Hirdetés

Aktív témák

  • szakibá...

    senior tag

    válasz bigmasterg #22519 üzenetére

    Ez jó ár, ha tényleg nincs semmi baja. Az ilyen idős Beyerekkel én már óvatos vagyok. Az én DT990-emnek egyszercsak eltűnt a mélye. A fiamat gyanúsítottam meg a basszgitárjával, aki jobban szerette ennek a mélyét, mint a HD580-ét. Pedig túlhajtani nem lehet, mert két szembekötött Zener-dióda védi a túlfeszültségtől a motort. Szétszedtem, de a membránján nem látszott semmi. Egyszer már szét kellett szednem, mert zizegett egy beleragadt hajszáltól. A membránja egyébként olyan, mint egy sóhaj, iszonyú vékony és puha, a felülete rücskös és ragacsos, nyilván a parciális rezgések csillapítására. Minden szösz és por beleragad, nem szabad a szétfoszlott szivacslap nélkül használni. A mélyhiányra nem találtam magyarázatot. Mindez akkor történt, amikor éppen ki akartam próbálni a magastöbbletét korrigáló RC tagot, amit a HeadWize-on láttam. Azóta találkoztam egy másik ilyennel, egy Pro-val, aminek szintén nem volt már mélye. Nekem gyanús, hogy a DT770-ben is ilyen motor van, legalábbis a karaktere miatt gondolom.

    Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

Aktív témák