.
    Szóval szerintem hatalmas nagy ívben x@rd le a DX10-et, amíg a Vistát értelmesen meg nem csinálják (SP1?) addig csak teljesítmény csökkenést kapsz vele, nemhogy gyorsulást, és ugye DX10-hez jelenleg még Vista kell, mese nélkül. De ismétlem önmagam: ez még csak előzetes vélemény, később fogok a tesztelések végére jutni.

    #333: akkó nem szótam :))

    [Szerkesztve]

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz oettinger01 #342 üzenetére

    FSP Zen 300 vagy 400 wattos, ennél halkabb nemigen van a piacon :DDD

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz TomBoy1986 #345 üzenetére

    Az a +2-3K mehetne merevlemezre, mert igen sok alkalommal 160GB-ossal számolnak csak, és ennyi ráfordítással már rögtön 250GB-os van :))
    Vagy nézzük a dolgok másik oldalát:
    +2-3K tápra mert picivel többétr jobbat kap az ember?
    +2-3K jobb merevlemezre mert pici felárért többet kap az ember?
    +3-4K a nagyobb procira ami gyorsabb?
    +3-4K a nagyobb, vagy modernebb chipsetű alaplapra?
    +2-3K a gyorsabb rendszermemóriára (itt most a ''Value'' kategóriát értem)
    +3-4K a nagyobb videokártyára?
    Ha ezt mind mind összeadjuk, akkor ez kb. 15-20K felár, amit egy kb. 80-100K -s konfigra számolva nem biztos, hogy mindenki megengedhet magának, és ha nagyon pengeélen táncol már az összeg, akkor ilyen szempontból pont a táp az, ahol semmit se veszít az ember (no persze nem rögtön rátérni a kodegány, meg higany márkájú tápokra :D ), hiszen mind a 400+ mind a 300w -os tápok ugyanúgy és ugyanannyi ideig szolgálnak ki egy konfigot.

    ''Az hogy neked most még megy, nem jelenti, hogy egy év múlva is fog.''
    Akár ebben fogadhatunk is. Gondolom te is tudod, hogy a minőségi tápok esetében ha 10 percig hiba nélkül megy, akkor az hiba nélkül fog menni 10 év múltán is.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz TomBoy1986 #359 üzenetére

    ''nem a határon mozogni''
    220w -ot fogyasztok (pillanatnyi csúcsteljesítmény), 280w a tűréshatár, 300w van a tápra írva, 400w pillanatnyi csúcsteljesítményt tud leadni, hol vagyok? Bőségesen alatta, még 8800GTX + 4magos core is bőségesen beleférne :))

    ''Ez a hozzáállás hihetetlen...''
    Már miért? Ha van pl. egy videokártya amiről totál semmi információd sincs, csak egy árcetli, akkor fogod és vakvágtába megveszed? Nagyon sok AGP-s Asus 7600GS tulaj szívta meg így nagyon alaposan. De tápoknál maradva mindannyian tudjuk, hogy iszonyatosan sok az ipari hulladék, így miért lenne meglepő a túlzott elővigyázatosság?

    ''a táp pedig kikapcsolgat''
    Nem csak túlterheléstől kapcsolgathat ki egy táp, hanem irónikus módon alulterheléstől is. Az összes tápnak van egy ilyen tulajdonsága, hogy túl alacsony terheléskor rövidzárnak hiszi azt és bekapcsol a védelem. Márpedig az FSP Zen 300w-os tápoknál (1.0 revízió) ez az alsó érték borzasztóan magas. A második revíziónál és a 400w -osnál már orvosolták a hibát.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz ígyvanferi #361 üzenetére

    Ezek közül inkább a 7900GS, ebből is a Galaxy árul egy ''SuperClocked'' kiadást, 30K az ára, és ráadásul zalman hűtés jár hozzá ;)
    De ugyanakkor az X1950GT is jó választás a maga ~27K körüli árával.
    A két kártya közel egy szinten van, mindkettőben remek tuninglehetőségek lapulnak, pici eltérés talán az, hogy a 7900GS kevesebbet fogyaszt, míg az X1950GT a több fogyasztásért cserébe picivel nagyobb alapteljesítményt ad.

    Összegezve: ha NEM szeretnél tuningolni, akkor: 7900GS Superclocked, vagy X1950GT, ha szeretnél tuningolni akkor meg tökmindegy.

    Az általad nézett webshopban ezeket találtam, de nézz körül itt a PH-s kiemelt boltok között, ócsóbbak :DDD
    [link][link]

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz TomBoy1986 #364 üzenetére

    ''Remélem idővel lesz ilyen konfigod, de akkor nehogy tápot cserélj ;) ''

    Mert egy E6850 + 8800GTS mennyivel gyengébb? :DDD

    [Szerkesztve]

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz TomBoy1986 #366 üzenetére

    Jaja, csak 2 magos, de lagalább gyárilag hatalmas (3GHz) órajelen, jelenleg nem látom értelmét a 4magos prociknak, lehet hogy a ph-s tesztben jól szerepeltek, de kiemelték, hogy direkt olyan programokat teszteltek, amiket már valamennyire 4magra is kiéleztek, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy a programok legtöbbike még a 2magot sem használja ki teljesen.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz TomBoy1986 #369 üzenetére

    Sokkal erősebb proci (2800+ sempron lóp*cs, erős tapasztalat :( ), kevesebb merevlemezhely (a képek nem zabálnak sok helyet :)) ) és már rendben is vagyunk. Samsung író helyett a NEC olcsóbb (6K :DDD ) és még szerintem sokkal jobb minőséget is produkál.


    Dabgergo: Egy photoshoppos gépbe, ha sok, vagy nagy felbontású képekkel dolgozol, akkor igazság szerint elkélne 4GB memória, de 1-2 speciális esetben akár 8GB is, továbbá nagyon erős proci is kell neki. Szerintem karácsonyig már nem fognak lemenni az árak (inkább csak fel) de ettől függetlenül tényleg spórolj még, mert egy erősebb proci és minimum 2GB memória tényleg meghálálja majd a ráfordítást ;)

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz TomBoy1986 #378 üzenetére

    A 4-8GB memóriával csak demonstráltam, hogy annyit is képes felzabálni egy photoshop, ha olyan szinten használja az ember, 2GB-ot ajánlottam.
    Amikor legutoljára néztem a merevlemezek közötti árrést, akkor 5-6K eltérés is volt, ezekszerint ez is megváltozott.
    Viszont a proci az tényleg babapiskóta lesz, pont ugyanúgy, mikor az emberkénk játékgépet vesz, mondjuk egy 6200-as videokarival... működni fog, de közel se lesz az igazi (pláne akkor amikor pl. én a családi képeken igazítgatok egy picit, lazán kifutottam az 1GB memóriából és a 2.8-as P4 is igen kevésnek mutatkozott).
    Író: valóban ízlés dolga, de eddigi személyes tapasztalataim szerint az LG/Samsung páros inkább olvasónak használhatóbb, írói tudással megfejelve, míg pl. a NEC/Pioneer inkább írónak használható, olvasói képességgel megfejelve. Mindenki döntse el, hogy melyik számára a fontosabb :R .

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz TomBoy1986 #382 üzenetére

    Viszont ez esetben én 100%, hogy nem vennék új gépet, ha már beleölök sok-sok pénzt (azért a ~ 50-60K is pénz ám :U ) egy gépbe, akkor nem látom semmi értelmét annak, hogy pont a létező legfontosabb hardverelem gyengesége miatt gyakorlatilag alig kapok valamivel jobb tejesítményt, igaz nincs kitöltve a jelenlegi konfig, így vakvágtába tippeltem, és magamból indultam ki :))

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz dabgergo #380 üzenetére

    Emlékszem a suliban egy db 10Mpixeles képpel dolgoztunk, 2-3 szerkesztési művelet és már kiakadtak a gépek. Ha a felajánlott gépet megveszed, közel ennyire számíts, ugyanis kísértetiesen azonos teljesítményű a konfig. Ha viszont csak 1db maximum 1600x1200 pixeles képpel dolgozol, akkor ahoz még a felajánlott konfig pont kényelmesen elég ;)

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz gergo84 #385 üzenetére

    Hát a videokártya nem fogja sokáig húzni, azt idővel mindenféleképpen cserélni kell (persze az attól is függ, hogy milyenek az igényeid). A többi alkatrész még egy jó ideig elég lesz, természetesen egy jó kis kiadós tuninggal :))
    Nos a játékok, hogy ezen milyen szinten futnak?
    DX9: jól, leszámítva azt amit már gyárilag is elb**ztak (tipikus példa: Oblivion), vagy ami egyfajta átmenetet képez a kétféle DX "evolúció" között (tipikus példa: Half-Life 2)
    DX10: ahogy az első új DX generációs középkategóriás kártyáktól már korábban megszokhattuk: közepesen ;)

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz gergo84 #388 üzenetére

    Ha videokarit csak (ezek szerint) kb. fél évig tervezel, akkor egy X1950GT sokkal jobb választás. (Vagy ha mindenképpen ragaszkodsz a DX10-hez, akkor Galaxy 8600GE)
    Fél év múltán meg már ne 8800GTX-et nézz, igen nagy a valószínűsége, hogy lesz addigra jobb is. Procit cserélni meg szerintem felesleges, rádobsz egy alapfeszes 3-3.2GHz-es tuningot és ezzel hosszú ideig elleszel a jelenlegi tendencia szerint.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz BullRider #381 üzenetére

    Én is inkább az inteles vonalat ajánlom, ha a jelek szerint játékra kell a gép akkor az időtállóság miatt főleg, no meg hogy sokkal erősebb is. (Az AM2-es rendszerek - miután nagyon hamarosan bejön az új platform - szerintem pillanatokon belül el fog avulni)

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz TomBoy1986 #395 üzenetére

    Pontosan, pont fontossági sorrendben felsorolva :R

    Tudom, hogy sokaknak horribilis összeg +8-16K gépre, de mint ahogy a kolléga is korábban írta, hogy hülyeség 2-3K -t spórolni a 160 / 250GB -os vinyók között, így 100%-ig érvényes ez ide is, és mivel ezek az alkatrészek a felhasználási módodat a lehető legerősebben befolyásolják, ezért szerintem még inkább nem kéne kispórolni a gépből.

    Ha jól emlékszem a vevő írta, hogy akár még karácsony is lehet a gépből (ha nem korrigáljatok) akkor szerintem meg lehetne azt kockáztatni, hogy megvárja az új AMD platform megjelenését és felfutását, aminek hála becsléseim szerint a jelenlegi AMD prociárak - amik már amúgy is a padlón vannak - még tovább fognak csökkenni, mert majd meg akar szabadulni a korábbi platformtól. (Mint ahogy az intel is tette egy időben a P4 + S478 raktársöprésekor) Ha a "jóslatom" beválik, és mint írta lehet később lesz csak gép, így ezzel a módszerrel még pénzt se kell rááldozni, remélhetőleg.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz Ferenc1989 #396 üzenetére

    Inno3D Geforce PCX 8600GT 256MB DDR3 128bits
    Na ezt a márkát kerülni kellene, azt csodálom, hogy még működik a mostanid (vagy gondolom bütyköltél ott is valamit a hűtéssel :)) ). Javaslom: Asus, MSI, Gigabyte, Gainward, Galaxy, stb, szóval bármit, csak Inno3D-t ne ;) (ez alól kivételt képez a 8800 széria, ahol az összes kártyát az Asus gyártja le a cégek legfeljebb csak egy matricát ragasztanak a kártyára, így a márka gyakorlatilag totál nem számít, de te gondolom nem ilyenben gondolkodsz :) )

    Tehát videokarit leszámítva jó gépnek tűnik, a prociról majd AMD szakik kiokosítanak (tudom, hogy van pont egy számú proci amit kerülni kell nagy ívben, csak mindig elfelejtem :D )

    Illetve feltennék még pár "általános" kérdést is, amire kérlek válaszolj, ha én nem teszem fel a többiek úgyis megteszik helyettem:
    1) mire kell a gép?
    2) összeghatár +-15% -os toleranciát belekalkulálva
    3) a jövőben mennyire bővítenéd a gépet? (ez a kérdés inkább azért kell, hogy 8600GT-t vagy X1950GT -t ajánljak, feltéve ha játék is számít)

    A jelenlegi konfigot durván 25K-ra becsülöm, de ez tényleg durva becslés

    mod: majdnem kimaradt: milyen táppal használnád a konfigot? Inkább a márka érdekelne, mintsem a ráírt wattok száma ;)

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz dabgergo #399 üzenetére

    AMD Athlon X2 4000+ minimum, azzal jó hosszú ideig elleszel (igényeidnek megfelelően akár évekig) és minél nagyobb procit veszel bele, itt annál jobban jársz. Ellenpélda pl. ha játékra használt gépet rak az ember össze, ott a CPU+VGA egyensúlyára is illik ügyelni, itt nem, photoshopnál gyakorlatilag csak a CPU nyers ereje számít, meg a memória.

    A karácsony környékébe én azt is beleszámolom, hogy karácsony után, én azt céloznám meg, eddigi tapasztalataim szerint mindig január végén-február elején csökkennek jócskán az árak, és én is inkább ilyenkor szoktam bevásárolni raktáron rekedt karácsonyi tömegcikkeket, pl. monitort :))

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz wst05 #422 üzenetére

    27K-ért már E4400-at kapsz, így ezt a procit megvételre nem tudom ajánlani. A merevlemezbe nem férne bele az a 320GB? Csak nagyon picivel lenne több :))
    Az általad kinézett alalplap remek választás, de ha a jövőben is bővítenéd a géped, akkor egy P35C-DS3R sokkal jobb választás (25K körül kapható, tehát minimális a ráfizetés).
    Az 512MB-os X1950GT/Pro -t jó alaposan fontold meg, mert alig van 1-2 játék ami kihasználja (sőt én csak 1-ről tudok). Ráadásképpen 30K-ért már kapsz Galaxy 8600GE-t, ami teljesítményben ugyanott van, mint a 8600GTS vagy az X1950Pro, de egyes előrejelzések szerint a közeljövőben érkező DX10-es játékoknál már szárnyalni fognak ezek a kártyák, így nem elvetendő ;)
    Tápnak én is egy 350w-os FSP-t javaslok (persze lehet más márka is, de ezt viszik mint a cukrot, nyílván nem "véletlenül" :D )

    Amúgy jó gép lesz :))

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz Varta #426 üzenetére

    Fesz. emelés nélkül 3.3GHz-ig mennek ezek a procik, általában.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz ivcsi86 #425 üzenetére

    30K monitorral :(

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz ivcsi86 #430 üzenetére

    Velem is előfordult, sőt egyszer 5x is postoltam ugyanazt, előfordul ;)
    Ilyenkor kell egy kis segítség :R

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz ígyvanferi #438 üzenetére

    Táp ügyben nézd meg konfigomat, nekem egy 300w-os is bőven elég :K

    Alaplapból P35 chipsetes javasolt, pl. Gigabyte GA-P35C-DS3R ~27K és mindenre amire kell megfelel: időtálló (DDR3 támogatása), tuningbarát. Ha viszont a tuning jobban számít, akkor egy P35-DS3P sem rossz választás ;)
    Tavaszig/nyárig egy X1950GT/Pro -val szerintem vidáman ellennél, addigra már bőven felfut ez a jelenleg káoszos DX10 -es platform, megjelenik a Vista-hoz is az SP1, így elvileg pont akkor lesz ideális DX10-re váltani :))

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

Aktív témák